Skocz do zawartości

uszczelki szyby - czym zabezpieczyć przed przymarzaniem ??


siwyjac

Rekomendowane odpowiedzi

co polecacie do zimowego zabezpieczenia uszczelek szyb ??

w Alfie NzŻ są drzwi bez ramek i w momencie kiedy szyba przymarznie do uszczelki to wielka d..pa bo nie da się wejść do auta a szarpanie się z drzwiami może doprowadzić do rozwalenia szyby.

nigdy nie miałem problemy z przymarzającymi uszczelkami, ale wolę dmuchać na zimne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim jeszcze dotarłem na forum, zakupiłem w markecie najzwyklejszy sztyft/smarowidło do uszczelek na zimę i powiem Ci, że dawało rady :good:

Używam tego dalej, bo jeszcze mnie nie zawiodło i nie miałem problemu z przymarzniętymi drzwiami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, uszczelki są tekstylne czy gumowe? z tekstylnymi poradziłem sobie poprzez posmarowanie cienką warstwą wazeliny powierzchni z którą współpracują, ale z wiadomych względów nie będziesz wazeliną smalcował szyby.

 

Przed przymarazaniem czegokolwiek do szyby, natomiast, trochę chroni każda niewidzialna wycieraczka, więc fragment współpracujący bym nią zabezpieczył. A na uszczelkę w takiej sytuacji pewnie smar silikonowy - u mnie radzi sobie z normalnymi gumowymi uszczelkami bez większych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze używałem Sonaxa do uszczelek, ale nie tego w sprayu, tylko takiego w opakowaniu przypominającym opakowanie pasty do butów :D

szyby bez ramek ma mój ojciec w Foresterze i u niego też zawsze zabezpieczam uszczelki Sonaxem i nigdy nic nie zamarzło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A Rubber Cleaner od Auto Glym? Jutro posmaruje nim, bo mi już dziś przymarzły.. Zamki też :thumbdown:

 

Ten środek to raczej do odżywiania elementów gumowych, sam go stosuję do opon. A czy ma w sobie silikon :o

Zawsze można spróbować ;)

...zapytaj Marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.