Skocz do zawartości

Shiny Garage Buff Up Exterior Sealant


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dzisiaj na tapecie nowość od Shiny Garage. Próbkę dostałem od Pawła z MX NOWICKI za co dziękuję. ;)

 

Na początek może opis producenta:

Buff Up to innowacyjny sealant w płynie. Zabezpiecza i nadaje połysk wszystkim zewnętrznym elementom karoserii. Po zastosowaniu powierzchnia jest niezwykle gładka śliska. Zabezpieczone elementy bardzo dobrze odprowadzają wodę i zapobiegają nadmiernemu przyleganiu brudu.

 

Brzmi ciekawie. Nieoficjalnie ma to być odpowiedź na Sonaxa. Sonaxa wypsikałem prawie 2 litry, więc mogę się wypowiadać.

 

Wady Sonaxa jakie przewijają się w większości postów ? Brak śliskości, słabe usuwanie śladów po wodzie czy brak efektu WOW na lakierze. Co do ostatnich dwóch można by negocjować , ale tępa powierzchnia to fakt.

 

Wracając jednak do produktu od Shiny Garage. Ma postać płynną rzadką i każdy atomizer zrobi z niego ładną mgiełkę. Kolor błękitny, a zapach to taki kwiatowy lakier do włosów.

 

Produkt zgdonie z instrukcją typu psiknij i wytrzyj i tak też się stało. Pierwsze zaskoczenie to MEGA śliskość. Pod tym względem spokojnie może konkurować z Fianle czy Surf City Garage. Drugi aspekt to wygląd, produkt podbija look i to dosyć znacznie. Samochód jest jak oblany szkłem. Mocno wyciąga ziarno z lakieru. Dobrze usuwa ślady po twardej wodzie. Nie ma mazów ani innych niespodzianek.

 

I kilka zdjęć. Jak dla mnie efekt widać.

 

Przed: ( umyty Truskawką w dwukrotnie większym stężeniu niż zalecane)

 

DSC04511.jpg

 

DSC04513.jpg

 

Po:

 

DSC04514.jpg

 

DSC04515.jpg

 

DSC04516.jpg

 

DSC04518.jpg

 

DSC04519.jpg

 

Podsumowanie:

Dobry produkt, dający wymierne efekty. W sam raz na szybkie prace. Nie wspomniałem jednak o cenie. 500 ml produktu to koszt 49.90, dla porównania Sonax: 750 ml za 34.00.

Trochę drogo, jednak ostateczny werdykt nastąpi po sprawdzeniu jak to cudo radzi sobie z wodą, a dokładnie z jej odpychaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, bardzo dziękuje za test, chciałem tylko sprostować, że ww produkt nie jest konkurentem dla Sonaxa, nad takowym preparatem pracujemy, Buff up to ukłon w stronę osób które chciałbym uniwersalny produkt w zasadzie do każdej zewnętrznej powierzchni, ma się go łatwo aplikować, powierzchnia ma pozostać bardzo śliska, wyciągnąć głębie, nadać połysk i zabezpieczyć daną powierzchnię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, że na szyby nadaję się jak najbardziej. Wypryskałem całe auto (łącznie z przednią), po przejechaniu glinką i Lusso Revitilizing Cream. Jak na razie tylko raz płukałem auto na bez-dotyku po jeżdżeniu po szutrach i odprowadzanie wody rewelacja. Będę sprawdzał trwałość produktu w kontekście LSP. Aplikacja zajmuje dosłownie 5 minut na całe auto, więc dobra alternatywa w warunkach polowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że na szyby nadaję się jak najbardziej. Wypryskałem całe auto (łącznie z przednią), po przejechaniu glinką i Lusso Revitilizing Cream. Jak na razie tylko raz płukałem auto na bez-dotyku po jeżdżeniu po szutrach i odprowadzanie wody rewelacja. Będę sprawdzał trwałość produktu w kontekście LSP. Aplikacja zajmuje dosłownie 5 minut na całe auto, więc dobra alternatywa w warunkach polowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, Tak, psikałem na lakier i przecierałem suchą fibrą. W zasadzie można by było tak zostawić, ale w instrukcji było napisane aby przetrzeć suchą mikrofibrą. I tak też zrobiłem. Wydaje mi się, że dodało to troszkę pkt. do wyglądu.

 

 

EDIT:

all4auto był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps, Tak, psikałem na lakier i przecierałem suchą fibrą. W zasadzie można by było tak zostawić, ale w instrukcji było napisane aby przetrzeć suchą mikrofibrą. I tak też zrobiłem. Wydaje mi się, że dodało to troszkę pkt. do wyglądu.

 

 

EDIT:

all4auto był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy, Trzyma, kropelki są już jednak mocno nie regularne, wodę odprowadza wolniej jednak dosysć dokładnie. Przez ten czas 2 mycia ręczne i około 5 płukań ostatnim programem. Raz Shiny Truskawka a raz nowy Autoglym. W tym tygodniu pewnie go usunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.