Skocz do zawartości

Gyeon Q2 Mohs


rickson

Rekomendowane odpowiedzi

Ślady po płynie nie zeszły, paskudna sprawa :/ Szkoda bo myślałem, że wystarczy tylko umyć i po problemie.

 

Nie robiłem zdjęć ale po przetarciu Cure'm z zestawu zacieki zniknęły.

 

A to przy okazji kręcenia filmów do NW, miesiąc po aplikacji, 2200 przebiegu, ostatnie mycie tydzień wcześniej:

 

 

DSC01714_zpscceec1d3.jpg

DSC01715_zps111f6fbf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W przyszlym tygodniuw wrzucę jakieś foto/video. Teraz wpadła trasa ponad 3000km, jutro wracam do PL.

Ogólnie bardzo spoko, po pianie i spłukaniu pod ciśnieniem samochód jest czysty. Nie bawię się w dwa wiadra, nie widzę takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na aktualizację, od aplikacji minęło 2 miesiące i 7000km.

Ostatnie mycie 3500km/2 tygodnie temu. 1/3 trasy w deszczu.

 

Po powrocie, auto wyglądało tak:

DSC03993_zps78c1f657.jpg

DSC03994_zpse95e3382.jpg

DSC03995_zps4b3b2120.jpg

DSC03996_zpsf1bf07b1.jpg

 

kilka godzin wcześniej padał deszcz, krople na dachu:

 

DSC03985_zps2a06118c.jpg

 

najpierw piana:

 

DSC03997_zpscadb00f0.jpg

 

i płukanie:

 

 

 

Tam gdzie leciało dużo płynu do spryskiwaczy pojawiły się placki:

 

DSC04000_zps9d920427.jpg

 

po myciu ręcznym zniknęły

 

DSC04018_zps7ea0c1d5.jpg

 

Na koniec krople po myciu ręcznym:

DSC04014_zps49c335d5.jpg

DSC04015_zpsce1a7a25.jpg

DSC04019_zps9d82174f.jpg

DSC04020_zpsd6bd5e0f.jpg

 

Lakier nadal wygląda bardzo dobrze, odbicia tak jak pierwszego dnia

 

DSC04023_zps512a1f09.jpg

DSC04024_zps92296f1a.jpg

 

 

 

Powłoka spisuje się bardzo dobrze, jestem MEGA zadowolony.

Auto myję zwykłym szamponem Poorboysa, nie używam QD ani tym podobnych.

Październik/Listopad planuję przygotować auto do zimy, wtedy też na lakier pójdzie świerza warstwa Cure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od aplikacji minęło 3,5 miesiąca i 9500 km.

Jako przygotowanie do zimy auto dostało świeżą warstwę Cure. Na pierwszy ogień Prickbort z opryskiwacza:

DSC04186_zpsa8e23896.jpg

 

Potem piana i mycie ręczne (100ml APC ma 10l wody), po spłukaniu nie wygląda to najgorzej :)

DSC04187_zpsbd7718cb.jpg

DSC04189_zps0f0bfb7c.jpg

DSC04190_zpsb6532d5e.jpg

DSC04191_zps74de8979.jpg

DSC04192_zps3bbd5403.jpg

DSC04193_zps173d49a3.jpg

DSC04194_zpsdcfcef1b.jpg

 

 

 

kilka fotek pod ledem

DSC04207_zps6b8978a6.jpg

DSC04208_zpsb03c3e59.jpg

DSC04209_zpsae7fa0dc.jpg

DSC04212_zpsd85d8b91.jpg

 

Cure, jak za pierwszym razem, trochę przyciemnił lakier. Czy dodał blasku? Może trochę, samochód i tak się świecił. Zdjęcie po aplikacji jest tylko jedno, potem padła bateria.

 

DSC04220_zpsc76a3e65.jpg

 

 

Samochód jeździ, powłoka działa - nuda, chętnie bym powoskował. Może na wiosnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie powłoki - fajnie kropelkuje i jeśli wytrzyma deklarowane 12m-cy to i tak nie jest to ekonomiczne rozwiązanie patrząc na koszty jakie trzeba ponieść.

