Skocz do zawartości

Eco Touch Dashboard Protect/Nielesen Finesse/Smart Dressing


dżepetto

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie dzisiejszego sprzątania wnętrza moje "mundka" postanowiłem sprawdzić czy produkt określany "ekologicznym" ( Eco Touch Dashboard Protect ) ma szanse w porównaniu z "budżetowym" ( Nielsen Finesse ) oraz z dość "luksusowym ;) " SmartWax Smart Dressing.

 

Deska rozdzielcza została przemyta APC AUTOSMART G 101 w proporcjach 1:10, przetarta wilgotną, a następnie suchą mikrofibrą.

 

No to zaczynany starcie "ekologii" z "czystą chemią" :

 

cuar.jpg

 

Deska gotowa do testu:

a2kr.jpg

 

Na pierwszy ognień idzie SmartWax Smart Dressing ( konsystencja gęsta, barwa biała, zapach kokosowy, bardzo fajnie się rozprowadza, zero problemu z zaciekami czy plamami)

jxwh.jpg

uj8l.jpg

 

Następnie przyszła pora na Nielsen Finesse ( wyraźny zapach cytrusów, zero problemów z aplikacją, używany przeze mnie głównie do czyszczenia i zabezpieczania listew progowych)

ddjh.jpg

pb2y.jpg

 

Na koniec postanowiłem zestawić Eco Touch Dashboard Protect ( zapach lawendy, jednak w tym przypadku konsystencja ( środek rzadki jak woda ), może być małym problemem ( psikając bezpośrednio na deskę powstają zacieki, więc lepszym rozwiązaniem okazał się aplikator gąbkowy)

 

vjgh.jpg

8ayc.jpg

 

Efekt końcowy po przetarciu mikrofibrą :

hu04.jpg

e7yd.jpg

cazn.jpg

gza7.jpg

img5

qll3.jpg

i42h.jpg

 

Podsumowując :

SmartWax SmartDressing przy dzisiejszej cenie 69,00 ( kupiłem go na początku mojej przygody z kosmetykami za chyba 45 zł ) nie okazał się lepszy niż Nielsen Finesse. Pozostawia dość podobne wykończenie, może minimalnie mniej przyciemnia.

 

Eco Touch Dashboard Protect trochę zaskoczył ( byłem pewien,że będzie to produkt słaby,dość delikatny ze względu na skład i tą całą ekologiczna otoczkę) ,a jednak pozostawił bardzo fajne matowe wykończenie. Jak będzie z jego trwałością...czas pokaże :-]

 

PS: z góry przepraszam za jakość zdjęć, może nie na wszystkich dobrze widać różnice, ale jeszcze nie do końca ogarniam mojego K-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi się wydaje, czy nielsen najbardziej przyciemnił deskę w mondziaku? :idea:

 

Nielsen i SmartDressing bardzo podobnie. Choć rzeczywiście z lekką przewagą w przyciemnieniu dla nielsena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to tylko takie wrażenia na fotkach, czy ten EcoTouch robi paskudny połysk jak jakiś plak?

 

W pierwszym etapie po nałożeniu faktycznie błyszczy się jak plak,ale to efekt tego,że jest płynny i musi chwile wyschnąć. Z pewnością nie jest "tłusty" i nie lepi się jak plak. Wystarczy go przetrzeć i zostawia całkiem fajnie wyglądające wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawy test :) Na temat tego Nielsena słyszałem dużo dobrych opini pomimo że do zbyt drogich preparatów nie należy, pytanie tylko czy faktycznie efekty są porównywalne z wyższą klasa kosmetyków takich jak zymol?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie wiedziałem w którym temacie napisać, więc pisze tutaj - gdzie kupić kosmetyki z Ecotouch? W żadnym polskim sklepie ich nie ma (wszędzie towar niedostępny), a w zagranicznych sklepach przeważnie nie wysyłaja do polski. Używałem tych środków i sa napradę niezłe, a teraz nie można ich nigdzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.