Skocz do zawartości

flex 3401 vs rupes bigfoot 15/21


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fazy, widzę, że duży mętlik w głowie już masz, więc dołożę jeszcze :D

Używałem wszystkich tu wymienionych maszyn:

- Rupes 15 (za słaby, silnik 500-600w, który łatwo zatrzymać, na przetłoczeniach skupiasz się żeby dobrze trzymać maszynę bo talerz staje, cicha i małe drgania, ale jak dla mnie nie warta swojej ceny)

- Krauss DB5800 (mocna, nieśmiertelna maszyna, świetna do cuttingu na miękkich lakierach, do polishu na pozostałych lakierach, do cleanerów, do cuttingu zderzaków, słupków czy trudnych miejsc, drgania na małym BP trochę czuć, na dużym na przyzwoitym poziomie),

- Flex VRG (świetna mocna maszyna, dzięki już wspomnianej zębatce nie do zatrzymania, nadaje się do cuttingu na średnich i średnich-twardych lakierach, dobra do one-stepu, polishu etc., na miękkim lakierze czy cuttingu gorsze wykończenie od Krauss'a, drgania delikatne na przyzwoitym poziomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, ze kupiłem rupesa duetto zrobilem wczoraj drzwi w saabie i wnioski są takie:

- nie tnie lepiej jak małe DA

- dużo latwiej zatrzymuje się rotacja jak w malym DA, trzeba się strasznie skupiać nad poziomowaniem maszyny

- ma troche mniejsze drgania

 

Szczerze się troche rozczarowalem, dam mu jeszcze szansę i zrobie całe auto i dokładne porownania ale juz przez myśl przechodzi mi sprzedaz i kupno vrg, choc rotacje mam na wyposazeniu.

I teraz też się zastanawiam czy jest sens vrg skoro jest rotacja,choć najlepiej się z nią dogaduje na futrach resztę koncze da.

Vrg jest troche "stabilniejsza" od rotacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie porównanie co do DA 21 Bigfoota lub innej firmy a VRG odnośnie cięcia i wykończenia powierzchni? Która bardziej optymalnie podejdzie do cutingu i one stepów? Planuję w przyszłości zakupić coś mocniejszego do uzupełnienia Kraussa DB5800 aby przyspieszyć prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazy, aa bo mi się jeszcze przypomniało, ktoś wspomniał, że VRG mu się dziwnie pracuje. VRG kręci się w przeciwną stronę niż wszystkie pozostałe maszyny. Potrzeba kilku godzin pracy żeby się po prostu przyzwyczaić.

 

Dante05, DA jako uzupełnienie DB5800, które zrobi dobry cutting? To polecam Krauss Shinemaster S21 i przełożyć talerz na 125mm, tnie wszystko, ale po łapkach drganiami trochę daje. Wytnie lepiej od VRG bo ma większy skok, ale i trochę gorzej wykończy, lecz DB5800 spokojnie to wyprowadzi lub kolejny pad/pasta. Za to na przetłoczeniach i przy krawędziach, lepiej wytnie VRG, lecz zawsze można po S21 na małym padzie poprawiać DB5800 miejsca, gdzie się nie udało dojechać.

Ostatnio w końcu pojawiła się S15, ale nie używałem, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman, dzięki za rzeczową odpowiedź :good: Ale tym, że S21 gorzej wykończy od VRG to trochę mnie zaskoczyłeś. Widziałem choćby w relacjach PSB, że S21 w dobrych rękach wyprowadzi szybko w jednym kroku hologramy po cięciu rotacją. Tak czy owak skoro mówisz, że zejście na polish lub finish i po sprawie napawa mnie optymizmem, czy choćby mały Krauss to wyprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05, z tym gorszym wykończeniem to wszystko zależy od lakieru, im bardziej miękki tym łatwiej to zauważyć pod odpowiednim światłem. Oczywiście nie mam na myśli, że zostawi Ci hologramy, ale na miękkich lakierach takie delikatne drobne zarysowania potrafi, lecz śmiało to schodzi polishem, a możesz też przecież polish zrobić S21, a finish DB5800.

