Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze takie pytanie. Wiadomo DA jest dużo droższa niż rotacja. DA trzeba kupić za jakieś 500zł ( chyba , że ta z linka ) a rotację budżetową ale w miarę ok za 200zł np K2.

Nie chcę robić polerki ostrej tylko coś ale DA miękkimi pastami jeżeli się da.

Czy polerką rotacyjną można narobić szkód , swirli itp przy cleanerze? bo głównie o niego mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin, jak się uprzesz to oczywiście. Wszystko zależy od:

- odpowiedni przygotowanej powierzchni

- prędkości wykonywanych prac (mam na myśli tutaj prędkość obrotów maszyny)

- odpowiedniego doboru gąbek do pracy

- no i przede wszystkim techniki.

 

Jeżeli będziesz robił spokojnie wg poradników dostępnych na forum to nic złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, czy miękkie lakiery np. Hondy da się wykończyć rotacją, czy potrzeba DA?

 

Niedługo planuję zakup swojej pierwszej (i na razie jedynej) polerki i cały czas zastanawiam się, czy kupić K2 czy Vandera? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to właśnie to nie wiem do końca, czy lepiej rotację czy DA, ponieważ polerka ma być do wszystkiego. Panowie z większym doświadczeniem, co jest bardziej wszechstronne? Najczęściej chyba będę korzystał z niej do nakładania politur, cleanerów, ew. One Step, więc teoretycznie DA, jednak różnica pomiedzy polerką K2 a Vander to ponad 100zł, a za tą cenę, mógłbym mieć już pady i pasty do K2, dlatego się cały czas zastanawiam. Co byście mi doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy miękkie lakiery np. Hondy da się wykończyć rotacją, czy potrzeba DA?

Ja, jako amator nie dałem rady wykończyć japońca rotacją. Dopiero DA uratowała mi tyłek.

 

kwestia raczej Twoich slabych zdolnosci a nie maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy miękkie lakiery np. Hondy da się wykończyć rotacją, czy potrzeba DA?

Ja, jako amator nie dałem rady wykończyć japońca rotacją. Dopiero DA uratowała mi tyłek.

 

kwestia raczej Twoich slabych zdolnosci a nie maszyny

 

 

polecam spróbować podjąć się kiedyś wyzwania ogarnięcia lakieru tak miękkiego jak obecnie na hondach. Może człowieka szlak trafić i bez DA rzadko kiedy można wykończyć lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie, czy miękkie lakiery np. Hondy da się wykończyć rotacją, czy potrzeba DA?

Ja, jako amator nie dałem rady wykończyć japońca rotacją. Dopiero DA uratowała mi tyłek.

 

kwestia raczej Twoich slabych zdolnosci a nie maszyny

 

Jak czytam takie komentarze to zastanawiam się czy mam do czynienia z:

- nieco zarozumiałym, profesjonalnym detailem, który zrobił nie setki a tysiące samochodów w swoim życiu, dla którego wykończenie hondowskiego lakieru na rotacji to kaszka z mleczkiem

- forumowiczem który dotychczas zrobił rotacją jedynie swojego 10letniego Passata i myśli ze pozjadał wszystkie rozumy

- forumowiczem teoretykiem, który po 10 godzinach lektury forum, myśli że wie już wszystko i postanowił podzielić się swoją wiedzą z innymi

- ślepcem która nie widzi hologramów które narobił

 

:o:idea::dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy miękkie lakiery np. Hondy da się wykończyć rotacją, czy potrzeba DA?

Ja, jako amator nie dałem rady wykończyć japońca rotacją. Dopiero DA uratowała mi tyłek.

 

kwestia raczej Twoich slabych zdolnosci a nie maszyny

 

Jak czytam takie komentarze to zastanawiam się czy mam do czynienia z:

- nieco zarozumiałym, profesjonalnym detailem, który zrobił nie setki a tysiące samochodów w swoim życiu, dla którego wykończenie hondowskiego lakieru na rotacji to kaszka z mleczkiem

- forumowiczem który dotychczas zrobił rotacją jedynie swojego 10letniego Passata i myśli ze pozjadał wszystkie rozumy

- forumowiczem teoretykiem, który po 10 godzinach lektury forum, myśli że wie już wszystko i postanowił podzielić się swoją wiedzą z innymi

- ślepcem która nie widzi hologramów które narobił

 

:o:idea::dontknow:

 

 

+1000 Rozwalają mnie takie komenatrze, czasem zdolności można sobie w d.. włożyć jak za cholerę lakier nie chce współpracować z maszyną. Chyba, że się ma mega potężny arsenał padów i past i w końcu jakaś kombinacja w miarę zadziała. Na sticky i hondowski lakier DA na wykończenie jest niezastąpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na pierwszą, uniwersalną maszynę lepiej DA niż rotację?

Tak jak wcześniej pisałem, najczęściej będzie używana do jakiś cleanerów, politur, ew. One Stepów.

 

Zdecydowanie DA. Mam jedną i drugą maszynę, a właściwie miałem, bo rotację sprzedałem i zostaję na dłużej z DA. Odpowiednia kombinacja pada i pasty i właściwie można wyciąć wszystko. Do HDC i innych cleanerów DA jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to ja zapytam o twardy lakier z BMW. Z tego co wiem (a wiem mało :dontknow:) to przy DA będę musiał poświęcić więcej czasu na końcowe efekty, mam rację?

Miałem kupować w tym miesiącu coś, ale przyszło wydać 400 zł na zawieszenie i muszę tę przyjemność odłożyć na później ale ciekawość chcę zaspokoić już teraz! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.