Poza tym tak jak piszesz "nuda" :). Chyba że jesteśmy wygodni to wtedy taka powłoka jest idealnym rozwiązaniem - coś za coś.

Dzięki za test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rickson, postaraj się wytrzymać chociaż do wiosny !

 

Jakby złapał Cię głód na jakieś smalcowanie, dzwoń, udostępnimy Ci coś z DetailerWorkShop, parę fajnych wosków też się znajdzie ;)

 

A tak zupełnie serio to dzięki za update'y - miło się to ogląda !

 

To już prawie 10kkm i powłoka nadal według mnie działa bardzo dobrze, cholernie mi się to podoba ! Czy ktoś kojarzy jakiś skrupulatny test powłok tu na KA, który odbył się na przestrzeni większej ilości kilometrów ? Z doświadczenia na własnej (w sumie nie tylko własnej) skórze wiem, że GYEON wytrzymuje spokojnie sporo więcej, ale nasze wewnętrzne testy to trochę inna bajka... Ktoś coś kojarzy ? Czekam na linki, z góry dzięki !

 

[ Dodano: 11 Listopad 2013, 22:23 ]

Draco, słusznie twierdzisz, że nawet bardzo drogi wosk wychodzi ekonomicznie. Kiedyś liczyliśmy w firmie ile kosztuje woskowanie Zymolem Glasur na podstawie naszego przeciętnego zużycia per samochód. Wyszło nam ca 5 PLN za warstwę (bez HDC, faktycznie). To jest wskaźnik nie do przebicia.

 

Powłoki to nieco inny temat. Czy dla wygodnych ? Owszem, też. Ale również dla tych, którzy nie mają warunków do częstego woskowania. Dla tych którzy mają bardzo trudne w utrzymaniu lakiery (właściciele Mazd 6 czy Hond Accord wiedzą o czym mówię). A także, nie oszukujmy się, dla klientów firm detailingowych, którzy oczekują długotrwałego efektu za pieniądze które zostawiają w zamian za usługę. Wreszcie dla tych, których temat detailingu kompletnie nie interesuje i którzy oczekują ochrony lakieru i ułatwionego mycia, a wosk kojarzy im się z Madame Tussauds :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za update'y - miło się to ogląda !

+1 :good:

Fajnie jak się komuś chce - szczególnie testy "długodystansowe" :song:

 

Czy ktoś kojarzy jakiś skrupulatny test powłok tu na KA, który odbył się na przestrzeni większej ilości kilometrów ?
Ktoś coś kojarzy ? Czekam na linki, z góry dzięki !

 

Hmmmm.... :o

Ja mógłbym wskazać jeden, który trwa od kwietnia i jest regularnie update'owany :mrgreen::-]8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... :o

Ja mógłbym wskazać jeden, który trwa od kwietnia i jest regularnie update'owany :mrgreen::-]8-)

 

 

 

Jeśli masz na myśli Twój test powłoki 4Nano Pro Sapphire to oczywiście widziałem, trwa już trochę i jest regularnie uaktualniany, bez dwóch zdań ! :good:

 

Niestety, brakuje mi w nim przejechanych kilometrów, zatrzymałem się na okolicy tysiąca :) Poza tym z tego co wiem, zabezpieczona jest jedynie maska :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, brakuje mi w nim przejechanych kilometrów, zatrzymałem się na okolicy tysiąca :) Poza tym z tego co wiem, zabezpieczona jest jedynie maska :(

 

Fakt jest faktem, że auto nie jeździ dużo

zatrzymałem się na okolicy tysiąca :)
...i dużo więcej nie przybyło ;)

 

Dlatego nie zaczynam dyskusji o wyższości którejkolwiek z powłok :kox:

 

W grudniu wpadnie nowa służbówka, a na nią nowy Sapphire, który już czeka w garażu.

