Skocz do zawartości

Autoglym Car Glass Polish


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Czy wam też ten produkt pyli, jest ciężki do usunięcia po wyschnięciu ? Zastanawiam się jak nim czyścić szyby od wewnątrz skoro zostawia taki syf. Nakładałem aplikatorem Urbana.

 

Czy ten produkt usunie delikatne ryski z szyby używająć DA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mateuszk, mi ten produkt prawie nie pyli, owszem zapycha mikrofibrę, ale na deskę rozdzielczą mało co leci. Jednak myję szyby przed czyszczeniem wnętrza...

 

AG CGP nie usunie żadnych rysek z szyby, co najwyżej waterspoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inne zastosowanie produktu, a ceriglass się nie sprawdza przy stosowaniu w środku. Jeśli chodzi o przygotowanie powierzchni pod NW czy po prostu dokładne doczyszczenie szyb z zewnątrz to się zgodzę.

Ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Produkt doskonale sprawdza się w środku. Dlaczego tak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujecie CGP na szybie na mokro, później czekacie jak wyschnie i docieracie pozostałość mokrofibrą??? Czy polerowanie na mokro i zebranie resztek jeszcze przed wyschnięciem? Mam DA, robiłem ostatnio na mokro, a po wyschnięciu jeszcze polerowałem.

 

Za późno znalazłem, ale już sam sobie odpowiedziałem na swoje pytanie - post dystrybutora CGP:

"Nie wolo zamazać szyby i czekać aż CGP wyschnie. (wtedy zapyli na 100%).

Prawidłowo należy na mikrofibrę nabrać ilość wielkości np wiśni i wyczyścić "do końca " szybę (w przypadku dużych szyb robimy etapami). Na koniec pozostałą mgiełkę docieramy czystą mikrofibrą. Takie postępowanie nie zapyli bo nie ma z czego. Używamy mało CGP - to podstawowa zasada"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Jestem trochę zniesmaczony tym produktem - nie wiem co mam sobie myśleć.

Żonka miała szyby uwalone dziwnym osadem wzdłuż przedniej szyby. Jakby zaschnięty kamień z wody. Bylo to widoczne i wkurzające.

 

2015_11_11_13_09_18.jpg

2015_11_11_13_09_21.jpg

2015_11_11_13_09_34.jpg

2015_11_11_13_19_24.jpg

 

Użyłem maszynki DA, prędkość 4, twardy pad

 

Wszystko pięknie. Szyba super. Bylem pod wrażeniem. Bajka.Jakieś 30 minut roboty.

 

2015_11_11_13_19_30.jpg

2015_11_11_13_38_40.jpg

2015_11_11_13_38_43.jpg

 

Dwa dni potem, lalo i ciągle używałem płynu do spryskiwaczy.

Nie mam fotek z wewnątrz - ale zrobię.

Ale cala szyba jest w MEGA SWIRLACH. Mniej więcej takie cos widzisz o zmroku jadąc w kierunku latarni lub świateł, aż oczy bolą

 

Dust-and-Aerosols-SWIRL-graphic.jpg

 

 

 

Pytanie czy to ja spieprzyłem czyszczenie czy ta szyba juz taka byla a cleaner wydobył wszystkie brudy a plyn do szyb zadzialal jak IPA - nie wydaje mi sie.

Ale tez nie wierze żeby na twardym padzie na DA tak zniszczyć szybę przednia.

 

Dodane po 52 sekundach:

Witam, jak ktoś ma używany Autoglym Car Glass Polish na sprzedaż to proszę o PW ;)

sprawdze na dwoch szybach jeszcze. Jak zrobi mi taka sam sieczkę to chętnie Ci go sprzedam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Szyby są za twarde żeby zwykłym padem na DA narobić na nich swirgli.

Czy szyba jest "normalna" czy np jakiś chiński zamiennik?

Próbowałeś wylać na nią morze IPY? Może to jakieś mazy z pasty?

Nie dasz rady wkleić jakiś nocnych zdjęć zrobionych pod lampom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.