Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Zakupiłem niedawno 4nano Rim Protect do felg. Mam zamiar nałożyć je na nówki Japan Racing i teraz moje pytanie... Po zaaplikowaniu powłoki ile czasu odczekać do polerowania? 2-5 minut? Przed nakładaniem wystarczy odtłuścić felgę IPĄ, skoro jest nowa? Czy czyścić ją też Rim Cleanerem? Z góry dzięki i pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przymierzam do pierwszej powłoki w swoim życiu - rzecz jasna na felgi. Odebrałem swoje 17 po renowacji i teraz pytanie czy dawać coś przed 4nano Rim Protect? Druga sprawa kiedy nakładać powłokę? Przed założeniem opon i wyważeniem? Jeśli tak, to czy po wyważeniu ciężarki będą się trzymały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem mowy na forum, wertuje tematy i szukam odpowiedzi na moje zapytanie. Mam felgi 17" świeżo po malowaniu chce je zabezpieczyć przed pyłem z klocków hamulcowych, deszczem, smola itp. Chcę żeby jak najdłużej, zachowywały kolor nawet ze względu na to że felgi są koloru białego, co polecicie żeby spełniło moje oczekiwania i było w miarę trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to najmniejszego sensu. Powierzchnia felgi musi być tak samo przygotowana, jak lakier na aucie żeby można było położyć powlokę.

Akurat na filmiku jest Gyeon Rim, ale przygotowanie jest identyczne przed każdą powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem powłokę Carbon Platinum. Nalozylem na felgi i po upływie ok 30min mam wrażenie że lakier w niektórych miejscach zrobił się miękki :-( mam pytanie czy ktoś zauważył cis podobnego i czy to wogole jest możliwe? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635072 Justyna, Hmm po takim czasie jesteś w stanie ocenić która z powłok jest lepsza/bardziej opłacalna?

 

Wszystkie trzy, które poprzednio wymieniłam bardzo dobrze się trzymają, nie wiem jak obecnie, bo nie myliśmy teraz kół (mamy to w planie w najbliższym czasie). Dlux na pewno ma się świetnie, bo mam go również w Felicii i obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry dzień :)

Stoję przed wyborem powłoki na felgi... 2 tyg temu położyłem na jeden komplet odnowionych felg UNC-R i teraz po pierwszym myciu samym ciśnieniem nie można było jej domyć. Teraz mam drugi nowy komplet (wzór vossen cvt) i zastanawiam się czy UNC-R właśnie tak ma się zachowywać...? Zależy mi na jak najlepszym domywaniu. Nie wiem czy jest sens kupowania np GYEONa Q2 RIM. Może za dużo wymagam...

 

Podsumowując:

UNC-R vs. Q2 RIM?

 

pzdr, Berni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W wolnej chwili zabrałem się za felgi. 4h walczyłem z jedną :) Felga jeździła 3 latka i nigdy nie była porządnie ogarnięta. Była mega zaszczurzona.

Wyprowadziłem ją idealnie (APC + Szampon + 3x Prickbort + 2x Iron-X + Glinka) i położyłem na nią FK 1000p. Musze zabrać się za kolejne 3 szt. ale powiem szczerze nie wiem czy nie zrobiłem błędu bo FK1000p nie należy z tego co czytałem do jakiś ultra trwałych. Ile z waszego doświadczenia posiedzi?

Roboty jest od groma i chyba warto było zainwestować w porządną powłokę od początku. Ale jeszcze nie jest za późno na poprawę :)

 

Podpowiedzcie mi co lepiej kupić :

 

A) 4Nano Rim Protect (75zł) (100 ml)

B) GYEON Q2 RIM Kit (150zł) (30 ml)

C) Carbon Collective Platinum Wheels Coating (125zł) (15 ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci co lepiej, bo nie mam aż takiego doświadczenia, ale położyłem na letnie w tym roku 4nano RP i jestem super zadowolony (kupiłem 50ml i zużyłem 2/5 na komplet 17). Mycie ich potem samym szamponem to czysta przyjemność, cały brud schodzi idealnie do najmniejszych zakamarków. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem nowe felgi i aż się prosi przed założeniem nowych opon aby je zabezpieczyć lepiej niż woskiem. Będę mógł to zrobić w pomieszczeniu przed oddaniem felg do oponiarzy. Czy jako nowicjusz dam radę samodzielnie położyć powłokę typu 4nano RP? Bo nakładanie wg instrukcji brzmi to dosyć prosto, nałożyć mikrofibrą lub płatkiem, poczekać aż trochę wyschnie i spolerować MF, i tyle (oczywiście mimo że felgi nówki to przed jakieś delikatne apc i pewnie IPA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pazdziernika nałożyłem na nowo polakierowane felgi 4nano RP. Dokładnie je umylem , następnie odtłuścilem zmywaczem silikonowym BOLLA i po dwóch tygodniach umyte Vampirem od ADBL i nic nie kropelkuje oraz ciężko się je domywa.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Mam do zrobienia dwa komplety kół 17" (obydwa mocno zaszczurzone....)

Właściciel chciałby dosyć tanią powłokę, najlepiej wosk(ale pył z klocków go pokona)

Co wybrać z produktów z niższej półki (czy warto i na ile ~km starczy)

Jedna warstwa danego produkty wystarczy ?

Ile mniej więcej ml potrzeba na komplet 17" (wiadomo każde mają inny wzór i każdy inaczej aplikuje powłokę)

Chciałbym ceramiczną, ale może warto kwarc ?

 

Artdewheel ?

C1 ?

Tenzi ?

inne ?

 

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.