Tu licznik będzie się obracał z prędkością 1500-2000 km tygodniowo - także będzie coś widać :-]

 

DS_Tomek, ale się zbytnio nie ciesz... :-]

 

...bo czekają już w garażu na felgi Gyeon Q2 Rim a na plastiki Q2 Trim :evil: - których testy nie omieszkam wrzucić :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, brakuje mi w nim przejechanych kilometrów, zatrzymałem się na okolicy tysiąca :) Poza tym z tego co wiem, zabezpieczona jest jedynie maska :(

 

Fakt jest faktem, że auto nie jeździ dużo

zatrzymałem się na okolicy tysiąca :)
...i dużo więcej nie przybyło ;)

 

Dlatego nie zaczynam dyskusji o wyższości którejkolwiek z powłok :kox:

 

W grudniu wpadnie nowa służbówka, a na nią nowy Sapphire, który już czeka w garażu.

Tu licznik będzie się obracał z prędkością 1500-2000 km tygodniowo - także będzie coś widać :-]

 

DS_Tomek, ale się zbytnio nie ciesz... :-]

 

...bo czekają już w garażu na felgi Gyeon Q2 Rim a na plastiki Q2 Trim :evil: - których testy nie omieszkam wrzucić :song:

 

 

2kkm tygodniowo, nieźle ! Prawie stówka rocznie :-]

 

Bardzo jestem ciekawy co się będzie działo, test mocno przyspieszony, szczególnie w warunkach zimowych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak się komuś chce - szczególnie testy "długodystansowe" :song:

 

Dzięki, po każdym myciu tylko zaciskam zęby i gaszę świato ;)

Teraz tylko żałuję, że przed aplikacją nie zrobiłem pełnej korekty lakieru - kilka miejsc mocno kłuje w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Teraz tylko żałuję, że przed aplikacją nie zrobiłem pełnej korekty lakieru...
o ile mnie pamięć nie myli to powłoki powinny być kładzione na idealną powierzchnię przynajmniej tak było z Cquarz - czy to znaczy że na nieidealną powierzchnię MOHS spokojnie się nadaje? Sorki jeśli coś pokiełbasiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie przygotowana powierzchnia nie równa się pełnej korekcie lakieru, przynajmniej moim zdaniem ;)

 

U mnie jest kilka miejsc, przy których mógłbym bardziej się przyłożyć ale grubość lakieru zaczynająca sie od 85 trochę mnie przystopowała. Skończyło się na dwóch etapach, s17 i s40 na gąbkach 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, że gdyby na samochodzie leżał wosk to rickson zszedłby do garażu, poprawił to miejsce, nałożył wosk i już. Przez długodystansowy test powłoki nie może tego poprawić i za każdym razem gdy podchodzi do samochodu to go drażnią te nieidealne miejsca :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skromna aktualizacja, przebieg to około 13tyś km.

Ostatnie mycie ręczne pod koniec grudnia :/ od tamtej pory nic

Wczoraj tylko bezdotyk za 10, czyli proszek i spłukanie.

4795D77C-8514-4016-BC30-7AFA5F1298CD_zpss5n7h3jm.jpg

Soli było sporo

DD07C39F-DF6F-407D-B5C8-D4F23957A492_zpssevsjvpa.jpg

 

Dzisiaj rano wyglądał już tak:

5312185A-809C-4FBB-9A67-5256811E2A94_zpsp4lwldjf.jpg

D969309E-83DE-4F8C-BFCC-716ACF56453F_zpsekcez2cg.jpg

Test palca ;)

F4F893F3-9952-4D05-BF05-53DFA76E722B_zpsqrm9denc.jpg

 

Mnie taki efekt zadawala :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne "za" zastosowaniem powłoki to niesamowita wygoda w czyszczeniu auta zimą, ja już zazdroszczę :). Wprawdzie jest Wet Coat/Cure ale one to tyle czasu by nie wytrzymały od nałożenia. Jestem ciekawy kiedy powłoka dokona żywota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj umyłem auto ręcznie. Są miejsca gdzie osłabło kropelkowanie (początek maski, lusterka, miejscami zderzaki), ale wszystko działa nieźle. Wydaje mi się, że prędzej sam ją ściągnę niż miałaby całkowicie paść. Do lata musi wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.