Skocz do zawartości

Autoglym Car Glass Polish


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

przecież on chce ją wyczyścić CGP, a nie polerować żeby usunąć ryski . Ja ogarniam tricolorem żółtą stroną, więc na maszynie pewnie jakiś twardy pad starczy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

We wtorek popracowałem sobie AG CGP na przedniej i tylnej szybie i powiem wam, że pozytywnie zaskoczony jestem. Szyby ładnie doczyszczone, połysku nabrały, resztki SSW na tylnej szybie już tak nie wkurzają :) Działałem jak @zawisza - aplikator tricolor, żółta strona. Świetny do CGP. Miałem użyć aplikatora z MF, ale... CGP wlazł mi w kilka "zadrpań", ale że nie są w polu widzenia, to nie wymywałem. Jak się nie pozwoli na całkowite wyschnięcie, to pylenie jest znikome.

Miałem porobić fotki z pracy, ale tak odbijało od szyb, nawet w garażu, że nie szło pokazać efektu. To znaczy jest fotka doczyszczonej frontowej szyby, ale... tak się sufit odbija, że byłyby głosy, że mam szybę do wymiany :)

BHOeG7A67xiovq98nvKx6cWzf3pxkc3f0gUyGL2w

Zamierzam zadziałać jeszcze na szybach wewnątrz, ale to przed wrzuceniem dresingu na kokpit i plastiki. Zobaczymy jak się CGP spisze na przedniej szybie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paperson napisał:

@CoolBreeze uważaj żeby nie ubadziać tudno dostępnych zakamarków przy myciu wewnętrznych szyb. Zaschnięte CGP ciężko zmyć w takich kącikach, szczególnie z chropowatych plastików ;)

Dzięki za radę. Mam zamiar kokpit i boczki przykryć jakimś tam materiałem. Tylko panoramiczny dach mnie trochę martwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem pierwsze detailingowe hara-kiri. Nawet mi się już pisać nie chce. Tak się mf namachałem.

Po ogarnięciu lakieru przyszedł czas na szyby. Jednym słowem - Dramat :(

Taki meksyk sobie zafundowałem. Na wszystkich szybach (poniżej kilka szybkich poglądowych foto - noc za winklem już była). Nieruszalne przez IPA Cleaner, DM GM, GS FE. Sytuację uratował AG CGP.

Przed:

7QSxaXzkIbyjr8QWAYlRBocdCiWA3eMzGfuEo7y5

Po CGP:

yujQlr_P5BV0JXmJ08kM8r0n_fCkFl7bhiHj9luZ

Przed:

_TUq3IrsqWHYVCX1qRBOlVb3MySHy2TqTuAEmp65

Po CGP:

ap4_lDOe1shnPLCNDwC7hCWlgiNll8qwnr3d6soU

Siakieś tam mazy itp., to artefakty ze środka. Czekają na swoją kolej. Szybki na zewnątrz, jak kryształki :)

Czeka mnie jeszcze zabawa z panoramicznym dachem, ale... ręce muszą odpocząć.

Tak czy siak, Autoglym Car Glass Polish plus "German" - I'm lovin' it :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze Ja właśnie kupiłem na próbę 100 ml od @SylPio. Z myślą od środka mam Nielsena ale wydaję mi się do szybek od środka lepszy będzie Autoglym. Pewnie będę równie zadowlony jak Ty. Koleżance też mnie pytała czy jej szybek nie ogarane bo ma mega starsznie zasyfiaza od środka.  Pocisnę Autoglymem:mrgreen::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem od środka na szybie przedniej dziwny ślad jak by ktoś pryskał czymś na deske rozdzielczą .Próbowałem płynami do szyb,apc,nawet rozpuszczalnikami i nic.Auto glym car glass polish w połączeniu z tticolorem poradził sobie świetnie😁👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy ACGP usunie się przy pomocy tri color'a starą NW. Czy raczej coś mocniejszego muszę mieć. Mam Glass Compaund Z od Soft'a 99 - ale jest u brata. Więc został mi tylko ACGP.
Jeśli jest naprawdę stara i będziesz długo tarł to może coś usunie. Nie próbowałem na zwykłej nw, ale po odmrażaczu glaco pobieżnie przeleciałem agp na da 15mm na średnim padzie i tam, gdzie przeleciałem tylko raz (duża szyba, a ja niestety mały to rąk brakowało) to nie było idealnej tafli.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lol19pl napisał:

