Skocz do zawartości

BMW 540iA, szybkie odszczurzanko wnętrza.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem zając się wnętrzem nowego nabytku. Mocno zabrudzone nie było, ktoś w miarę dbał wcześniej i raz na jakiś czas poodkurzał i przetarł czym plastiki, aczkolwiek na pewno milej będzie się jeździło w świeżo wyczyszczonym i zabezpieczonym wnętrzu. A więc do dzieła.

 

i75h.jpg

ia8m.jpg

lq4o.jpg

 

cgnt.jpg

vgut.jpg

9yp1.jpg

f8zu.jpg

kfb5.jpg

xdqz.jpg

al3i.jpg

vv5g.jpg

 

Widział ktoś kiedyś trzy pedały w automacie

:D

yr4y.jpg

9zdt.jpg

48tz.jpg

 

Jak widać dramatu nie było, lecz do porządku też było daleko. Trochę kurzu, jakiś owad w fotelu i najbardziej wkurzał mnie piasek wciśnięty w szwy foteli.

 

Pierwszym etapem było odkurzanie, niestety piasek i inne świństwo poddało się tak łatwo ale z tym powalczyliśmy póżniej

imv3.jpg

6xbt.jpg

 

Do skóry podszedłem z preparatami Lexola i szczoteczki Colourlock'a.

z7q2.jpg

ec9o.jpg

7fwg.jpg

kapk.jpg

 

Następnie skórki zostały odżywione leather conditionerem

axf6.jpg

 

Tak wyglądał fotel po conditionerze

0drs.jpg

A tak przed

xqmu.jpg

 

Analogicznie drugi fotel, przed i po

9p7h.jpg

y0f5.jpg

Efekt po bardzo świecący ( aż za bardzo ) ale, biorąc pod uwagę że skóry nigdy niczym nie były smarowane, nie żałowałem środka. Następnym razem dam na pewno mnie bo efekt mnie średnio zadowolił. Zobaczymy po nocce jak to będzie wyglądać.

 

Na koniec zająłem się plastikami i wszelkimi zakamarkami. Pomagał mi pędzelek valetpro i jak zawsze natural look

3wp0.jpg

kcgf.jpg

hnj7.jpg

 

I trochę zdjęć "po"

u3v5.jpg

hnl.jpg

eli0.jpg

j83s.jpg

2vcg.jpg

3xs0.jpg

0gkt.jpg

4z9e.jpg

vwtx.jpg

bmo1.jpg

dim8.jpg

6qal.jpg

fwwl.jpg

jr0r.jpg

q98x.jpg

2vqb.jpg

 

Następnym razem na pewny wylecą fotele, wyprana zostanie podsufitka i wykładzina podłogowa, dziś zadaniem było jako takie ogarnięcie co by przyjemniej się jeździło.

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wozidło ;) Dał byś jakieś foty z zewnątrz.

 

Możesz zdradzić po co ten trzeci pedał :idea: Pamiętam, że w Vito u ojca tak był ręczny hamulec, ale tu jest normalna wajcha :dontknow:

 

PS> nie denerwuje cię "język wroga" w panelu radia/navi? :evil: Tak z ciekawości zapytam, czy da się wgrać coś bardziej "ludzkiego" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skór to rzeczywiście, jak na 13 lat to wyglądają bardzo przyzwoicie. Tył i fotel pasażera tak jakby nikt na nich nigdy nie jeździł. Jedynie fotel kierowcy trochę wygnieciony.

Randall trafił, poprzednim właścicielem była osoba niepełnosprawna. Co do języka w menu to jak ogarnę interface bmw to będzie wgrany angielski. Fotki z zewnątrz jak coś przy nim zrobię konkretnego. Na razie mam tylko takie:

imgp2155g.jpg

imgp2150d.jpg

imgp2242y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dokładnie, ale jak dla mnie to akurat plus, gość wsadził navi 16/9, dolny panel też od polifta, lampy na plus. Zderzak mi nie przeszkadza bo docelowo będzie m-pakiet a za chwilę poliftowa nera.

Co do bajerów...szeroka navi jest, szyber jest, podgrzewany świniak jest...do szczęścia brakuje mi jedynie foteli w prądzie, leżą beżowe w garażu i się zastanawiam czy nie przełożyć. Wiadomo mogłaby być podgrzewana kierownica elektrycznie regulowana, elektryczna roleta itd itp ale mnie wystarcza to co jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie czarnego lakieru z bezowym srodkiem zawsze mi sie podobalo. Niestety bezowe wnetrze mam z anglika, wiec ani boczkow, ani tunelu srodkowego lub dywanu brak. Zostaje wiec tak jak jest, ma byc fabryka :P no chyba z mi sie pozminia za jakis czas to moze na chwile podmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Polaczenie czarnego lakieru z bezowym srodkiem zawsze mi sie podobalo.

Była konfiguracja gdzie tylko fotele i boczki były beżowe.

Trochę nie w temacie forum ale sam to kiedyś przerabiałem więc przedstawię efekt.

 

1a.jpg

2a.jpg

 

Niestety nie udało mi się kupić tego egzemplarza ale po zmianie foteli welurowych na jasną skórę byłem zadowolony :)

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci pedał to hamulec ręczno-nożny w automatacg ;) w Touaregu lub ML'u co jeżdzę też taki jest ale mniejszy i troszkę bardziej na lewo schowany i w sumie prawie nigdy się go nie używa bo skrzynia ma hydrauliczny zwykły jak się na luz da

 

przy okazji ładna pracy :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.