Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na dniach odbieram 19 w czarnym połysku, chciałbym je od razu zabezpieczyć przed sezonem, szukam czegoś, co nie zostanie szybko zeżarte przez Vampira i dam radę sam to nałożyć (aplikacja w domu, w ciepłym pomieszczeniu). Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do aplikacji 4Nano Rim Protect. Felgi są świeżo po malowaniu, wystarczy jak przetrę je ipą przed aplikacją powłoki ? Drugie pytanie, powłokę nakładać przed założeniem opon czy po ?

Wystarczy, sam tak zrobiłem i świetnie się trzymał. Aplikujesz obowiązkowo dopiero po założeniu opon i wyważeniu! W przeciwnym wypadku możesz pogubić odważniki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo wydajny jest Rim Protect ? Położyłem dzisiaj jedną warstwę i na cztery 19 calowe felgi zeszło mi około 10ml (robione po obydwu stronach). Zastanawiam się czy nie poleciałem trochę zbyt skąpo ;) Jest sens go warstwować ? Jeżeli tak to po jakim czasie aplikować drugą warstwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

695333 Jest sens go warstwować ?

 

tylko dla pewności że zaaplikowana jest na każdy fragment

 

695333 Jak bardzo wydajny jest Rim Protect ? Położyłem dzisiaj jedną warstwę i na cztery 19 calowe felgi zeszło mi około 10ml

 

no ja butelkę 50 ml miałem na zabezpieczenie kompletu 16 z 2 stron około 5 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie.

Mam felgi po kompletnej renowacji, szukam opon.

Zastanawiam się czy na lato nie zmienić koloru PlastiDip'em. Co nakładać przed położeniem dipu? Wosk typu Colinite się nada, czy tylko przemyć ipa i na to plastidip? Jak dbać o felgi po nałożeniu tego ustrojstwa? Mogę to woskować dla lepszej ochrony i łatwiejszego domykania? Czy jest sens kładzenia powłoki na plastidip?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeżeli przed plastidipem dasz wosk czy powłokę to znacznie zmniejszysz przyczepność. Przed plastidipem dobrze odtlusc powierzchnię i powinno być ok. Co do konserwacji plastidipa powinieneś uwazac ze środkami do usuwania smoly bo.moga znacznie naruszyć plastidipa. Są specjalne woski, powloki i qd do folii ale czy zdadzą egzamin na plastidipie? Nie wiem. Spróbuj konserwować tym co już masz w arsenale jakiś qd i gotowe. Ew wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do aplikacji 4Nano Rim Protect. Felgi są świeżo po malowaniu, wystarczy jak przetrę je ipą przed aplikacją powłoki ? Drugie pytanie, powłokę nakładać przed założeniem opon czy po ?

 

Gdzieś wyczytałem, że około 10-15 ml na komplet 18 cali powinno wystarczyć. Wydaje mi się, że dobrze byłoby zastosować cleaner w stylu Rim Cleaner (też z 4nano). Mam dopiero co odebrane felgi z lakierowania a i tak są już zakurzone i mają odbicia palców na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś powłoki NANOCAPE ? Wg producenta :trwałość ok.2 lat ,no i atrakcyjna cena 49 złotówek.

 

Dziś nakładałem ale na 2 lata trwałości nie liczę byle wytrzymało sezon letni czyli jakieś 7-8 miesięcy. Opakowanie ma 60ml mi na 4 x 19" zeszło koło 20ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś powłoki NANOCAPE ? Wg producenta :trwałość ok.2 lat ,no i atrakcyjna cena 49 złotówek.

 

Dziś nakładałem ale na 2 lata trwałości nie liczę byle wytrzymało sezon letni czyli jakieś 7-8 miesięcy. Opakowanie ma 60ml mi na 4 x 19" zeszło koło 20ml.

A jak z aplikacją,docieraniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o powłoce na felgi CarPro Cquartz DLUX plastic & wheels.

Mam okazję kupić od kolegi w dobrej cenie, bo zostało mu pół buteleczki.

Oglądąłem filmiki na yt i ładnie po niej czyści się felgi.

Ale jak wygląda sprawa w praktyce? Czy jest ona godna polecenia czy lepiej dołożyć kasy i kupić coś innego lepszego?

Proszę o jakieś opinie, ewentualnie plusy i minusy co kto o niej wie :P Ja mam pierwszy raz do czynienia z powłoką, wcześniej tylko kładłem wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc kupie lepiej jakiś dedykowany srodek do odtłuszczania, może i tego qtechniq jak bedzie w sklepie :)

Więc teraz myślę jeszcze nad kolejnością uzycia środków do przygotowania powierzchni.

Może być tak?

apc, szampon, póżniej na suchą felgę zielona tuga, tar&glue remover, glinka, odtłuścić i powłoka :)

Czy apc ma jakiś sens czy nie? Jeśli tak to na pewno na początku go dawać i jakie stężenie dobrać?

Felgi są ogólnie praktycznie czyste z kazdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym sobie odpuścił apc, rzucasz deironizera po chwili na to piane, wszystko ładnie Ci spływa -> płuczesz -> tar remover -> płukanie -> glinka -> GTechniq Panel Wipe (idealnie przygotowuje pod właśnie powłoki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Będę zabezpieczał felunek na dniach i wybór jest pomiędzy Gyeon Q2 Rim, CarPro Dlux, 4 nano rim. Dluxem zabezpiecze dodatkowo lampy plastikowe po korekcie? Podpowie ktoś kto stosował te powłoki, a nie naoglądał się testów? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zabezpieczał felunek na dniach i wybór jest pomiędzy Gyeon Q2 Rim, CarPro Dlux, 4 nano rim. Dluxem zabezpiecze dodatkowo lampy plastikowe po korekcie? Podpowie ktoś kto stosował te powłoki, a nie naoglądał się testów? :mrgreen:

Mam dluxa na lampach ale nowych wymienionych i od sierpnia ma się dobrze. Dodatkowo wrzuciłem dluxa na uszczelki i wszystkie plastiki nielakierowane żeby mieć "spokój" no i zaznałem :P niestety co do trwałości nie jestem odpowiednim przykładem bo autem robię rocznie około 10 000 km. Jeszcze na dluxa czekają alusy na lato tylko muszę znaleźć chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zabezpieczał felunek na dniach i wybór jest pomiędzy Gyeon Q2 Rim, CarPro Dlux, 4 nano rim. Dluxem zabezpiecze dodatkowo lampy plastikowe po korekcie? Podpowie ktoś kto stosował te powłoki, a nie naoglądał się testów? :mrgreen:

Rim i Dlux własciwie to samo. Aktualnie mam dluxa. Fajny efekt wizualny śliskości na felgach, łatwe docieranie. Wydajny. Na 2 warstwy kompletu 19" zużyłem z 10ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.