Skocz do zawartości

Zima vs czyste auto


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle że aktywna piana o neutralnym ph na bezdotykowej myjce się raczej nie zdarza.

Tamtejsza piana ma myć szybko, wiec musi mieć kwaśny lub zasadowy odczyn żeby bezdotykowo usnąć maksymalnie duzo większych zabrudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z usług myjni bezdotykowych. Mam własnego karchera, zestaw myjek i pianownicę. Zawsze stosuję aktywną pianę do wstępnego mycia. Zakładając twardy wosk Meg'sa lub colli, nie chciałbym żeby ta operacja posłużyła na miesiąc. Dotychczas używałem DLS125, ale nie wiem czy to jest właściwa piana i bezpieczna dla wosku. Swoją drogą nie rozumiem tych proporcji: 1-25, tzn, że 1 część piany a reszta wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent, dokładnie np.

 

1:25

 

100ml piany: 2500ml wody razem uzyskujesz mieszaninę 2600ml .

 

Proste jak ciupcianie nie ? :good::D

 

 

No, to ciekawe, bo w tych proporcjach piana była bardzo słaba, dopiero stosunek 1:3 dał porządany efekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent, zapraszam do lektury Pianownice i aktywna piana

 

Masz tam podane dosłownie wszystko, do sprzętu do pianowania, proporcje, zdjęcia i filmy :good:

 

Zależy jaką masz pianownice, jeżeli jest to ori od myjki, to z niej nie uzyskasz piany, tylko mydliny. Koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy taka kolejność mycia na myjni bezdotykowej jest dobra i czy ktos próbował tak:

 

1. Pryskanie aktywną pianą z Pianownicy ręcznej

2. Odczekanie pare minut

3. Spłukanie piany i brudu programem z woskiem

4. Spłukanie auta woda demineralizowaną

 

W punkcie 3 zamiast płukać auto zwykłą wodą, pomyślałem że można od razu woskiem pod ciśnieniem...a następnie programem nabłyszczanie, czyli woda demineralizowaną.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie?

 

Totalnie bez sensu - ani to mycie, ani woskowanie... Samą pianą nie umyjesz auta, roztworem "woskopodobnym" na myjni nie nawoskujesz karoserii. Z lakieru zniknie "poważniejszy" brud, pozostanie cienki film zanieczyszczeń, przez który ani wosk, ani "produkt woskopodobny" nie zwiąże się z lakierem i spłynie w większości z ostatnim spłukaniem wodą demineral. Jeżeli masz już lakier zabezpieczony, użyj piany, potem spłucz ją i to wszystko. Jeżeli masz niezabezpieczony lakier, pianę spłucz programem z proszkiem, potem płukanie czystą wodą i wtedy (jeżeli się upierasz) program "woskopodobny", bez demineralki. Potem parę km jazdy, aby zrzucić z lakieru krople produktu "woskopodobnego" (gdy te krople wyschną, pozostawiają najczęściej białe plamy) i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Tobie zostają białe plamy. Gdybyś przeczytał instrukcję na byle jakiej myjni bezdotykowej to tam jak byk jest napisane że każde mycie kończy się na wypłukaniu całej chemy wodą demineralizowaną z ostatniego programu.

 

 

Marcin9913 pomiń punkt 3 i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Donik[/ref] - spłukanie "wosku" wodą demineralizowaną stawia pod znakiem zapytania sens stosowania programu "woskowanie". Instrukcja instrukcją, ale nie stosowanie spłukiwania "wosku" demineralką zalecał mi kilka lat temu właściciel myjki bezdotykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Donik[/ref] - spłukanie "wosku" wodą demineralizowaną stawia pod znakiem zapytania sens stosowania programu "woskowanie". Instrukcja instrukcją, ale nie stosowanie spłukiwania "wosku" demineralką zalecał mi kilka lat temu właściciel myjki bezdotykowej.

 

Jeśli dla Ciebie stawia znak zapytania to najwidoczniej masz problem ze zrozumieniem zasady stosowania hydrowosku. Poczytaj sobie instrukcje obsługi najpopularniejszych wosków na mokro - sporo info też jest na forum.

Ps. jakby ktoś Ci powiedział żebyś wsadził palec w g*wno to byś to zrobił bez zastanowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłukiwanie piany programem z woskiem jest bez sensu, ale spłukiwanie wodą po programie woskowania jest jak najbardziej prawidłowe. Program woskowanie na większości myjni to hydrowosk który rozprasza taflę wody. W działaniu jest podobny jak Iris czy Wet Coat, tylko jest o wiele słabszy. Spłukanie wodą po aplikacji nie zmywa tego typu produktów a wręcz jest wymagane dla uzyskania prawidłowego efektu. Jeżli po spłukaniu ostatnim programem zostają zacieki to znaczy, że woda która miała być demiralizowana wcale nią nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No własnie idzie zima i zastanawiam się jak można by było uniknąć zamarzniętej szyby. Czytałem na stronie firmy Valeo https://www.valeoservice.pl/pl/pojazdy-osobowe-i-dostawcze/wycieraczki o ich wycieraczkach AquaBlade, które mają dodatkowo podgrzewacz. Ciekawi mnie to, czy dzięki temu nie musiałbym aż tak skrobać tej całej szyby. Ma ktoś z was może takie wycieraczki i podzieli się swoją opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kabuto napisał:

No własnie idzie zima i zastanawiam się jak można by było uniknąć zamarzniętej szyby. Czytałem na stronie firmy Valeo https://www.valeoservice.pl/pl/pojazdy-osobowe-i-dostawcze/wycieraczki o ich wycieraczkach AquaBlade, które mają dodatkowo podgrzewacz. Ciekawi mnie to, czy dzięki temu nie musiałbym aż tak skrobać tej całej szyby. Ma ktoś z was może takie wycieraczki i podzieli się swoją opinią?

To cały system a nie tylko wycieraczki.

Ja w BMW mam podgrzewane spryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od tego by nie skrobać są odmrażacze lub popularne przykrywanie szyby na noc. Te ostatnie ma tą zaletę, że gdy dociskamy płachtę wycieraczkami to przy okazji unikamy ich przymarznięcia do szyby. A wiadomo jedno nierozważne oderwanie i pióro wycieraczki do wyrzucenia. Przypomniało mi się jeszcze jedno rozwiązanie co miałem w e38. Przednia szyba w miejscu gdzie spoczywały wycieraczki była podgrzewana.  Zdaje się Ford już chyba od Focusa mk1 wprowadził podgrzewaną całą przednią szybę ale chwilę to trwa chyba zanim rozpuści szron a odmrażacz lub przykrycie szyby to efekt od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.