Skocz do zawartości

renowacja felg


ssmacio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :) Nadszedł czas na zmianę ogumienia, stalówki założone. Postanowiłem zająć się renowacją felg aluminiowych przez okres zimowy. Jak na razie idzie mi sprawnie mianowicie przeleciałem ich wodą z płynem.

Na felgach znajdują się różne odpryski, przytarcia. Zdjęcia przedstawiają to lepiej:

6160.jpg

2qwq.jpg

y2j8.jpg

8qns.jpg

xclc.jpg

Moje pytanie brzmi następująco. Czy istnieje jakakolwiek pomoc dla tych starych poczciwych felg?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyte to one nie są :? Obdarcia i ubytki lakieru masz tylko na rantach- możesz elegancko usunąć z rantów lakier, potem gama papierów ściernych, pasta i sobie go ładnie wypolerować :) A jak Ci się nie chce o to dbać to zmatować, a resztę zakleić i tylko ranty pomalować- podkład/baza/klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie to ja dodam swoje 5 groszy ;)

Już miałem dawno zmienić koła na zimowe, ale ich wygląd na to nie pozwalał, pomyślałem że oddam je do renowacji, koszt 300 zł, hmm a może sam to zrobię ... piaskarka 60 zł, piasek 25 kg. 8 zł podkład antykorozyjny 20 zł, baza 50ml 14 zł, klar+utwardzacz 100ml 10 zł, plastyfikator 20ml dostałem za darmo ;) więc wyjdzie taniej, a jaka satysfakcja.

 

Tak wyglądają wszystkie cztery felgi

snv4.jpg

 

Tu po wstępnym czyszczeniu szczotką

w73p.jpg

 

W miejscach trudno dostępnych piaskowałem

cmwf.jpg

 

Po piaskowaniu podkład epoksydowy, antykorozyjny

rsi5.jpg

 

 

Baza, tak myślałem na jaki kolor pomalować, wybór padł na czarną perłę z palety harley davidson

Pierwsza warstwa

h3rd.jpg

 

Druga warstwa

ihmd.jpg

 

I trzecia warstwa

j8rv.jpg

 

Tak wygląda wysuszona baza, jeszcze bez klaru

9txz.jpg

 

I teraz pora na klar, dodałem 20 % plastyfikatora do klaru, dzięki temu będzie on bardziej elastyczny i mniej podatny na odpryski itp.

 

I tak to wyszło :

q2hd.jpg

 

vt60.jpg

 

qqs2.jpg

 

Teraz felgi się suszą, jutro zabezpieczenie jakimś kwarcem i zakładamy.

 

lx63.jpg

 

I jak tylko umyję auto pokaże jak to wygląda na nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tevenet, Od środka nie ruszone :P za bardzo czas gonił, a ja dalej jeżdżę na letnich.

 

A szkoda bo do wiosny pewnie znowu ruda wyglądnie z otworów... Ale co by nie mówić wyglądają teraz o niebo lepiej, najwyżej za rok znowu to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to też sie pochwale ;] to jedziemy

felgi kupiłem w nieciekawym stanie, ranty poniszczone , łuszczący się lakier, pełno odprysków itd

pierwsze co z nimi zrobiłem to potraktowałem je scansolem

2rhe.jpg

0pf4.jpg

resztki lakieru wydrapane zwykłym druciakiem. Po tej operacji okazało sie ze felgi były juz kiedys piaskowane, ale chyba jakimis kamieniami bo pełne były dziurek

nastepnie felgi zostaly wypiaskowane bardzo dorobnym piaskiem

yiqi.jpg

dlgl.jpg

przy okazji wykonalem sobie statyw do malowania felg :P

isqo.jpg

wszystkie uszkodzenia na rantach zostaly naprawione masa aluminiowa

5qlz.jpg

85w8.jpg

v8gy.jpg

g1sg.jpg

felgi po piaskowaniu przeleciałem włóknina i został położony na nie podkład epoksydowy w celu nadania przyczepności, a następnie m/m podkład akrylowy wypełniający

c3yr.jpg

kpuk.jpg

 

następnie podkład akrylowy zostal zeszlifowany, aby zniwelować efekt piaskowania

probka doboru bazy na felgi

w6l6.jpg

no i lakierowanie finalne wszystko szło mokro na mokro

pierwszy strzał podklad epoksydowy, później akrylowy

g6mz.jpg

następnie baza

oo1b.jpg

i bezbarwny matowy

e2yb.jpg

no i efekt finalny

m6gj.jpg

uhss.jpg

9h3z.jpg

kjcc.jpg

 

jakość zdjęć może nie powala, ale myślę żę komuś się może przydać tak pokazany po kolei proces odnowy felg ;] Dla jasności lakier bezbarwny matowy otrzymujemy mieszając pasty matujące z bezbarwnym w takim stosunku w jakim chcemy otrzymać mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za felgi z rocznymi oponami w bdb stanie dałem ok 800zł ale już nie pamiętam bo było to parę lat temu :] lakierowanie ich też nie wyszła jakaś kosmiczna cena bo począwszy od piaskowania do lakierowania robiłem samemu. Podkłady miałem z różnych prac lakierniczych wiec kupowałem tylko bazę i żywice/pastę matującą. w sumie koszt nie przekroczył chyba 200zł. Najdroższe z tego wszystkiego byłą właśnie pasta matująca do bezbarwnego ale chciałem felgi w pół-macie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie szpachlówka z pyłem aluminiowym ;)

 

To by było za proste ;)

 

I szpachlówka mogła by odpaść, tak mi się wydaje - tym bardziej z rantu.

 

A to wygląda jak "metal w płynie" czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było za proste ;)

 

I szpachlówka mogła by odpaść, tak mi się wydaje - tym bardziej z rantu.

 

A to wygląda jak "metal w płynie" czy coś w tym stylu

 

masa aluminiowa firmy technicoll. naprawdę mogę to polecić :)

 

i fela też pasuje do vectry

po swapie na większy silnik był problem żeby upchnąć hamulce w te felgi ale w końcu się udało ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.