Skocz do zawartości

flex 3401 vs rupes bigfoot 15/21


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

leszcz,

Po pierwsze - cena w PL to nie tylko "pazerność ludzi którzy to sprzedają" ale i w dużej mierze polityka cenowa producenta oraz podatki, które jak wiadomo są w naszym kraju kosmiczne :(

Z ciekawostek napiszę jeszcze, że w Skandynawii zestaw LHR 15ES Deluxe Kit można kupić za równowartość ok 1800 zł :/

Po drugie:

ludzi którzy w PL sprzedają to o prawie 100%

z tym sprzedają to bym tak znowu nie przesadzał - myślę że zestawy po 2300 zł nie sprzedają się raczej jak świeże bułeczki :D:D

 

Ale koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
Witam mam mały dylemat co kupić Flex VRG 3401 czy Rupes lhr 15 czekam na jakieś porady :)

Jedna i druga maszyna jest rewelacyjna ale muszę wybrać ktoś chętny pomóc :) ???

 

Ja bym Ci polecił maszynę Flex VRG 3401 gdyż w porównaniu do Rupesa LHR15 nie jesteś w stanie jej zatrzymać i ma wymuszoną rotację. Dokupując mniejsze BP będziesz mógł zamontować pady 125 ;) Jeżeli chodzi o cęnę to Flex też jest tańszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że VRG nie idzie zatrzymać to nie jest argument, że jest lepsza, bo w rotacyjnej polerce też jest wymuszona rotacja :D

 

Rupes Big Foot to typowa DA, która właśnie ma zwolnić ruch rotacyjny, gdy przychodzi niebezpieczeństwo np. gdy siła docisku skupi się punktowo na lakierze, gdy robimy jakieś obłości. Na tym właśnie polega, że DA jest bezpieczna ;)

 

Tych maszyn nie można porównać, bo to dwie różne zasady działania i inny styl pracy. Dobór padów i past też jest inny do jednej i do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam mam mały dylemat co kupić Flex VRG 3401 czy Rupes lhr 15 czekam na jakieś porady :)

Jedna i druga maszyna jest rewelacyjna ale muszę wybrać ktoś chętny pomóc :) ???

 

Ja bym Ci polecił maszynę Flex VRG 3401 gdyż w porównaniu do Rupesa LHR15 nie jesteś w stanie jej zatrzymać i ma wymuszoną rotację. Dokupując mniejsze BP będziesz mógł zamontować pady 125 ;) Jeżeli chodzi o cęnę to Flex też jest tańszy. ;)

 

 

Właśnie o co chodzi z tymi talerzami na rzep flex ma w zestawie 140 mm a żeby pasowały pady 125 to trzeba coś dokupić ? pytam bo jeśli w tym momencie maszyna ma talerz 140 to trzeba wszystko od flexa kupować czy się mylę , jeśli tak to trochę głupio ze strony firmy że nie ma jakiś standardów ..... z góry dziękuję za odpowiedź . :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Może ktoś ma porównanie Flexa VRG do np Krausa DB lub innej DA. Warto iść w Flexa ? Chodzi mi o wykończenie powieżchni, flex będzie bliżej rotacji, czy DA. Aktualnie mam rotacje i DA, ale zastanawiam się nad zamianą DA na flexa VRG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i rotację Flex i DA basspolska i kiedyś miałem DA Krausa (bądź Dodo :o ..taka 500W ) , kupiłem VRG i ...resztę sprzedałem , bo VRG to takie połączenie DA i rotacji , czyli wymuszonego zębatką ruchu obrotowego BP i orbitalnego . Na moje potrzeby mi wystarczy jako jedyna maszynka w arsenale... jeśli Ty masz obie i nic się z nimi nie dzieje, to VRG raczej takim zakupem dla samego zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazy ja miałem rotacje i das pro 6, dokupiłem flexa vrg. Niestety pomimo wielu prób nie potrafiłem się dogadać z tą maszyną więc ją sprzedałem. Poszukaj kogoś kto taką posiada i da ci ją wypróbować przed zakupem , być może akurat Ci podpasuje albo unikniesz rozczarowania bo sprzęt jednak tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pracuje na bardzo miękkich lakierach i bardzo zniszczonych. Zalezy mi na czasie, dlatego zastanawiam się czy taki flex byłby w stanie zastąpić DA, gdzie często pasuje od razu ładnie wykończyć po cuttingu. Rotacji na pewno się nie pozbędę bo jest precyzyjna i można blisko krawędzi i listew nią pracować, a sama DA nie daje rady na plastikach (głównie zderzaki) gdzie ciągle się zatrzymuje, ze względu na często nieregularne kształty.

VRG wydaje mi się też że byłby całkiem fajny w przypadku polerowania szyb, ale to tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

622305 gdzie ciągle się zatrzymuje,

 

W VRG to nie ma miejsca jakbyś nie docisnął, bo ruch obrotowy nie jest jak w DA powodowany tylko siłą odśrodkową lecz BP napędzane jest niejako przez zębatkę i nawet na pierwszym biegu ruch obrotowy zawsze występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję popracować trochę VRG na spocie Sonax&Flex u DS-ów i teraz jestem w 100% przekonany do zakupu tej maszyny.

Porównywanie tej maszyny z DA nie ma najmniejszego sensu. Siła cięcia i poziom wykończenia, na mikrofibrze w połączeniu z Sonax Cut Max bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :) Zwykła DA na to samo potrzebuję przynajmniej ze 3 razy więcej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar79, niestety kilkaset km nas dzieli ;/

 

atvmmz, Nie mam pojęcia do czego można było by to porównać. VRG = praca(prowadzenie) rotacja, wykańczanie DA ?

 

Według twojej opini, zwykłą DA można z czystym sumieniem zamienić na takiego VRG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazy, Jeżeli Ci zależy na większej sile cięcia i szybszej pracy to tak. Jeśli masz zwykłą DA to nie sprzedawaj jej, czym więcej sprzętu w arsenale tym lepiej. Praca to coś między rotacją a DA, mi się podobała praca z tą maszyną. Mam zwykłą DA i osobiście nie lubię nią pracować bo jest za słaba.

booohal, http://detailingshop.pl/pl/p/Talerz-opo ... 1-VRG/1104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.