Skocz do zawartości

Autoglym Car Glass Polish


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Szyby są za twarde żeby zwykłym padem na DA narobić na nich swirgli.

no tez mi sie tak wydaje.

Czy szyba jest "normalna" czy np jakiś chiński zamiennik?

Nic mi o tym nie wiadomo. Sprawdze ale to wciaz oryginal Fiatowski.

Próbowałeś wylać na nią morze IPY? Może to jakieś mazy z pasty?

sprawdze

Nie dasz rady wkleić jakiś nocnych zdjęć zrobionych pod lampom?

Bede probowal.

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój pierwszy raz z tym produktem i muszę powiedzieć, że efekt WOW u mnie nastąpił :)

Mam tak porysowaną szybę czołową po poprzednich właścicielach (auto prawie pełnoletnie), że ledwo coś widać w nocy było, po zastosowaniu tego produktu już nie boję się wsiadać po ciemku do auta :D

Oczywiście rys nie usunął, ale znacznie poprawił widoczność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój egzemplarz CGP chyba się przeterminowal. Dzisiaj go używałem i konsystencja zrobiła się wodnista, wcześniej była gęstawa tak że na aplikatorze robiła się fajna sztywna kropelka a teraz po przechyleniu buletlki leje się na aplikator jak woda... Buteleczki ma ok 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój egzemplarz CGP chyba się przeterminowal. Dzisiaj go używałem i konsystencja zrobiła się wodnista, wcześniej była gęstawa tak że na aplikatorze robiła się fajna sztywna kropelka a teraz po przechyleniu buletlki leje się na aplikator jak woda... Buteleczki ma ok 2 lat.

 

głupie pytanie ale czy wymieszałeś dobrze przed użyciem? ;) u mnie to samo było z SRP jak dużej "postał". po kilku energicznych "wstrząsnieciach" wszystko wróciło do normy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, mieszanie nawet dosyć mocne nic nie dało. Aczkolwiek produkt zachował swoje właściwości, bo zaaplikowałem na szyby, ładnie wysechł i po spolerowaniu jak wcześniej - czyściutko :) Tyle że trzeba uważać aplikowaniu na gąbeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy wam też ten produkt pyli, jest ciężki do usunięcia po wyschnięciu ? Zastanawiam się jak nim czyścić szyby od wewnątrz skoro zostawia taki syf. Nakładałem aplikatorem Urbana.

 

Czy ten produkt usunie delikatne ryski z szyby używająć DA ?

 

CGP będzie delikatnie pylić bo jest tam dwutlenek ceru, który spolerowuje brud na szybie, natomiast jest za słaby na polerowanie szyby. Do tego polecam już typowo zabawę z cerem i filcem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGP nie musi pylić. :):)

Można na relaksie szyby czyścić już po nałożeniu dressingów na boczki/deskę/półkę.

Wystarczy używać bardzo mało produktu on jest bardzo wydajny, a jeśli zbyt szybko wysycha, zrosić aplikator delikatnie wodą.

Idealnie powstanie tak cienka warstwa, która niemalże momentalnie wysycha i jest gotowa do zebrania fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pylenie występuje wtedy i tylko wtedy jeśli nałoży się go za dużo na aplikator. Jeśli chodzi o proporcje u mnie wystarczy kropka wielkości ziarnka grochu na pół szyby czołowej, potem gdy aplikator nasiąknie to prawie nie dodaje produktu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja, zamiast tricolorem, nakładam CGP chińskimi aplikatorami jak w tej aukcji http://www.aliexpress.com/item/1PC-10-3 ... 18400_6149

Są twarde jak twarda strona dżermana i przypominają aplikator od Fusso. Do prac na karoserii się za bardzo nie nadają, ale do szyb jak znalazł. Kumpel kiedyś to zamówił i dał mi ze 3 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejrzałem troszkę cały ten wątek i mam pytanie odnośnie ręcznego nakładania. Pisaliscie ze można nakładać fibra albo sloneczkiem (takim jak z alliexpress wystarczy?) natomiast jeśli chodzi o maszynę to finishowym. Wiem że sa ręczne aplikatory finishowe(lub tricolor str twarda?) i czy będzie dużo różnica między nim a takim sloneczkiem.

 

CGP nada się do szybki od zegarów lub do tylnych lamp? Polerujac tylna szybę od środka mogę uszkodzić te "ścieżki" od podgrzewania tej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
624392 czy będzie dużo różnica między nim a takim sloneczkiem.

 

Ja preferuję tricolor zamiast słoneczka czy fibry.

 

624392 CGP nada się do szybki od zegarów lub do tylnych lamp?

 

AG CGP jest do czyszczenia szkła, zawiera w sobie troszkę tlenku ceru, którym bardzo mocno porysujesz plastik... nie polecałbym :P

 

624392 Polerujac tylna szybę od środka mogę uszkodzić te "ścieżki" od podgrzewania tej szyby?

 

Trzeba to robić delikatnie, z wyczuciem. W wielu samochodach czyściłem i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.