Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, menior napisał:

A ktos juz probowal nowych past od Honey ? Ciekawie sie zapowiadaja 

Wycinałem na ich nowym futrze i ich pasta 1. Szczerze to mnie nie porwała ta kombinacja. Kovaxa 2000 nie mogłem dociąć. Chwalili się że można pracować 2 min i 40 sek na tej paście... Tylko po co hak szybciej to wytnę clearcutem.

Zapewniali że wycina tyle samo co h8 i zostawia to samo wykończenie... Tylko lada moment koch będzie miał h9.

Ceny chyba podobne do kocha.

To tylko taki moje spostrzeżenia na szybko, bez testów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki złoty środek pod pada one stepowego - jak najmocniejsze cięcie i jak najlepszy finish.

Mizerna 400 wypadała u mnie mizernie w takiej opcji

Sonax 04/06 spoko ale za mało tnie.

CarPro ClearCut najlepiej z powyższych. Wręcz bardzo dobrze o dziwo.

 

Jakieś inne sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Strus napisał:

Sonax 04/06 spoko ale za mało tnie. 

Sonax 04/06 EX? Dobra pasta, ale jak ktoś ma mało padów to polecałbym inną. Za bardzo moczy pady i ciężko się je czyści podczas pracy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten EX05-05 zostawia gorsze wizualnie  wykończenie  jak i nawet pod mf czuć, że jak się poprawiło po nim pastą finiszową (nawet szybki przelot) to mf sunęła sporo lżej i był lepszy look.  Kupiłem go do szybkich one stepów ale ostatecznie i tak poprawiałem finiszem , bo roboty tylko trochę więcej , a wygląd sporo lepszy ...tym samym w sumie zrezygnowałem u siebie proponowanie "chętnym na polerkę" one stepa 😉 

 

PS: czekam na Kocha h9,01 by spróbować czy będzie lepszy niż CM sonaxa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla a z Twoich doświadczeń taki "złoty środek" to ?  Fakt że Kocha nie próbowałem żadnego. Ma szansę zostawić dobre wykończenie przy one stepowym padzie ?

@ghost z Megsem nie mam doświadczeń - serio UC dobrze tnie i ładnie wykańcza ? Bo jak dotąd nie wydawała mi się dobra opcja na mocno tnącego one-stepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, powalla napisał:

Tylko ten EX05-05 zostawia gorsze wizualnie  wykończenie  jak i nawet pod mf czuć, że jak się poprawiło po nim pastą finiszową (nawet szybki przelot) to mf sunęła sporo lżej i był lepszy look.  Kupiłem go do szybkich one stepów ale ostatecznie i tak poprawiałem finiszem , bo roboty tylko trochę więcej , a wygląd sporo lepszy ...tym samym w sumie zrezygnowałem u siebie proponowanie "chętnym na polerkę" one stepa 😉 

 

PS: czekam na Kocha h9,01 by spróbować czy będzie lepszy niż CM sonaxa .

Dlatego do one stepa F5.01. Jest siła!
Mnie już w pracy z lakierami nic nie zdziwi. Sprawdza się to co głoszą wszyscy - najlepiej mieć kilka past i padów bo przy one stepie można się nieźle przejechać.
Raz na Porsche Cayman Koch H8 + żółty pad Rupesa zrobił mi takiego one stepa - myślę sobie znalazłem świętego Graala! Przy kolejnym Porsche było zgoła inaczej...

Też czekam na H9.01. Będzie siła. Mały minus Kocha, że czasem lubi przypylić zarówno H8 jak i F5.
Z ciekawostek testuję ostatnio AngelWax Resurrection. Trzeba sobie powiedzieć - jest petarda! Jedyny mały minus cena, ale z tego co widzę SONAX też za tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strus napisał:

z Megsem nie mam doświadczeń - serio UC dobrze tnie i ładnie wykańcza ? Bo jak dotąd nie wydawała mi się dobra opcja na mocno tnącego one-stepa

weź od kogoś próbkę na testy, to jedna z najpopularniejszych past 😉

Zdania są podzielone co do siły cięcia, natomiast wg mnie zdecydowanie lepiej tnie niż EX04-06 na gąbce. Wg testów sprzątania po papierze tez wypada dużo lepiej, patrz filmy z Apex, link załączyłem wcześniej.