 

atvmmz, Używam obu maszyn w studio i z doświadczenia stwierdzam, że S21 lepiej tnie od VRG, a jeżeli mają tą samą moc, a różny skok to można przypuszczać, że powodem jest skok. Masz jakąś inna teorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman, myślisz, że S15 nie spełni tak dobrze zadania jak S21 przy większym cięciu lub pracy typu one step? Pewnie mniejszy skok zrekompensuje się lepszym komfortem pracy i być pewnie wykończeniem ale efektywność spadnie w porównaniu do S21 czy choćby VRG :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

623193 jak wygląda sprawa zatrzymywania talerza w S21

 

Patrząc na przeciwwagi w tych maszynach i znając trochę zasad fizyki mniemam iż będzie dużo lepiej niż w S8 :-] Taki ciężar wprawiony w ruch nie będzie tak łatwo zatrzymać jak malutką przeciwwagę w zwykłej DA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, S21 naprawdę ciężko zatrzymać, możesz śmiało cisnąć ją i się kręci. Maszyna śmiało się nadaje do mocnego cuttingu.

 

fireman, myślisz, że S15 nie spełni tak dobrze zadania jak S21 przy większym cięciu lub pracy typu one step? Pewnie mniejszy skok zrekompensuje się lepszym komfortem pracy i być pewnie wykończeniem ale efektywność spadnie w porównaniu do S21 czy choćby VRG :o

Ciężko mi odpowiedzieć gdyż nie pracowałem na S15, ale biorąc pod uwagę S21 i VRG, myślę, że S15 może być takim złotym środkiem i dla Twojego prywatnego użycia, gdzie nie będzie gonił Cię czas i np. czasem zrobisz jeden przejazd więcej (czysto teoretycznie, może wykonasz tyle samo przejazdów co S21) śmiało mógłbyś uderzać w S15.

S15 jest tańsza od VRG i wydaje się mocno uniwersalna i chyba decydując się na maszynę dla siebie do domu to wziąłbym S15 właśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje 3 grosze... Mam kilka maszyn... Kilka miesięcy temu sprawilem sobie dodatkowo VRG. Maszyna jest specyficzna w pracy, prowadzi się ją zupełnie inaczej niż rotacje i inaczej od DA. Fajnie przetestowac sobie ją na kilku elementach przed zakupem, żeby się potem nie rozczarować. Siła cięcia na świetnym poziomie, nie jest to rotacja ale niewiele ustępuje. Wykończenie ładne, porównywałbym do DA o skoku 15mm.

Ja dodatkowo mam zarówno maszyny rotacyjne, jak i DA. VRG jest po prostu uzupełnieniem arsenału. Jak ktoś w Krakowie chce się z tą maszyną spróbować to zapraszam. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem go w tym celu. Do cleanerów mam DA Kraussa o skoku 8mm, a szyby mi się wygodniej robi rotacja.

Uważam, że do szyb się spokojnie nada i od biedy do cleanerów też, może potestuje pod tym kątem w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

624196 A czy VRG nada się również do cleanerów czy polerowania szyb tlenkiem ceru?

 

Tak jak pisałem wcześniej w pewnym okresie miałem i rotację Flexa i DA BassPolska i wpadł okazyjnie VRG ...podziałałem nim trochę i najpierw sprzedałem DA, bo większość jej zadań które wykonywała DA i tak robiłem VRG. Potem sprzedałem rotację , bo robiłem nią potem praktycznie tylko padami 80mm, tzn. tam gdzie VRG nie sięgała ;) Jak dla mnie szkoda mi było trzymać obie maszyny Flexa , bo zadań co raz mniej miałem dla rotacji ...jednak muszę przyznać że polerowanie szyb, reflektorów szybciej idą na rotacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocne komentarze i subiektywne opinie. Skłaniam się coraz bardziej w stronę VRG. Dużo mówi się tutaj o cuttingu, już wiem że flex w tym dobry, a jak wygląda sprawa z wykończeniem na twardych / miękkich lakierach. IMHO będzie podobnie jak na zwykłym DA tyle, że o wiele szybciej i lepiej jak z wielką stopą. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.