Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem dziś felgi do swojej Hondy Civic z aluminium polerowanego ale nie są lakierowane

Proszę o sugestię jak zabezpieczyć powierzchnię nowych felg nielakierowanych alu. Czy należy lakier zakupić bezbarwny i polakierować , ewentualnie jakiej firmy + na to powłokę UNC v.2 ?

Czy też wystarczy położyć samo UNC v.2 na polerowane aluminium ?

 

Felga jest bardzo ładna z czerwonym obrzeżem i nie chciałbym aby momentalnie uległa zamianie w zniszczoną.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Cały dział przewertowałem i niestety znalazły się z 3 posty dot. powłok na matowe felgi. Jeden z użytkowników wrzucił fotkę zaaplikowaniu wewnątrz Gyeon RIMa i niestety felgi strasznie się świeciły, więc ten preparat odpada. Co polecicie, aby mat został matem i preparat nie nadawał błysku, a jedynie dobrze zabezpieczał? Felgi do MB, świeżo po lakierowaniu. Zastanawiam się nad 4nano RIM i CarPro DLUX, czy również nada "niepożądanego" w tym przypadku błysku na felgi?

 

 


2yo4bnq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja ostatnio zaaplikowałem na felgi powłokę Kisho. Jak dla mnie super. Powłoka siedzi od połowy lipca, w tym czasie zrobiłem około 4 tyś km, kropelkowanie super, bez zmian, a co najważniejsze felgi domywam tylko przy pomocy wody pod ciśnieniem z karchera ;) Brud schodzi aż miło. Jedna buteleczka (ok 110zł z tego co pamiętam) wystarczyła mi na 2 komplety felg (16" + 20"). Producent podaje, że przy jasnych felgach nie jest wymagane docieranie. Sprawdziłem, prawda :) Na czarnych elementach musiałem delikatnie dotrzeć, bo robiły się mazy, natomiast na srebrnych spokojnie obyło się bez docierania.

Poniżej filmik, choć do celów podglądowych mogłyby być brudniejsze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krd napisał:

@zdrowy_zab masz jakieś porównanie z aplikacji do innych produktów?

btw. domycie bezdotykowo felg po krótkim czasie to i po samym BSD jest możliwe... :D

Krd ty robiles test wielu produktów do zabezpieczenia fwlg, ktory bys polecil pod wzgledem wytrzymalosci i latwosci aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale od czasu testu minęło sporo czasu a i nowości na naszym rynku detailingowym rynku przybyło jak grzybów po deszczu😜 

Sam myślę o zakupie dluxa ze względu na jego uniwersalność i potwierdzoną Waszymi testami trwałość. No ale kusząco prezentuje się fx protect lub kisho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krd napisał:

@zdrowy_zab masz jakieś porównanie z aplikacji do innych produktów?

btw. domycie bezdotykowo felg po krótkim czasie to i po samym BSD jest możliwe... :D

Jeśli chodzi o powłoki stricte do felg mam porównanie tylko z Qtechniq :)

 

Wiem, sam czasem stosowałem carpro reload czy co było pod ręką, ale co tu porównywać, pod względem trwałości :D

Wcześniej miałem na felgach to, co mi kiedyś zostało z lakieru czyli Cquartz UK i nie było mowy, aby felgi umyć bezdotykowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, kita33 napisał:

A co sądzicie o Gyeon Q2 Rim ?

ja używałem przez 2 sezony i dupy to nie urywało. W zasadzie nie wiedziałem czy to siedzi czy juz nie.

Teraz mam DLUXA - testy w toku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

W zasadzie nie wiedziałem czy to siedzi czy juz nie.

W jakim sensie nie wiedziałeś?

DLUX moim zdaniem zachowuje się bardzo podobnie w stosunku do Gyeona. Nie powiedziałbym, że nie widać czy jeszcze jest czy już nie. Bardzo dobre właściwości hydrofobowe, podbicie wyglądu, znacznie ułatwione czyszczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
47 minut temu, Piotrek napisał:

W jakim sensie nie wiedziałeś?

To były jeszcze czasy kiedy jeździłem codziennie a miesięcznie robiłem po 1000 km

Miałem wrażenie że na felgach nic nie siedzi. Już tydzień po aplikacji nie widziałem żadnego wow i tych ochów i achów.

Nie było spektakularnego zrzutu a czyszczenie było takie samo jak przed aplikacją.

Czasem myjka zostawiała spory film.

Miałem wrażenie, że wszystko "działa" tak samo po aplikacji jak i przed nią. Mycie nie było ani trochę szybsze.

Jestem na 99% pewny że aplikacja była prawidłowa, wedle sztuki i instrukcji obsługi.

Po prostu widzisz i czujesz i że coś nie do końca wygląda jak na filmach na YT ;)

Teraz testuje DLUXA.

Ale coś mnie te powłoki na felgi nie przekonują. Za duży kontakt z brudem, deironizerami, wheel cleanerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie zapchała ;)
U mnie oficjalnie gyeon rim zdechł po dwóch letnich sezonach, w zimę felgi nie jeżdzone, lezały w garażu.
Zero kropelkowania, ładna tafla czas odświeżyć je essence+ :D
Moje odczucie jest takie, że przez pierwszy sezon było bardzo fajnie, brud uciekał dobrze, nie potrzebowałem już chemii do felg oprócz szamponu.
Dopiero teraz kiedy powłoka zeszła widze, że felgi się o wiele szybciej brudzą, choć z domyciem nie mam problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem fx protect i mam zamiar jà położyć jak tylko odbiorę felgi z renowacji - rzeczywiście mało informacji jest na jej temat , czy ktoś ja aplikował ? Jakieś zalecenia i porady ? W instrukcji jest napisane żeby nałożyc i pozostawić do wyschnięcia, nie wymaga polerowania? Jak efekt ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
7 godzin temu, psemo napisał:

@Domel Mógłbyś zrobić mały test (50:50) jaki efekt jest po Dlux'ie na czarnych plastikach zewnętrznych?

tak zrobię bo mam to w planie właśnie. Musi tylko przestać padać.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że kolega @psemo poruszył temat aplikacji dlux'a na plastiki, posiadam mini r56 gdzie mam nielakierowany plastik na błotnikach, progach i fragmentach zderzaków, zabezpieczam je carpro perl'em z fajnym skutkiem ale ciekawi mnie wytrzymałość powłoki, i czy da lepsze wykończenie.

Wróćmy jednak do samych felg, który produkt sprawdzi się lepiej dlux czy cquartz uk na matowe grafitowo-czarne 20' felgi i czarne 17 w pełnym połysku? dodam, że do mycia używam carpro ironx i tarx'a oraz kwasu od kolegi z myjni, którego nazwy nie znam, są to dość mocne środki więc nie wiem czy nie uszkodzą powłoki chyba, że będzie na tyle skuteczna, że będę mógł je odstawić i felgi myć samym apc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.