Dlaczego uważam, że UC jest poza tym lepszy. Jest łatwiejszy w pracy, wybacza wszystkie błędy, łatwiej się usuwa, łatwiej się po nim czyści pady. Zostawia tak samo dobre wykończenie albo oczko lepsze. Ma więcej wypełniaczy wizualnych, które można łatwo wymyć. Jest tańszy.

 

29 minut temu, powalla napisał:

Tylko ten EX05-05 zostawia gorsze wizualnie  wykończenie

Prawda, dlatego wybiera się go do twardszych lakierów

 

9 minut temu, Ari napisał:

Dlatego do one stepa F5.01. Jest siła!

Klasyk, ale F5 nie jest dostępny w małych butelkach (w przeciwieństwie do h8 i m2)

9 minut temu, Ari napisał:


Z ciekawostek testuję ostatnio AngelWax Resurrection. Trzeba sobie powiedzieć - jest petarda!

Miałem go brać na testy, bo był chwalony też w Apex. Ale okazało się, że w sklepie gdzie kupowałem mieli tylko duże butle, wiec zostałem przy sprawdzonym CP ClearCut do mocnego cięcia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Strus napisał:

taki "złoty środek" to ? 

 

20 minut temu, powalla napisał:

zrezygnowałem u siebie proponowanie "chętnym na polerkę" one stepa

Po prostu moja wizja "odświeżenia"  komuś wyglądu auta mija się z one stepem ...wolę od razu zaproponować nieco droższą opcję 2 stopniowej korekty niż tłumaczyć się przed właścicielem potem iż te "ryski" zostały bo one step taki już jest  😉 

Megsem UC kiedyś się bawiłem ale to było przed tym niż zacząłem się bawić powlokami gdzie przed ich aplikacją trzeba solidnie odtłuścić lakier , a UC sporo po siebie zostawiała wypełniaczy, a po wymyciu bajka znikała 😉 

Kiedyś na szybkie akcje dla znajomych robiłem autka Menzerną PP (nie ta  menz 3w1 , bo ta moim zdaniem była gorsza)  i na to Sonax BSD i była moc 🤣 (na focie Leon1) 

 

20151107-092259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał82 napisał:

@ghost  czyli na pierwszy samodzielny one step UC będzie jednym z najlepszych wyborów?

Zdecydowanie tak, to produkt dla pasjonatów, który wybacza większość błędów początkujących. Do tego w amerykańskim stylu jest bardzo łatwy. 

 

Jednak nie spodziewaj się, że w bmw gdzie jest twardy lakier po one stepie wyciągniesz lakier na ideał.  Wytniesz drobniejsze mikrorysy i bez wątpienia nadasz połysku.  Natomiast jak lakier jest zmęczony to trzeba mocniejszy kaliber. Testowane na twardych BMW, Audi i Mercedesach. Natomiast na średnio-miększych to w one stepie udawało mi się wyciągnąć na ideał tym produktemm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał82 napisał:

@ghost  bardziej zależy mi na nauce pracy DA i przygotowaniu auta pod wosk niż na wyciągnięciu ideału.

Jak głosi piosenka, którą katują radiostacje: "weź, nie pytaj" świetny wybór na początek. Produkt fajnie się dogaduje z pomarańczowym one-stepowym padem Royala.

8 minut temu, Michał82 napisał:

do BMW polecał mi też żółtego Kocha F5.01 na średnim padzie.

spoko pasta, ale jak pisałem wcześniej nie jest dostępna w małych pojemnikach, chyba, że od kogoś odkupisz resztkę

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Michał82 napisał:

to co byłoby lepsze, podkreślam, na pierwszy raz?

jeden uj, kup i rób. W dużej mierze siłę cięcia regulujesz padami, najwyżej zamiast one stepa zrobisz dwa etapy i będzie cacy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

piano ładnie mi ogarnął w bmw. Maszyna DA DB5800S

z tym, że zmasakrowane słupki to byle czym łatwo wyciągnąć , jedynie trzeba uważać żeby nie użyć za ciężkiej kombinacji.

Przy małym nakładzie pracy szybko zmieniają sie w lustro 😉 różnica w ich twardości i reszty lakieru jest dość spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po myciu tak mi zostalo, mylem szczotka recznie , uzylem piany aktywnej koncentrat ale nie rozrobilem jej z woda , jak mleczkiem MEGUIARS SWIRL REMOVER recznie przejade to odzyskuje lakier glebie ale ryski zostaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.