Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

ggala, przy zastosowaniu takich samych sił docisku pady tną tak samo (taka sama piana wykorzystana do produkcji) Oczywiście małym będzie nam łatwiej docisnąć dzięki czemu uzyskujemy pozornie silniejszą moc cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggala, przy zastosowaniu takich samych sił docisku pady tną tak samo (taka sama piana wykorzystana do produkcji) Oczywiście małym będzie nam łatwiej docisnąć dzięki czemu uzyskujemy pozornie silniejszą moc cięcia.

 

Miałem wątpliwości co do działania, mały pad szybciej łapał temperaturę i robił się miękki, więc wydawało mi się że już stracił swoją moc. Natomiast z dużym flexi cutting ciężko dojść do takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już szczerze mówiąc zgłupiałem, nabyłem dość sporo produktów i byłem raczej przekonany, że "coś" nimi zdziałam ale teraz zacząłem już wątpić :o . Napiszę może co posiadam a co domówiłem.

 

Posiadam:

Meguiar's UC

Autoglym SRP

Menzerna PP Ultra

 

Pady:

80mm i 135mm: żółty i pomarańczowy flexipads

 

Domówiłem:

Krauss DB 900w DA

80mm i 135mm: biały flexipads

80mm i 130mm: MF flexipads

 

Początkowo chciałem zrobić całe auto Menzerną PP Ultra na biały flexipadzie ale tak czytam i wydaje mi się, że ma ona mniejszą siłę cięcia jak UC. UC z kolei z tego co czytałem na stronie Meguiar's polecają stosować z padem polishing a to mnie raczej nie zadowoli przy pracy z twardym lakierem :o

 

Czy podjąć się próby w ten weekend z UC/Menzerna PP Ultra i którymś z padów, czy domówić FG400 i polecieć białym flexi albo MF ?

Nie liczę na pełną korektę, dlatego, że zależy mi na tym aby zrobić to jako one step no i wiadomo, że będę działał DA :) Zrobię sobie miejsce testowe na kawałku maski jednak chciałbym poznać waszą opinie którym specyfikiem lepiej wystartować. Menzerna z tego co testowałem ręcznie i czytałem na niemieckim forum jest bardzo tłusta, więc powinno się nią łatwo pracować. Potrzebowałbym również wskazówki co do ustawionej prędkości. Rozprowadzam na 1, później na 4-6 i z powrotem np. na 2 ostatni przejazd/dwa ?

 

Prosiłbym o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz kupować FG400 to:

Zrób UC na białym padzie z Flexipads.

Rozprowadzaj na 4 i pracuj na 5-6.

Potem PP na żółtym padzie Flexipads, rozprowadź na 4, pracuj na 5-6.

 

Jak chcesz kupić FG400 to:

FG400 na padzie z mf od Flexipads.

Rozprowadzaj na 4 i pracuj na 4,5-5/6

UC na żółtym padzie z Flexipads.

na koniec PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleć PP i zobacz , czy takie "wycięcie rys" Ci starczy , jeśli nie dokupisz menzerne 500 lub 400 i usuniesz wcześniej denerwujące Cię rysy po PP. Jak dla mnie PP i UC mają podobną skuteczność "cięcia" , ba możesz nawet sobie test zrobić bo masz to na stanie . Idzie długi weekend więc do dzieła ...tylko pogoda kijowa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla bardziej pasuje mi twoja opcja gdyż jak już pisałem, najbardziej chciałbym zastosować 1 specyfik. Tylko jakim padem tą PP ? Białym flexi czy MF ? Przeczytałem cały wątek na autopflege odnośniej tej Menzerny, efekty są niezłe jednak większość stosowała rotację. Dużym plusem tej PP jest to, że nie brudzi plastików. W razie potrzeby zapewne znajdę kogoś na forum, kto odsprzeda trochę FG400 bo już budżet nadwyrężyłem bardzo mocno. Pomijam oczywiście kwestie IPA, którą posiadam ;).

 

Ewentualnie opcja nr1. Senz również wygląda rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem ze nie mogę sie pozbyć wszystkich rys,

FC+ i BRAYT Futro polerskie z wełny jagnięcej strasznie długa robota, lakier dość twardy..

 

Zamówiłem biały korek z 3m, i myślę że powinno iść lepiej, czy zmienić jeszcze futro na inne ??

i czy po białym 3m mogę zastosować PF2500 i SF4000 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz. Wiem, że to nie one step ale pytałem się co lepiej zrobić na szybko (w jednym kroku...). W tym wątku też kolega pisał o FG400 na DA jako jedyna pasta http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 877#385877

Nie mam zamiaru toczyć z nikim wojenki bo mam w tym temacie zerową wiedzę ale napisałbyś lepiej coś bardziej sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś z was kiedykolwiek etykiete FG400?? Pisze wyraźnie jak byk "ONE STEP POLITUR" więc przestańcie się mądrzyć, że się nie nada na one step! Oczywiście wykończenie nie będzie idealne jak po paście z wyższa gradacją, ale na maszynce DA i padzie z gąbki spokojnie idzie tak zostawić lakier.

Polecam ten temat http://www.autogeekonline.net/forum/ask ... eover.html

 

a jeżeli nie znacie gościa, lub podważacie jego kompetencje i wiedzę to raczej nie ma o czym rozmawiać.

 

[ Dodano: 15 Sierpień 2014, 22:36 ]

zegarek, One step to nie jest full koretka z wymywaniem itd, więc nawet jak zejdzie trochę wypełnienia to co to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytac etykiete a zobaczyc lakier po samej 400 to 2 rozne kwestie ...ja widzialem takie auto w zeszla srode i wolalbym miec auto po PP niz po samej 400, tym bardziej ze lakier starej amerykanskiej bryki pewnie spooooro rozni sie od naszego nowoczenego super ekologicznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.