Skocz do zawartości

Czy da się uratować te felgi?


bushqoon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam nadzieję że temat teraz będzie ok. Z moimi felgami nie jest najlepiej... od samego zakupu nie wyglądały dobrze, a po zimie i potraktowaniu ich sporą ilością chemii jest jeszcze gorzej. W chwili obecnej wyglądają tak:

 

felga1.jpg

felga2.jpg

 

z tego co widzę - nie są to żadne otarcia, a po prostu jakieś dziwne odbarwienia - jedne gładkie, drugie szorstkie.

Jak z tym walczyć? Czy ewentualnie malować od razu całe?

 

Jeżeli malować - ktoś przybliży jak?

Czy najpierw zeszlifować druciakiem na wiertarce, podkład, farba?

czy ręcznie papierem 150-400? i później podkład i farba?

Jeżeli malowanie to co możecie polecić ze średniej półki?

No i czy ktoś używa już np plastidip dłużej niż rok? Malować chciałbym bez ściągania opon.

 

Zastanawia mnie też fakt jakby te kółka wypełnić innym kolorem: Np takim jak jest auto, lub np czerwonym... ale wtedy felga - biała? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druciaka na wiertarca do tej felgi nie używaj za głębokie rysy się na niej zrobią

lepiej przygotuj felgę pod lakierowanie papierami

o wyborze koloru decyduj sam :good: , każdy ma swój gust wybierz co Tobie najbardziej się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie najlepiej jeden kolor... zrobie więc pewnie ciemniejsze niż są teraz.

 

pytanie czy takie coś będzie ok?

http://allegro.pl/motip-zestaw-do-felg- ... 08563.html

da się tym coś zrobić żeby było w miarę trwałe?

Malowałem kiedyś zaciski motipem i uchwyt od lusterka też tą firmą i jak na razie dają rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shmatan - słuszne spostrzeżenie! dzięki za wyprostowanie ;)

 

ma ktoś z Was może przykłady jak wyglądają kolory motip na felgach?

 

myślę nad grafitem, ale nie wiem czy nie będzie za ciemny.. jak stwierdzę że jest ciemno - pójdzie srebrny.

 

Ile ml liczyć na jedną oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeżeli chcesz żeby lakierowanie było trwałe i wyglądało dobrze to powinieneś pomalować je pistoletem a nie jak rozumie z twojego postu sprayem.

 

Po drugie trzeba je przed malowaniem zmatowić papierem ściernym (różne gradacje) a nie szczotką drucianą.

 

Ile ml liczyć na jedną oponę?

 

raczej felgę ;)

 

wydaję mi się że malując pistoletem wystarczy na 4 felgi 200 - 300 ml lakieru.

 

Ps. ze zdjęć ciężko ocenić uszkodzenia ale czy nie dało by się ich zmatowić papierem wodnym 2000 - 2500 i wypolerować?? Może warto spróbować

 

Oczywiście to co powyżej napisałem jest w dużym uproszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt moze przez pierwsze dni bedzie fajny, ale po zimie wszystko wyjdzie od nowa,

lepiej do pieca z nimi i zrobic to jak należy. a Tak to orobisz sie jak glupi , zajedziesz palce z papierem a pozniej bedzie rozcarowanie ze lakier z spreja kiepsko siadl nie jest zbyt twardy itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malujac pistoletem poczatkujacy moze popelnic wiele bledow przy chocby ustalaniu gestosci farby i cisnienia

farby w sprayu (nie mowie o tych ktore kosztuja 5 zl za 500ml) sa dobrej jakosci i swietnie sie nimi maluje

grunt to dobre przygotowanie powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Future - ale ja pistoletem nie malowałem :)

 

sam jestem ciekaw jak długo to wytrzyma... Przy kolejnej feldze będę też lepiej w stanie określić ilość potrzebnej farby - może wystarczy na 3 warstwy i 4 bezbarwnego... na razie chciałem zrobić tak aby na pewno lakieru starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.