Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

@rudi0018 tak jak pisałem wyżej AAT 502 z odpowiednią gąbką robi nawet na wymagających lakierach bdb robotę (można pokusić się nawet o gąbkę lekko trwadą + wykończeniową).

Ta sama kombinacja gąbek będzie też właściwa w przypadku 3D ONE, z tą różnicą, że więcej usunie z lakieru zarysowań (przy bardzo dobrym wykończeniu) niż AAT 502.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.01.2019 o 16:19, Crasher napisał:

@Przem@S 

Nie zawiedziesz sie. Moja druga ulubiona. Przyjrzyj sie tylko dokladnymi wytycznymi uzycia.

CarPro ClearCut + Biały RP + DA Hamron

Jak dla Mnie obecnie najlepszy zestaw i to był bardzo dobry wybór . Tnie jak szalona i bałaganu nie ma . Dodatkowo potraktuje na koniec Kochem Hologramem i jest spoko 🙂.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak potraktować czerwone Fiat Panda 2006r. ?
Mam rollera DA 8mm i jakie pady, gąbki i pasty?
Kolor wpada w ceglasty jakby..
Posiadam koch h8 i antiholo, uc, i menzerna 3w1
pady fibrowe i kilka gąbek żółtych i czerwonych Nata i Royala..28e69a898e55220c6ddc63d463d46113.jpgaa08add8b5c6b9969cef7d203092aa48.jpgf86137f2e336ebe8e0a6cd046530bfcc.jpg9ffcf2383594abf3d0d4c238fbe2ffed.jpg8cc624d7bd2ff4c98cf7d7737fb84eb9.jpgafc09037662c3bedb264b8f90c3bdc2a.jpg614c9d83a6308b003192106286697137.jpg3022727c362b3da857375d0f16ee7485.jpg64a2189cf742e128554cac73d3799da5.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, kumpel bardzo chce abym odświeżył mu Mercedesa C-Klase w wersji Coupe w czarnym kolorze z 2012 roku. Maszyna jaką posiadam to DA 15mm z Jula i pady od niebieskiego do czarnego od NATA po 2-3 sztuki z każdego rodzaju. Moje doświadczenie niestety ogranicza się jedynie do miękkich lakierów.
 Po pierwsze zastanawiam się czy w ogóle jest sens brać się za onestepa z tym twardym lakierem? 
Jeśli tak to jakie połączenie do One Stepa byście widzieli, którego pada, z którą pastą 3D Car Care? 😉 
Ewentualnie jakie połączenie do dwóch etapów, jeśli w jednym będzie trudno cokolwiek ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018, śmiało użyj 3D ONE Hybrid&Compound na niebieskiej gąbce a jeśli masz to nawet futerko (w zależności od stanu lakieru np. FP Pro-Wool) i później gąbka żółta/czerwona i powinno być dobrze. W razie czego zawsze możesz się wspomóc AAT502 również na żółtej/czerwonej. Pochwal się efektem 😉

Jeśli maszyna DA to nieco ostrzejsza pasta od ONE - ACA 500. 

@pablo15005, z 3D powinny sprawdzić się pasty z serii ACA 500 + ACA520.

Pady - futro/niebieska gąbka, żółta, czerwona/czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy poprosil mnie o pomoc w wyborze 2 past pod DA(Roller) 1 pasta cuttingowa i druga jakas srednia ktora ewentualnie wykonczyc i uzywac do one stepow na szybko,jako ze ma to byc jego pierwsza przygoda z polerka to musza byc z tych latwych 😀 Pierwsze co mi przychodzi na mysl to Sonax Cutmax +Sonax Perfect Finish,a moze Koch 8.02+Sonax Perfect Finish(bo Koch Anticholo to chyba nie za bardzo na one stepy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koch h8

ex sonax 04 06 

- nie przypyli mu , nawet jak wytłucze holsy to sonax to wyprowadzi , 

a jak będzie chciał one step to sonaxem zrobi bezproblemowo , 

tylko ze wbrew pozorom , do takiego one stepu trzeba mieć „umiejętności „by nazwać to „one stepem”by osiągnąć to co one step może dać 👍

- If you now what i mine👍

już łatwiej zrobić dwa podejścia 👍😁

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę już przepolerowałem DA i chciałbym zwiększyć swój arsenał. Na razie były tylko zabawy z Meguiarsem UC, SwirlX i Menzerną FG400 na gąbkach NATa. 
Jakie pasty wybrać, aby utworzyć w miarę uniwersalny zestaw? Koch, Menzerna, 3M, czy jeszcze coś innego? No i pady, tak jak wspominałem na razie mam doświadczenie tylko z NATem. Aczkolwiek chciałbym dokupić jeszcze pad z fibry i futro, tutaj w oko wpadł mi Flexipads, będzie to dobry wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mareczek720 

CarPro, 3D, Koch chemie, Angelwax, Meguiars (ale 105 i 205, nie uc), Sonax, herrrenfahrt, tac system, scholl.... pewnie jeszcze coś pominąłem

 

I wyobraź sobie, że wszystkie działają, są markowe i dobre 🙂

 

Przykładowo na Dual akszyn 

CP ClearCut - mega cięcie nawet na gąbce, a wykańcza baja, pyli

3D  One hybrid / Sonax Perfect Finish - środkowy, uniwersalny zakres prac

Koch Chemie M2 Antiholo / Meg 205 - finish z połyskiem pełną gębą

 

Trzy takie pasty i możesz wiele 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
14 minut temu, Crasher napisał:

Wszystkie które wymieniles spełnia swoje zadanie w roli tnącej na bardzo wysokim poziomie. Tak sie złożyło ze sa to moje podstawowe pasty z których zawsze wychodzę zaczynając dwuetapowa korekte

Mógłbyś krótko scharakteryzować każdą z nich, moc cięcia, wykończenie, wydajność, pylenie itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.