Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

witam, nie moge sobie poradzic zeby sie oozbyc.tylch malutkich hologramów i sma juz nie wiem co robie źle, maszyna rotacja, wczesniej bylo pare razy fg400 i bialą gąbką potem jeden przejazd(kolo.20 przejśc najpeirw wolno potem szybciej potem znowu na mniejszych obrotach) menzerna 2500 i pomarańczowym padem teraz smigam czarną gąbką i menzerna 3500 i nienmoge sie tych małych hologramów pozbyć 😞 auto to BMW e46 które ponoć ma twardy lakier, dlatego zastanawiam sie czy nie wrzucic moze ciut bardziej sciernego pada niż czarny? jak powinno sie dociskać na finiszu menzerną? dodam ze probowalem na dwoch padach wiec raczej nie wida brudnego pada, a po poprzednich pastach czyszczę ipą a pasty zawsze staram sie wypracować duzą iloscią przejść i raczej 2000 obrotow nie przkeraczam a na finiszu 1500.nie przekraczam

IMG_20190617_210301.jpg

IMG_20190617_210312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, PPatryk napisał:

Cześć, zastanawiam się jaka powinna być temperatura lakieru podczas onestepa na DA. Element powinien być zimny czy raczej trochę ogrzany czy wyraźnie ciepły? Czy temperatura pomaga czy przeszkadza w usuwaniu rys/wykończeniu? 

Wysoka temperatura twoim wrogiem

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
19 minut temu, mateo9441 napisał:

Panowie, co jest i czemu się tak dzieje ? Po odtłuszczaniu lakieru zawsze mi się takie hologramy lub zarysowania robią w kolorze tęczy. K2, Tenzi IPA cleaner, rrc wipe out taki sam bałagan zostawia. Jaka jest przyczyna ?

 

Co to za lakier?

 

Pastę zbieraj ruchami prostymi, tak samo inspekcję.

Jeżeli będą proste rysy zmieniasz fibrę bo rysujesz.

 

Jeżeli nadal będą koliste jak na zdjęciu, wtedy będziesz wiedział, że po prostu słabo zrobiłeś korektę a inspekcja to uwidoczniła

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Czarne uni, ale ten element nie był polerowany, bo jest cały zajechany i nie mam czasu i ochoty z nim się bawić 😄 , zauważyłem, że tak się dzieje przy twardych lakierach, nie ważna jaka fibra... a te zdjęcie to po prostu stał mój samochód i prysnąłem sprawdzić czy tak się dzieje, bo kładłem wosk i chciałem odtłuścić lakier i przypomniało mi się, że czasem takie coś mi się pojawia... Wcześniej myślałem, że te cleaner'y może są za mocne, przy następnej korekcie zwrócę uwagę czy to od fibry. Dzięki za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rafalk napisał:

Lakieru VW nie porysujesz fibrą. To co widzisz to są rysy.

Nie ma Opcji, bo lakier nawet jak był polerowany po 3 przejazdy twardym padem z LK (niebieski) + megs 105 lub koch h8, a nawet i futrem z LK robiłem to lakier był bez najmniejszej rysy. Nawet po dotarciu fibrą było wszystko ok, lecz problem zaczynał się tylko jak zaczynałem odtłuszczać lakier to wtedy mi takie rysy w kolorze tęczy się pojawiają.

 

14 minut temu, Lukaso napisał:

Jak fibra dziadowska to z IPĄ zrobi masakrę nawet na średnim lakierze. A że uni no to tym bardziej. 

400 GSM (bezszwowa dwustronna , po jednej stronie krótki włos a po drugiej bardziej puszysta)to dziadowska oO ? Chodzi o to, że gdy tylko użyje cleaner'a z K2/Tenzi IPA i RRC WO to takie rysy mi się robią w kolorze tęczy. Jak wycieram pastę czy coś to jest ok, lecz jak tylko użyje cleaner'a to takie coś mi się pojawia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jakiej marki? Mam bezkrawedziowe z jednej strony dłuższe z drugiej krótsze coś koło 350gm i po wzięcoiu do ręki noówki już wiem że się nie nadaje do lakieru. Podobną przecierałem czarne uni na sucho, spoko, z pastą tym bardziej będzie lepiej to daje poślizg a alkohol jałowi powierzchnię i zmniejsza tarcie i rysuje i u mnie tak było. Fibra nowa a z IPĄ robiła takie rysy że nie wierzyłem. Uni Volvo 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak przesuwasz fibrą w poziomie to hologram jest pionowy, a jak przesuwasz fibrą w pionie to hologram jest poziomy? Brudna fibra, źle dobrana fibra, zatłuszczowy lakier, IPA rozrobioną z kranówką, nie całkiem wymyte. Natomiast jeśli po dobrym wymyciu został hologram to po prostu słabo wypolerowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wicher Z tego co opisujesz (bo na zdjęciu to slabo widać), to są hologramy(.....o ile dobrze wymyłeś pastę) 🙂musisz to wykonczyć finishowa pastą ( lżejszą kombinacją). Jakie auto, lakier? Jaka pasta? Pad ? 

Masz zmywacz silikonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty Hobeycombination 2 na żółtym NAT + 3 na czarnym NAT, robione DA. Ewidentnie coś nie tak z fibrami, w którą stronę nie wymyje, w ta pojawia się rysy. Zmienię firby i przejadę ponownie polishem, jaka fibre dobrać do wymywania pasty? Kilka postow wyzej kolega mial podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Audi A4 2000r lakier mocno zniszczony, narazie zrobione:

Brayt futro + menzerna 1100

Nat niebieski + menzerna 1100

Nat żółty + menzerna 2500

Pozostaje dużo rys które na pierwszy rzut oka powinny zostać usunięte. Ciężko to na zdjęciu pokazać. Czy to tak twardy lakier i za lekko potraktowany powyższym zestawem ?

IMG_20200519_190044_resize_27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.