Skocz do zawartości

Zima vs czyste auto


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

11 godzin temu, Michał82 napisał:

Przecież od tego by nie skrobać są odmrażacze lub popularne przykrywanie szyby na noc. Te ostatnie ma tą zaletę, że gdy dociskamy płachtę wycieraczkami to przy okazji unikamy ich przymarznięcia do szyby. A wiadomo jedno nierozważne oderwanie i pióro wycieraczki do wyrzucenia. Przypomniało mi się jeszcze jedno rozwiązanie co miałem w e38. Przednia szyba w miejscu gdzie spoczywały wycieraczki była podgrzewana.  Zdaje się Ford już chyba od Focusa mk1 wprowadził podgrzewaną całą przednią szybę ale chwilę to trwa chyba zanim rozpuści szron a odmrażacz lub przykrycie szyby to efekt od razu.

Moje BMW ma takie coś że raz na jakiś czas wzrusza minimalnie wycieraczkami co ma zapobiec przymarzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lukasz_byd napisał:

Te ostatnie ma tą zaletę, że gdy dociskamy płachtę wycieraczkami to przy okazji unikamy ich przymarznięcia do szyby. A wiadomo jedno nierozważne oderwanie i pióro wycieraczki do wyrzucenia. Przypomniało mi się jeszcze jedno rozwiązanie co miałem w e38. Przednia szyba w miejscu gdzie spoczywały wycieraczki była podgrzewana. 

 

39 minut temu, lukasz_byd napisał:

Moje BMW ma takie coś że raz na jakiś czas wzrusza minimalnie wycieraczkami co ma zapobiec przymarzaniu.

W Skodach, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, ramiona wycieraczek unoszą się delikatnie ku górze, dzięki czemu pióra tylko minimalnie stykają się z powierzchnią szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 Luzik😊. Ford z tego co kojarzę to on jako pierwszy producent to wprowadził. Dopiero w tych nowszych Kijankach widziałem podgrzewanie przedniej szyby ale to chyba inaczej rozwiązane. Bo u mnie w Fieście są wtopione takie paseczki grzewcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman Ja akurat w Fiescie mam tak że po bokach są takie miejsca gdzie nie ma ogrzewania Ale to wystarczy 2 psiki mojego ulubionego odmrażacza @ADBL. I szyba gotowa do jazdy.@Tommy Lee czyli tak jak myślałem że na link wycieraczek jest ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss Dokładnie tak jest. W moim staruszku MB W124 jest fajny patent bo jest wpuszczona grzałka w zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy. co prawda nie jest to podgrzewana dysza czy szyba ale w połączeniu z dobrym płynem do spryskiwaczy mrozy nie są straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 21:17, Qlimaxss napisał:

@Michał82 Troszkę się mylisz już w Fiescie mk3 z 89 roku była podgrzewana przednia szybą. Nie wiem dokładnie czy od samego początku Ale na pewno w tym modelu to bylo😊

Jak i wielu innych, najczęsciej nowści stopniowo są wprowadzane od wyższych klas. W Scorpio model od 85r też było podgrzewanie przedniej szyby. Osobiście nie podobało mi się, bo pod słońce było widać wzór ścieżek grzewczych.

 

W e38 mimo, że podgrzewane były tylko dolne pasy takie rozwiązanie dużo bardziej mi odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co prawda nie jest to podgrzewana dysza czy szyba

W124 były za dopłatą dostępne podgrzewane spryskiwacze. Co do grzałki to ona z chłodzenia silnika, no chyba że jakaś przeróbka i jest grzałka na 12v?

Najlepszym rozwiązaniem jest webasto tylko że trzeba mieć $$$ lub jak jest możliwość to grzałka oryginalna na 230V i czasówka i mamy nagrzany silnik a co za tym idzie 2minuty i w kabinie ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.