Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cinek1 napisał:

Witam mam pytanie. Podczas korekty lakieru i wykrywaniu pasty zauważyłem że powstają mi rysy. Czy to wina fibry czy błąd przy wymywaniu. Może za szybko wymywam ipa i element nie jest zimny  czy zła fibra? 

Do inspekcji używaj grubszej fibry z wyższym GSM, operuj nią niemal całkiem bez docisku. Wtedy nie powinieneś narobić nowych rys. Ściąganie resztek pasty rób delikatnie w jednym kierunku, pasami, nie ruchami kolistymi.

 

Jeżeli kierunek mikrorys nie zgadza się z ruchem fibry wszystko wskazuje, że inspekcja działa i pod pastą jednak chowały się niewycięte rysy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi dziś to zweryfikuje przy dalszej korekcie 

Na jakie obroty max wychodzicie używając padów z gąbki przy maszynie rotacyjne i np

- pasta mocno tnaca i pad twardy

- pasta średnia i pad średni 

- pasta wykonczajaca i pad miękki

I to samo przy DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cinek1 napisał:

Dziękuję za podpowiedzi dziś to zweryfikuje przy dalszej korekcie 

Na jakie obroty max wychodzicie używając padów z gąbki przy maszynie rotacyjne i np

- pasta mocno tnaca i pad twardy

- pasta średnia i pad średni 

- pasta wykonczajaca i pad miękki

I to samo przy DA 

Przy rotacji i gąbki to tak najlepiej okolice 1500 max 1700 bo gąbka szybko się grzeje. przy futrze można dojść do tych okolic 2000/2100 w zależności jaki lakier. Na DA cięcie to przeważnie 5/6 bieg a wykończenie 4/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyciąłem całe auto futrami Flexi i Kocha. 95% zeszło. Pojedyńczych grubasów nie ruszam. Po wymyciu oczywiście masa holohramów.

Czym to ruszyć? Da radę to oblecieć teraz onestepem? W niektórych miejscach widać ślady futra.

Do dyspozycji mam pasty 3M żółty i niebieski korek. Z padów biały, żółty i czerwony NAT małe i duże oraz po jednej sztuce małych Royalów Cut i Finish.

Lakier twardy BMW na rotacji.

Wiem, że najlepiej samemu potestować, ale za długo mi zeszło przy wycinaniu i goni mnie czas, więc każda wskazówka na wagę złota.

 

20180930_092020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze ex. Ja nie jestem jakims fachowcem ale... 

Zawsze myslalem ni kiedy ten polish robic jak po cutingu juz jest prawie ok? A no wlasnie na miekkich lakierach gdzie mimo wszystko trzeba ciąć mocno np lakier hondy xx letniej. Co z tego ze jewy miekki jak musisz go ciąć zeby zdjac maaase zarysowan. Dla mnie cutting musi w dwoch podejsciach zdejmować 80% rys inaczej skacze na mocniejszą kombinacje. Wracając wtedy potrzebowałem polishu zeby usunac syf po cuttingu . Na twardych normalnych lakierach nie jest to potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na futrze leciałałem niekiedy po 5-6 wypracowań pasty. Z polishem muszę polecieć, bo wyszły hologramy. Niestety pasta już kupiona i jak wyżej pisałem jest to 3M żółty korek.

Nie wiem tylko czy wrzucić białego czy żółtego NAT'a. W przyszłości już postaram się lepiej dobierać pasty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Zawsze myslalem ni kiedy ten polish robic jak po cutingu juz jest prawie ok? A no wlasnie na miekkich lakierach gdzie mimo wszystko trzeba ciąć mocno np lakier hondy xx letniej. Co z tego ze jewy miekki jak musisz go ciąć zeby zdjac maaase zarysowan.


O widzisz... A ja w końcu odważyłem się kupić pierwszą maszynę DA, szwagier użyczył zajechanej alfy na testy. Sprawdzam w necie , że lakier powinien być miękki, więc myślę "zrobię na pierwszy raz odświeżenie EX04-06 i będzie fajnie". A tu dupa... Efekt praktycznie żaden. Musiałem użyć fibry i Cutmax'a, żeby zacząć coś wycinać. Trochę się zdziwiłem, bo co rusz czytam o one stepach przy użyciu tej pasty a tu prawie zero reakcji. Teraz przynajmniej już wiem dlaczego, bo lakier rzeczywiście był w strasznym stanie - po dokładnym umyciu miejscami wyglądał jak po papierze ściernym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






O widzisz... A ja w końcu odważyłem się kupić pierwszą maszynę DA, szwagier użyczył zajechanej alfy na testy. Sprawdzam w necie , że lakier powinien być miękki, więc myślę "zrobię na pierwszy raz odświeżenie EX04-06 i będzie fajnie". A tu dupa... Efekt praktycznie żaden. Musiałem użyć fibry i Cutmax'a, żeby zacząć coś wycinać. Trochę się zdziwiłem, bo co rusz czytam o one stepach przy użyciu tej pasty a tu prawie zero reakcji. Teraz przynajmniej już wiem dlaczego, bo lakier rzeczywiście był w strasznym stanie - po dokładnym umyciu miejscami wyglądał jak po papierze ściernym.

Jakim skokiem na da robiłeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jakim skokiem na da robiłeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


8mm, wiem że siła cięcia najmniejsza z możliwych, ale mimo wszystko spodziewałem się nieco więcej.
To dopiero pierwsze podejście i pierwsze auto, więc jeszcze sporo nauki przede mną, ale chyba muszę się zaopatrzyć w kilka dodatkowych padów z mikrofibry ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kudlaty86 napisał:


 

 


8mm, wiem że siła cięcia najmniejsza z możliwych, ale mimo wszystko spodziewałem się nieco więcej.
To dopiero pierwsze podejście i pierwsze auto, więc jeszcze sporo nauki przede mną, ale chyba muszę się zaopatrzyć w kilka dodatkowych padów z mikrofibry ;-)

 

MF nie tnie najmocniej. Futra np. hybrydowe lepiej sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








8mm, wiem że siła cięcia najmniejsza z możliwych, ale mimo wszystko spodziewałem się nieco więcej.
To dopiero pierwsze podejście i pierwsze auto, więc jeszcze sporo nauki przede mną, ale chyba muszę się zaopatrzyć w kilka dodatkowych padów z mikrofibry icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif


Ja tez pierwszy raz podszedłem do miekkiego lakieru (mazda 6) z DA 8mm jak do jajka... finał byl taki że robiłem około 8 przejazdów niebieskim NATem, pasta CUTMAX 06/03, na biegu 5-6
Przed i po:

d918532e288014e80f8dd2bee84a7066.jpg5a27d42cf421c86f19ff9bd9117dbfff.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kudlaty86 napisał:

W takim razie trzeba będzie potestować, dzięki :-)

Ja pracuję na honey combination . Polecam. Mocno tnie, wytrzymały, piorę w pralce i na razie nic się nie dzieje. A z pastą carpro clear cut wycina pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.