Skocz do zawartości

Jaką szlifierkę kupić (prace lakiernicze)


Pan Miyagi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy mógłby ktoś polecić dobrą (stosunek jakość-cena) szlifierkę do prac lakierniczych czy wetsandingu? Nie musi mieć funkcji odsysania pyłu, za to jedne co powinna mieć to zasilanie na prąd a nie powietrze z kompresora.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Ja szczerze polecę MIRKĘ skok 2,5mm. Jak zapewne widzieliście w moim ostatnim projekcie właśnie takiej maszynki używałem. Po jakiś trzech dniach używania stwierdziłem, że muszę taką kupić. Był to mój najlepszy zakup. MIRKA oszczędza czas i jest niezastąpiona. Nie tylko w odnawianiu starych trupów ale i w codziennej pracy.

Jeśli chodzi o pneumaty to pracowałem Scorpio 3 i Wurthem.

Mimo wszystko kocham moją Mirkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szlifierki pneumatycznej kompresor powinien mieć spory wydatek powietrza, żeby nie bił co chwilę, zakładam że nie masz rozprowadzonej instalacji, więc będzie głośno - co mi osobiście przeszkadza.

 

Tak jak pisał kolega powyżej, do prac detailingowych raczej mały skok 2,5mm - 3mm i dobre krążki Trizact, Abralon etc. (w sumie dobry materiał ścierny zrobi lepszą robotę tanią szlifierką, niż drogi sprzęt ze słabym papierem - pytanie czy warto szaleć z jakością szprzętu do takich prac?:)

 

Odsysanie pyłu nie jest niezbędnę.

 

W kwestii pracy na mokro vs. szlifierka elektryczna - dobrze by maszyna pracowała na małym napięciu, bo o wypadek nie trudno :kox: Mirka Ceros pracuje na 22V jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... taka Mirka Ceros to jednak >1500,00 zł ... więc tak się jednak zastanawiam czy do detailingu nie wystarczy Lare pneumat mimo dobijającej sprężarki (dwutłokowa 50 l) ...

 

Lare SP25 2,5mm to 599,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pojemność butli się liczy, ale przede wszystkim wydajność sprężarki. Osobiście posiadam kompresor 3kW z butlą ok 250l i wydajnością około 380l/min do której podłączam Rupesa RA150A3, to muszę powiedzieć że sprężarka nie ma łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybór tak na prawdę jest taki - albo kupisz lepszy kompresor i wtedy możesz kupić tańszą szlifierkę pneumatyczną, albo oszczędzasz na kompresorze za to musisz wywalić kasę na elektryczną szlifierkę Mirka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca , możesz rozejrzeć się za szlifierką elektryczną SICO blr 450, chińczyk, słaba ergonomia ale wielu lakierników używa i sobie chwali. Niska cena.Jest na nią rok gwarancji. Widzę że jesteś z Bydgoszczy to bez problemu znajdziesz w mieszalniach na terenie miasta.

 

Większość szlifierek pneumatycznych czy to drogich czy tanich potrzebuje dużego wydatku kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca , możesz rozejrzeć się za szlifierką elektryczną SICO blr 450, chińczyk, słaba ergonomia ale wielu lakierników używa i sobie chwali. Niska cena.Jest na nią rok gwarancji. Widzę że jesteś z Bydgoszczy to bez problemu znajdziesz w mieszalniach na terenie miasta.

 

Dzięki :good:

 

Niezły z niej klamot no ale cena ... atrakcyjna :)

W necie 130 kilka złotówek :shock:

 

Będę jednak szedł w stronę Mirki Ceros :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio na szybko potrzebowałem coś do szlifowania i kupiłem w Leroyu to:

RYOBI ROS300

 

całkiem zręczna, lekka i wygodna, bez problemu ciągnie szpachle, podkłady i lakier, jedyna wada/zaleta, że ma talerz 125

Ale jak na niskobudżetowego Chińczyka za 2 stówki to mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.