Skocz do zawartości
KrzysztofB

Jestem w trakcie polerki, pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

albo za dużo pasty, albo za długo pracujesz (powinieneś mieć na lakierze jeszcze taki ledwo widoczny tłusty film), albo źle docierasz (za szybko, daj troche czasu aż element ostygnie i resztki rozpuszczalników z pasty odparuje, za duży docisk, słabej jakości mf, może opisz w jaki sposób docierasz element)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Docieram tak jak pokazywał  Paweł Nowicki na filmie odnośnie docierania past - najpierw miękką i gęstą fibrą zbieram nadmiar pasty która została, następnie drugą fibrą "rozkładam" ipe, po czym delikatnie wycieram. Spróbuje z mniejszą ilością pasty i krócej pracować podczas 1 wypracowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BarteQk żadnego nadmiaru pasty już w zasadzie nie powinno być, widocznie pad masz już fest zaimpregnowany i wystarczy dać 2-3 groszki. Ja wypracowują pastę na elemencie prawie do końca i finalnie mikrofibrą zbieram już tylko lekką mgiełkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.05.2018 o 22:21, Dante05 napisał:

Można taki rant zakleić taśmą tuż przy zagięciu, wtedy pad zawija się na taśmie i nie tnie tam lakieru a obłość można bezpiecznie spolerować. 

Tak już zrobiłem przy finiszu na DA.

W dniu 24.05.2018 o 22:05, Jarek_Cuma napisał:

Niekoniecznie może być za mało utwardzacza w tym lakierze. Być może jest to lakier typu MS i dlatego taki miękki. Z tego co widzę trochę też i twojej winy jest tutaj. Nie odbieraj tego źle bo nie mam zamiaru Cię krytykować. 1. Skoro wiedziałeś, że lakier jest miękki to może nie potrzebnie podchodziłeś z tak agresywną kombinacją. 2. Na zdjęciu w odbijającym lakierze widzę pada na rotacji o wymiarze 135mm (tak przypuszczam) i właśnie to mogło spowodować przebicie. Za duży pad na to przetłoczenie. 3. Ktoś wcześniej mógł już ten lakier szlifować no i mogło w tym miejscu zostać go niewiele.

Ad.1 Pewnie tak, podszedłem mocną pastą bo u góry zderzaka miałem trochę grubasów jak to bywa przy bagażniku, często się czymś człowiek dotknie przy wkładaniu zakupów. Mogłem na boku zderzaka przejść na słabszą pastę i tak zrobiłem ale już za późno.

Ad.2 Tak dobrze widzisz, niestety nie miałem akurat dobrych padów 75mm.

Ad.3 Ja robiłem na nim rok temu one step DA + sonax ex 04-06 i czerwony boski pads

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, proszę o poradę. Kolega pod koniec lipca chce przyprowadzić mi auto do korekty. Zdjęcia mniej więcej pokazują stan lakieru ( to on robił zdjęcia ) no jest tych grubasów i tu mój problem czy idzie to usunąć rotacją ( Masner ) ? Czy tylko jakaś metoda SSR bo jeszcze do końca sam nie wiem czy to głębokie czy nie ale coś kumpel twierdził że nie jest głębokie. Co powiecie o tym tak na oko ? Idzie to ogarnąć ? Jeśli tak to czym to tnąć albo co z tym robić ? Audi A4 B5 zielony kolor (nie wiem jaki kod ) 

IMG_0466.jpg

IMG_0467.jpg

IMG_0468.jpg

IMG_0469.jpg

IMG_0470.jpg

IMG_0471.jpg

Auto jeszcze zamierzam obejrzeć na żywo co i jak, może na masce jakieś zaprawki pewnie trzeba będzie zrobić.

A tutaj ja mam podobny problem, lekko wyczuwalne pod palcem przerysowane przez drzewo ( zachaczone 🙂 ) 

35779215_1763262843767893_71033992864732

Na co tu być przygotowany ? jakieś futro ? pad z mikrofibry ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że w niedziele będę na żywo widział samochód, to wtedy zobaczę. Mam nadzieję że nie będą głębokie, bo jeśli tak to to niech wybiera czy ssr czy jakiś mazak. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej powiedz koledze zeby dobral 50ml farby i w miejsca glebokich wtracen bedziesz mogl wypelnic baza. Zawsze to lepiej niz biala ryska. Podchodzac odpowiednio do sprawy bez SSR tez mozna zrobic dobra zaprawke. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi