Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakupiłem swoje pierwszą polerkę od Lare seria PRO DA.

Stoję teraz przed wyborem padów i past.

Raczej zdecyduję się na pad tnący MF od Flexi a na finish gąbkę czerwoną do DA od Royal Pads.

Mam rozkminę nad pastami - system Menzerna f500/f2500/f4000 czy Meguires 105/205.

CZytałem dużo i ludzie zachwalają przy pracy z DA Megsa - dla mnie duży plus że to system 2 częściowy.

Głownie pracuję na lakierach twardych i nie mocno zniszczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654697 Raczej zdecyduję się na pad tnący MF od Flexi a na finish gąbkę czerwoną do DA od Royal Pads.

 

Źle zaczynasz ... do zabawy w "polerowanie" nie wystarczy jeden pad tnący i jeden wykańczający ;) Potrzebujesz kilka różnych padów (różne firmy, struktura, materiał) aby podczas testów znaleźć właściwą kombinację pasta/pad/autko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy takie polaczenie bedzie ok jak na 1raz z maszyna DA

Pasta to Menzerna PP Ultra + pad flexipads żółty ??

Pacjent to bmw e60, spodziewam się, że cudów nie będzie, ale jak na pierwsza przygode i brak obycia z maszyną, chce zacząć od czegoś bezpiecznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pady LC i system mieszany meguair's ;)

101-uc-sx w kolejności od cięcia do finishu ;)

:good: Manzerna zdecydowanie pod rotację.Na DA się zamęczysz i pady zapchasz.Lepiej już Optimum Hyper compound, którym na wełnie LC robota cycuś, na to wykończeniówka np. Koch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem polerke DA ale nie wiem na jakie pasty sie zdecydowac? Pacjent to bmw x3 e83 z drobnymi rysami i kilkoma glebszymi sztukami. Zdecydowalem sie na DA mimo twardego lakieru bmw gdyz bede spokojniejszy jako laik . Prosze o rady :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem polerke DA ale nie wiem na jakie pasty sie zdecydowac? Pacjent to bmw x3 e83 z drobnymi rysami i kilkoma glebszymi sztukami. Zdecydowalem sie na DA mimo twardego lakieru bmw gdyz bede spokojniejszy jako laik . Prosze o rady :ad:

Tylko Megs M101 na welnie lub MF i wykończenie najlepiej Koch AntyHologram czymś miękkim.Innymi pastami też zrobisz ale jak się lubisz napracować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667672 Tylko Megs M101 na welnie lub MF i wykończenie najlepiej Koch AntyHologram czymś miękkim.Innymi pastami też zrobisz ale jak się lubisz napracować.

 

Potwierdzam. Sam używam taki zestaw na DA i bardzo dobrze tnie, tylko sam AntyHologram może nie wyciągnąć bałaganu po 101 na MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667672 Tylko Megs M101 na welnie lub MF i wykończenie najlepiej Koch AntyHologram czymś miękkim.Innymi pastami też zrobisz ale jak się lubisz napracować.

 

Potwierdzam. Sam używam taki zestaw na DA i bardzo dobrze tnie, tylko sam AntyHologram może nie wyciągnąć bałaganu po 101 na MF.

Lepiej na DA Megsem na futrze np. LC ewentualnie Flexi (tańsza opcja).Niestety każda mocno tnąca pasta wymaga finisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja bym po 101 użył Sonaxa ex04-06. A najlepiej jeszcze zmienił 101 na mniejszą balaganiare Koch 8.02

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Na rotacji bym się zgodził, ale na DA lepiej mi się pracuje na 101.04-06 EX jak dla mnie znakomita do jednoetapowej korekty lekko zniszczonych lakierów lub miękkich japończyków.Na finish nie jest konieczna.Koch antyholo spoko daje radę przy mniejszym nakładzie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz kompletuje wszystko i kupilem pasty megsa 101 i kocha antychologram. Do tego futro flexi i sredni i finiszowy pad NATa. Czy aby na pewno po pracy futrem z pasta megsa 101 wystarczy koch antychologram na twardym lakierze bmw? Czy zakupic jeszcze jakas posrednia paste do zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rady co skompletowania zestawu do korekty pod DA. Przeglądnąłem poprzednie posty i widzę, że często polecacie 101 z Megsa, ale na początku nie chciałbym się pakować w litrowy produkt za prawie 200 zł :)

Póki co mam doświadczenie z one stepem Rupesa i Essence z Car pro - o ile Essence robi niesamowity efekt, to z Rupesa nie jestem zadowolony - nie poradził sobie z większymi rysami, a praca twardym szarym padem Rupesa to była męka.

Reasumując, chciałbym spróbować dwuetapowej korekty. Pare informacji, które mogą się okazać przydatne w doradzaniu - mam DA o skoku 21 mm z BP o wielkości rzepa 125mm. Doradźcie mi proszę jakie pasty i pady wybrać - jestem otwarty na różne opcje - może być pad z MF, wełny lub gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674225 o ile Essence robi niesamowity efekt, to z Rupesa nie jestem zadowolony - nie poradził sobie z większymi rysami, a praca twardym szarym padem Rupesa to była męka.

 

 

No nie mów że CP coś wyciął? Jeśli tak myślisz, to weź cleaner lub zmywacz ;)

 

674225 widzę, że często polecacie 101 z Megsa,

 

Zawsze możesz kupić 105 i 205 bo są w mniejszych opakowaniach.

 

674229 potem finish z menzenry 4000 a na to koch antyholo

 

Po co po jednej paście finishowej chcesz jechać drugą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

674229 czy inna koncepcja

 

 

668142 A ja bym po 101 użył Sonaxa ex04-06. A najlepiej jeszcze zmienił 101 na mniejszą balaganiare Koch 8.02

 

 

Maszynami DA nie trzeba robić aż 3 etapów ...choć czasem się trafi "lakier z piekła rodem" ale nie zakładajmy od razu że ww. pasty nie dadzą sobie rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze możesz kupić 105 i 205 bo są w mniejszych opakowaniach.

 

Jakich padów najlepiej użyć pdo 105 i 205?

Miałem te pasty i zmieniłem na M101 i koha.Na DA są o wiele lepsze.

105 to tak jak FG400 trzeba bardzo długo się męczyć żeby coś zebrać.Na rotację jak najbardziej OK.Na DA robota dla bardzo cierpliwych.

Pod te pasty są dedykowane pady MF Megsa, ale i futro spoko rżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.