Skocz do zawartości

Gyeon Q2 Mohs


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniej wrzutki drugie mycie ręczne, po drodze kilka wizyt na bezdotyku (proszek za 10 ;) )

Przebieg powłoki to 8 miesięcy i lekko ponad 15000 km. Po ostatnim myciu, na początku miesiąca, przetarłem lakier qd Last Touch.

 

 

Filmy z wczoraj, po umyciu i osuszeniu. Zdjęć nie robiłem, połysk widać na filmach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły.

Cure zaraz po aplikacji i chyba przed zimą, jest w temacie.

Poza tym, last touch jezeli przed wyjazdem zobaczę jakieś zacieki pod lusterkami, z tyłu spod tablicy itp.

W tym roku częściej jeździłem na proszek niż myłem ręcznie. Ale idzie ciepło i proporcje pewnie się odwrócą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to zastosowanie tych produktów byłoby strasznie ograniczone, kupuj np. specjalnie dla siebie powłokę do hondy, a tacie już do auta z koncernu VAG :/ Jeśli chodzi o lakiery i ich odmiany to może to mieć jakiś wpływ na twardość powłoki, być może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu coś wrzucę.

 

W połowie kwietnia wrzuciłem na kilka elementów sv shield - efekt mocno słaby, krople jak w padającym wosku. Po kilku bezdotykach spłynął całkiem i znowu leży sama powłoka.

 

Wczoraj umyłem auto, nie używałem żadnego qd i jakoś to wygląda. Przebieg około 18tyś km.

W długi weekend będą filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obiecywana na długi weekend aktualizacja nie wypaliła z przyczyn technicznych więc wrzucam to co udało się nagrać w piątek/sobotę.

 

Od aplikacji minął rok i 20 000km.

 

W piątek zaczęło się od wizyty na bezdotyku, auto trochę przybrudzone ale wyglądające nawet znośnie. Standardowo mycie za 10 zł. Na jednych drzwiach napis testowy, który po myciu zniknął. Zdjęcia pod domem po przejechaniu kilkunastu kilometrów.

1_zpsee874a9a.jpg

2_zpsae4338b7.jpg

4_zpsce389382.jpg

5_zpse47c39b2.jpg

6_zps83c995a8.jpg

7_zps1cf51c5a.jpg

8_zpsf069ba90.jpg

9_zpsde1f6240.jpg

10_zpse040811d.jpg

11_zps06fbdb4e.jpg

 

 

Kolejnym etapem było mycie ręczne, już bez piany, standardowo jedno wiaderko ;) i mamy taki oto widok.

 

 

Jeszcze w piątek byłem nastawiony na to, że powłokę usunę i z powrotem wrócę do wosku. Jednak po glinkowaniu okazało się że jest trochę lepiej, glinka podczas pracy wydawała się czysta jednak poślizg delikatnie się poprawił. W takim razie drugie mycie, tym razem szampon + APC. Jak się okazało, właściwości powłoki trochę odżyły, musiała się zapchać - ostatnio częściej parkuję w okolicach krzaczków.

 

Jak widać połysk utrzymuje się na wysokim poziomie, gdzieniegdzie pojawiły się drobne ryski.

http://www.youtube.com/watch?v=sOIKf1toxJs&list=UUqNqqUUzTB0Nfbf9lMl0Svw

14_zps618a3553.jpg

15_zps63f48b97.jpg

 

W sobotę z optymistycznym nastawieniem złapałem z maszynę, żółtą gąbkę 3m i CFpro regular. Ryski zniknęły, po przemyciu Prepem sprawdziłem jak siedzi powłoka.

Siedziała dobrze.

Na kilku elementach ponowiłem próby - efekt ten sam.

17_zpsf3897acf.jpg

16_zpse2d8f02f.jpg

18_zpsb4dc220b.jpg

19_zps62784039.jpg

 

Plan usunięcia powłoki bardzo szybko się ulotnił- 25 stopni w garażu, na zewnątrz dużo więcej i perspektywa minimum dwustopniowej korekty - dziękuję. Całe auto przepolerowałem CF-em, odtłuściłem i zaaplikowałem WetCoata.

 

 

maska po CF regular na żółtym 3M

 

Teoretycznie test mógłby się zakończyć, rok i 20kkm przebiegu. Powłoka nadal siedzi,producent obiecuje że po takim czasie Mohs będzie posiadał 80% swoich właściwości hydrofobowych. Na moje oko to się zgadza. Wygląd auta się nie zmienił, nadal po każdym myciu ręcznym padają pytania czy znowu go woskowałem. Narazie zostaje, za bardzo się przyzwyczaiłem :)

 

20_zps059dac74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dodałeś aktualizacje widać że powłoka siedzi dobrze jeszcze, a wg obiecanek producenta wszystko się zgadza moim zdaniem ta powłoka jest warta swojej ceny :-] Sam za dwa miesiące bede nakładać na kolejne auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.