Skocz do zawartości

HDS dostaje czkawki...


Jeffrey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam Karchera HDS 10/20-4M. Urządzenie jest prawie nowe - ma przepracowane góra 3 godziny jednak już jedna rzecz mnie niepokoi a mianowicie: W trybie gorącej wody i ustawieniu dozowania środka (osuszacza w tym wypadku) zaczyna dostawać czkawki (zupełnie tak jakby miał za mało wody), wskazówka ciśnienia zaczyna wariować.

Zaczął to robić zupełnie nagle - wcześniej nie było takiego problemu. Co ciekawe na samej gorącej wodzie chodzi bez zarzutu, a kiedy przełączę na wodę zimną i dozowanie środka tak samo daje bez zarzutu! Problem jest TYLKO przy gorącej wodzie z chemią!

Na razie sprawdziłem oba filtry i sitko przy wężu ale wszystko jest ganz neu!

Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje? Instrukcja obsługi nic nie wie...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli urządzenie jest nowe to proponuje Ci jechać do serwisu Karchera.

Jak zaczniesz coś dlubac sam to istnieje duże prawdopodobieństwo że stracisz gwarancje.

Tak czy inaczej, żeby utrzymać gwarancje musisz raz na 3 lub 4 miesiące robić przegląd.

W innym przypadku pozostaje Ci tylko rękojmia jeśli sprzęt był kupiony na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Oba środki które mam wlane w dozowniki są firmy Karcher i są do zastosowań przemysłowych.

Niestety ale chyba rzeczywiście muszę oddać sprzęt do serwisu ponieważ ewidentnie dzieje się z nim coś złego. Teraz zaczął dostawać czkawki już nawet na zimnej wodzie i chemii. Mało tego odczułem spadek ciśnienia co nawet widać na wskazówce - zawsze miał 300bar teraz góra 250. Na ,,ucho'' pompa pracuje idealnie no ale jak widać coś nie gra...

Zacząłem się jeszcze zastanawiać na jedną sprawą, otóż w miejscu jego pracy woda z wodociągu jest BARDZO złej jakości. Sitka i filtry sprawdzam praktycznie co 2-3 cykle pracy maszyny i zawsze są jakieś płatki metalu i kamienia. Urządzenie ma fabryczny dozownik zmiękczacza wody który ma 4 stopniową skalę. Sprzedawca mówił że ustawienie na 2 w zupełności starczy, ja mam dla pewności ustawione na 3. Może było jednak za mało i kamień osadził się w wężownicy w boilerze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż w miejscu jego pracy woda z wodociągu jest BARDZO złej jakośc

Jak masz możliwość sprawdzenia w innym miejscu gdzie woda jest lepszej jakości , sprawdź, wyeliminujesz lub nie jeden czynnik.

Może było jednak za mało i kamień osadził się w wężownicy w boilerze

jeżeli używasz zmiękczacza w tej skali (3) to nie powinno się nic w wężownicy osadzać tym bardziej w tak krótkim czasie.

 

Sitko czyść częściej. Powinieneś do HDS mieć taki wielki filtr, jak np sprzedaje Techkar na aukcji nr 3352762504. Ew dzwon do Akarpol-u z Rzeszowa maja takie mosiężne filtry specjalnie pod HDSy.

zupełnie tak jakby miał za mało wody

Czkawkę dostaje maszyna jak dostaje mało wody. Tj pompa chce wytworzyć większe ciśnienie a nie ma z czego tego stworzyć. A w dodatku HDS 10/20-4M ma wydajność tłoczenie na poziomie 500-1000l/h, podpięcie węża ogrodowego skutkuje czkawką, wąż o dużej średnicy 3/4 cala min i oczywiście dobre ciśnienie w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kabel doprowadzający prąd masz zawinięty na bęben i podłączoną myjke, to rozwiń go całego zawsze jak używasz myjki. Ja miałem podobny problem (efekt czkawki) z innym modelem karchera ,sprawdz takie rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey, jaki masz wąż przyłączający wodę ?

 

co do wężownicy - to czy studzisz myjkę po pracy ? (swoją drogą po tak krótkim czasie nie widzę powodu do zakamienienia jej)

 

odkręć dyszę i popatrz do niej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że coś Ci ją przytkało ;)

 

A ogólnie to puki masz gwarancję, to nic nie grzeb sam przy nim w środku, szkoda ją stracić ;)

 

Saico, po pierwsze który filtr, a po drugie pokaż mi inny lepszy ;) Bo filtry mamy różne i z tego co wiem, to innych/lepszych nie ma na rynku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr 3/4 z aukcji wskazanej numerem powyżej. Kupiłem z Techkaru. Mam go zainstalowanego w instalacji i nie zbiera w ogóle syfów, które zwykły dokręcany plastikowy filtr karchera elegancko zatrzymywał. Wystarczy porównać na oko wielkość "oczek" w obydwu filtrach..

Gdyby można było zmienić w nim to metalowe sitko na coś drobniejszego to byłoby pewnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saico, to może Ci wytłumaczę: ten filtr jest filtrem montowanym w instalację i w wypadku myjki jest to tak zwany filtr wstępny, który nie zwalnia z tego małego filtra przy myjce, tylko go wspomaga.

 

Przykład: Masz filtr zainstalowany na ścianie/kranie, do niego przypinasz wąż wodny. Kończysz mycie, odpinasz wąż. Zwijasz go, odwieszasz na ścianę. W wężu zbiera się kurz, żona podlewa nim kwiatki, kładąc go na ziemi, dostają się zanieczyszczenia do niego itd. Przychodzi weekend, chcesz myć auto, podpinasz wąż do myjki i cały ten brud przelatuje Ci przez maszynę, zatyka dyszę itp itd. A Ty narzekasz, że przecież miałeś filtr i to na pewno jego wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Karchera stacjonarnie zainstalowanego na stałe w instalację, podobnie jak omawiany filtr. Węża nie używam, więc takie sytuacje mi się nie zdarzają. Zgadzam się jednak że ten filtr nie wystarcza (nie wiem właściwie czy cokolwiek filtruje..) i trzeba stosować dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie!

Wracamy do tematu - otóż najbliżej prawdy był flips13 który kazał całkowicie rozwinąć kabel zasilający. Zacząłem drążyć temat i nawet w jednym serwisie Karchera pierwszym pytaniem było w jaki sposób jest podłączony do sieci. W moim przypadku jest to przedłużacz siłowy 20metrów który zawsze miałem zawinięty na szpuli (niestety złącze siłowe mam w niefortunnym miejscu a fabryczny kabel jest śmiesznie krótki stąd takie rozwiązanie). Kazano mi za każdym razem całkowicie rozwijać szpulę ponieważ podobno ,,gubi'' się prąd i ..... problem w dużej części zniknął! Co prawda jeszcze czasami potrafi się zająknąć ale bez porównania do tego co było wcześniej! Podobno najlepszy efekt jest zawsze przy bezpośrednim podłączeniu kabla do sieci...

Pierwsze się spotkałem ze zjawiskiem ,,gubienia'' prądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.