Skocz do zawartości

Zima vs czyste auto


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie od dziś wiemy, że gdy jest zima auto jest brudne caly czas. Nie ma szans żeby wyjechać jak jest snieg czystym autem i wrócić czystym... Co robicie zimą, aby ten brud, ta sól i piach za bardzo nie wnikały w lakier....? Teraz tak patrze na moje biedne autko, całe brudne, nie mam jak go umyć bo mróz - (-15*C), a garażu nie posiadam, więc autko by mi zamarzło jak bym ew. pojechał na bezdotykowa myjnie... Co poradzicie, co robić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to zadałeś trudne pytanie, bo całe forum jest na nie odpowiedzią. wszystkie wątki o woskach, politurach etc właśnie tego dotyczą...

a jak już masz taki dramat, to wynajmnij miejsce w myjni ręcznej na godzinę i sam umyj u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od miasta i "komunikatywności" kierownika/właściciela/pracowników. Ja mam myjnie, gdzie chłopaki udostępniają miejsce wraz z myjką na pół godziny mniej więcej za tzw. "napiwek" w dosłownym tego słowa znaczeniu a gdzie indziej jest to kwota porównywalna z ceną najtańszej realizowanej tam usługi. podjedź, pogadaj, w kilku pewnie powiedzą, że nie ma opcji, a gdzie indziej może się dogadasz i Cię wpuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny temat założyć.

Już nie myłem samochodu ze 2.5 tygodnia. Mój samochód ma już 10 lat i w związku z tym mam pytanie - mam nałożony colli 476 i co będzie lepsze dla karoserii - częste mycie na bezdotykówce która raczej usunie wosk ale za to na bieżąco będzie spłukiwać sól itp, czy mycie tradycyjnie jak temp. jest w okolicach 0 stopni (tylko wtedy mam możliwość) ale za to bardzo rzadko i co za tym idzie wosk się będzie długo trzymał.

Po prostu nie chcę mieć żadnych wykwitów na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma szansy na "zgodne z zasadami" umycie i nawoskowanie auta to ja praktykuję po prostu porządne opłukanie go samą wodą na myjni bezdotykowej. W ten sposób pozbywam się dużej części brudu, a nie naruszam warstwy wosku. Aktywnych pian czy innych proszków unikam jak ognia bo ich działanie jest -według mnie - raczej psychologiczne, a tylko negatywnie wpływają na wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych pian czy innych proszków unikam jak ognia bo ich działanie jest -według mnie - raczej psychologiczne, a tylko negatywnie wpływają na wosk.

 

To ze zle wplywaja na wosk to sie zgodze, ale z tym ze, maja dzialanie psychologiczne to dosyc mocno posuniete stwierdzenie. Mam na ten temat zdanie calkiem odmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje jutro lub pojutrze umyć przed domem auto na 2 wiadra. Problemem zasadniczym jest minusowa temp. Co radzicie w takim wypadku ?

Mam zamiar napełnić oba wiadra ciepłą wodą ok 50st C, umyć rękawicą i opłukać również ciepłą wodą. Wprowadzić auto do garażu i od razu osuszyć karoserię ręcznikami. Chcę uniknąć zamarznięcia drzwi czy też szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje jutro lub pojutrze umyć przed domem auto na 2 wiadra. Problemem zasadniczym jest minusowa temp. Co radzicie w takim wypadku ?

Mam zamiar napełnić oba wiadra ciepłą wodą ok 50st C, umyć rękawicą i opłukać również ciepłą wodą. Wprowadzić auto do garażu i od razu osuszyć karoserię ręcznikami. Chcę uniknąć zamarznięcia drzwi czy też szyb.

Ja na mrozie radze uważać z ciepłą wodą i zimnymi szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to zrobić bez bieżącej wody?

Jeżeli nie będzie odwilży to Ci się nie uda. Miałem cordobę i wiem jakie szopki były już przy -1. Zmarzną Ci mechanizmy w drzwiach.

 

mam dostęp do bieżącej wody ze szlaucha, ale tylko zimna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych pian czy innych proszków unikam jak ognia bo ich działanie jest -według mnie - raczej psychologiczne, a tylko negatywnie wpływają na wosk.

 

To ze zle wplywaja na wosk to sie zgodze, ale z tym ze, maja dzialanie psychologiczne to dosyc mocno posuniete stwierdzenie. Mam na ten temat zdanie calkiem odmienne.

Dlatego właśnie napisałem, że takie jest moje zdanie. :) Na wszystkich myjniach samoobsługowych, z których korzystałem efekt myjący aktywnej piany/proszku i samej wody był bardzo porównywalny. Oczywiście przy założeniu, że nie pomagałem sobie szczotką/rękawicą itp., a korzystałem jedynie z "mocy" samej lancy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych pian czy innych proszków unikam jak ognia bo ich działanie jest -według mnie - raczej psychologiczne, a tylko negatywnie wpływają na wosk.

 

To ze zle wplywaja na wosk to sie zgodze, ale z tym ze, maja dzialanie psychologiczne to dosyc mocno posuniete stwierdzenie. Mam na ten temat zdanie calkiem odmienne.

Dlatego właśnie napisałem, że takie jest moje zdanie. :) Na wszystkich myjniach samoobsługowych, z których korzystałem efekt myjący aktywnej piany/proszku i samej wody był bardzo porównywalny. Oczywiście przy założeniu, że nie pomagałem sobie szczotką/rękawicą itp., a korzystałem jedynie z "mocy" samej lancy.

 

No nie zgodzę się. Mycie proszkiem domywa auto(może nie jakoś extra shine ale na pewno lepiej niż sama woda) . Trzeba tylko wiedzieć ,że zasada mycia jest taka ,że myjesz proszkiem raz przy razie - nie nanosisz piany na auto. Domywa tylko tam gdzie aktualnie jest struga. Każda myjnia samoobsługowa działa inaczej. W jednej trzeba myć raz przy razie, w innej nanieść pianę a później spłukać, w innej spłukać od dołu do góry itp itd.

Oczywiście polecam każdemu mycie 2BM a powyższa wypowiedź ma tylko charakter informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, też słyszałem, nawet w instrukcjach na filmach detailingowych, ale szczerze mówiąc nie mogę załapać dlaczego. zawsze robiłem od góry do dołu. Dół tylko wcześnie namaczałem myjką, żeby lepiej puściło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.