Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Pimps --dzieki :)

 

Borek123 --- i jak sie zachowywała przy nakładaniu?? Odrazu docierałeś czy po dłuższym czasie? Przysychała, mazała się?? Opisz swoje spostrzeżenia :)

Na mnie tez Tac System Quartz Magic czeka :) miło by było wiedzieć na co się szykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie można zakupić i dlaczego zniknął Rim Protect od 4nano? Nie wiem czy to czysta powłoka z definicji jak chociażby gejon? Myślałem, żeby zabezpieczyć tym felgi, woski nie chcą trzymać się u mnie. Maksymalnie 2-3 tygodnie. Do regularnego mycia używam Tugi, bardzo rzadko bilberry z VP 1:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, 4nano Rim Protect jest w pełni nanotechnologiczną powłoką dedykowaną swoim wiązaniem specjalnie do felg ;) co do "znikania" jak zwykle polecamy dobre sklepy trzymające stany magazynowe albo bezpośrednio u nas:

 

http://sklep4nano.pl/14-rim-protect.html

 

Wszystkie produkty 4nano są dostępne w ciągłej sprzedaży non stop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytam już w którymś temacie z kolei i odpowiedzi doczekać się nie mogę.

Jakiej powłoki/wosku użyć na polerowane ranty, tak by je zabezpieczyć i nie przyćmić ich blasku?

Ktoś poleci coś konkretnego?

Wyczytałem, że od #16 matowieje blask.. jak jest z FK 1000 Hi Temp? A może coś innego polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
woski nie chcą trzymać się u mnie. Maksymalnie 2-3 tygodnie. Do regularnego mycia używam Tugi, bardzo rzadko bilberry z VP 1:3

 

Jeśli używasz Tugi do regularnego mycia to nic dziwnego, że woski szybko znikają.

Używaj Bilberry, które masz i woski posiedzą dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psemo, mialem na felgach duet Sonaxa - PNS + BSD i nie dawaly sie zadnym IronXom :) Nawet lepiej kropelkowaly po takiej kuracji oczyszczajacej.

 

Ile ci posiedzial na felgach? Kladles najpierw pns i później BSD? Czym przygotowałes powloke przed nakładaniem sonaxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woski nie chcą trzymać się u mnie. Maksymalnie 2-3 tygodnie. Do regularnego mycia używam Tugi, bardzo rzadko bilberry z VP 1:3

 

Jeśli używasz Tugi do regularnego mycia to nic dziwnego, że woski szybko znikają.

Używaj Bilberry, które masz i woski posiedzą dłużej.

 

Źle napisałem. Teraz regularnie używam Tugi a woskować felgi właściwie przestałem. Dlatego, że słabo siedzi u mnie FK. Czasem przód przetrę FK lub BSD. Felgi na początku sezonu woskuję. Faktycznie lepiej schodzi brud od środka.

 

Dzięki za info o Rim Protect :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak tam testy tych powłok?

Chciałbym nałożyć jakąś na czarne felgi pomalowane proszkowo. Co możecie mi polecić z własnego doświadczenia?

Dużo widziałem o 4nano RIM Protect, Geyon Q2 RIM... widziałem też, że na forum jakaś firma używała do felg Ceramic Pro Light. Kompletnie zgłupiałem i nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abes125, Ja mam ten - GYEON Q2 RIM, ale bardzo dobry i sprawdzony to również Gtechniq C5, ostatnio pokazał się Slickrims Wheel Sealant który wg. testów bardzo dobrze sobie radzi i wystarczy na kilka kpl. felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak

c1+exo ładnie kropelkuje, łatwo sie domywa (aplikowane jedno po drugim , wypalane razem)

c1+PNS lepiej kropelkuje, łatwo sie domywa(aplikowane po tygodniu od połozenia c1), po 3 miesiącach nie ma różnicy miedzy c1 a c1+PNS

cquartz uk+reload lepiej kropelkuje lepiej odpycha bród ale trzeba podbijac reload-em, jesli nie c1/exo jest lepsze "bardziej bezobsługowe"

serum+c2v3 najlepszy gloss, trzeba podbijać c2v3

CP 9H+ light mniejszy gloss niż serum, maże się na czystym aluminium(9H)- na czystym alu polerowanym po pół roku praktycznie nie chroni, na rotorze malowanym jes ok, natomiast na polerowanym rancie lipa.

CP light na nowo malowanych felgach odpycha wodę jak wsciekły, super się felgi domywaja, natomiast pył z klocków(ATE zwykłe) odpycha słabo.

 

wszystko odtłuszczane PW od Gtechnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co chcesz wiedzieć? Masz jakieś konkretne pytania?

 

Generalnie, ja tez nakładałem ją na felgi, jest praktycznie bezproblemowa :D

 

- Czyścisz felgi, smoła, opiłki i generalne odszczurzenie ;) Jeśli stwierdzisz że tak to sa felgi które chcę mieć na co dzień zakładasz rękawiczki np. nitrovinylowe, odtłuszczasz powierzchnię felg jakimś prepem. Ja użyłem Gtechnica panel wipe'a. i na bardzo dobrze odtłuszczone powierzchnie nakładasz kwarc. Po kilku minutach każdą z powierzchni ścierasz mikrofibrą i docierasz drugą.

 

Ot cała filozofia :) Aaaa pamiętaj żeby później przez 24h felgi nie miały kontaktu z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.