Jeśli jest naprawdę stara i będziesz długo tarł to może coś usunie. Nie próbowałem na zwykłej nw, ale po odmrażaczu glaco pobieżnie przeleciałem agp na da 15mm na średnim padzie i tam, gdzie przeleciałem tylko raz (duża szyba, a ja niestety mały to rąk brakowało) to nie było idealnej tafli.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Nie dał rady. Ręcznie bym się zajechał. Mam teraz od SG GP i poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dotychczas robiłem szyby przed aplikacją NW AutoGlym CGP, ale jak mi Glaco siadało po 2 miesiącach to stwierdziłem, że CGP dokładnie nie oczyszcza szyby i zdecydowałem, że zakupię Glaco Glass Compound Roll On bądź Glass Compound Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, V1RU$ napisał:

Ręcznie.

Jak potraktowałem SG to poddała się. Może jak bym dłużej ręcznie walczył to by się poddało.

No czyli elegancko 🙂 Działa tak jak natura chciała 🙂 Mówiłem, że będzie ok.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Domel napisał:

No czyli elegancko 🙂 Działa tak jak natura chciała 🙂 Mówiłem, że będzie ok.

Jest git - fajnie się nim pracuje. Taki tłustawy się wydaje. Ale robi porządek i szybka kryształ. Nawet taki stary ciemny nalot przy podszybiu na dole zabrał bez większego kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, V1RU$ napisał:

Jest git - fajnie się nim pracuje. Taki tłustawy się wydaje. Ale robi porządek i szybka kryształ. Nawet taki stary ciemny nalot przy podszybiu na dole zabrał bez większego kombinowania.

Minimum raz na kwarte robić sobie nim szyby i jest git.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To mówicie Panowie że Shiny Garage Glass Polish jest lepszy niż AutoGlym CGP? Chcę właśnie kupić jakiś cleaner do szyb żeby służył do przygotowania powierzchni pod niewidzialną wycieraczkę czy też dokładniejszego wyczyszczenia szyb - usunięcia śladów których płyn nie rusza, aplikował będę ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy jeżeli po aplikacji Autoglyma zostaną w odpryskach resztki mleczka to wystarczy to wypłukać pod ciśnieniem na myjce, jak było tu opisywane?

Mam na szybie czołowej sporo takich malutkich kropeczek. Mam mega obawy, że po pracy z AG będzie jeszcze gorzej i wolę się upewnić, czy sobie z tym poradzę w razie czego.

Mam jeszcze jedno pytanie: opisujecie tu produkt od Shiny Garage Glass Polish - waham się, czy kupić jego czy Autoglym. I w zasadzie jeśli jest mocniejszy, a mam stare waterspoty, to chyba od razu lepiej iść w SG - tylko pytanie czy jego również stosujemy od wewnątrz? Bo AG ma sporo dobrych opinii natomiast SG widzę wszyscy tylko od zewnątrz. Nie ma chyba sensu kupować 2 produktów do zewnątrz i wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deeyw napisał:

Czy jeżeli po aplikacji Autoglyma zostaną w odpryskach resztki mleczka to wystarczy to wypłukać pod ciśnieniem na myjce, jak było tu opisywane?

Mam na szybie czołowej sporo takich malutkich kropeczek. Mam mega obawy, że po pracy z AG będzie jeszcze gorzej i wolę się upewnić, czy sobie z tym poradzę w razie czego.

Mam jeszcze jedno pytanie: opisujecie tu produkt od Shiny Garage Glass Polish - waham się, czy kupić jego czy Autoglym. I w zasadzie jeśli jest mocniejszy, a mam stare waterspoty, to chyba od razu lepiej iść w SG - tylko pytanie czy jego również stosujemy od wewnątrz? Bo AG ma sporo dobrych opinii natomiast SG widzę wszyscy tylko od zewnątrz. Nie ma chyba sensu kupować 2 produktów do zewnątrz i wewnątrz?

SG w środku też ogarniesz. Jest dość oleisty więc daje radę bez problemowo. Chyba nawet MX Nowicki poleca go do środka.  Fajnie do ręcznej roboty w środku i na zewnątrz spisuje się TemaChem Glass Polish dla mnie lepiej się spisywał od AG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź 🙂

To jeszcze chciałbym się tylko upewnić odnośnie pytania, które zadałem wyżej: Czy jeżeli po aplikacji Autoglyma (lub innej pasty tego typu) zostaną w odpryskach resztki mleczka to wystarczy to wypłukać pod ciśnieniem na myjce, jak było tu opisywane?


Nie chciałbym zrobić gorzej niż jest jak o tym myślę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.