Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Crasher napisał:

Gozdziu23

czyli mogę zakładać , że gdy uda mi się wyciąć lakier w jednym przejeździe kochem h8 na zadowalajcym poziomie tj 80-90% rys usunienta , polish nie ma najmniejszego sensu? 
 

I lakier nie jest na tyle twardy żebyś nie miał problemu wykończyć go jakimś 3500/3000 to polish nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 08:31, patys napisał:

1.Panowie mam parę pytań odnośnie polerowania zasadnicze pytanie jak impregnujecie pady? 

2.Czemu może podskakiwać mi maszyna w czasie polerowania ( na początku gdy jest dużo pasty jest okej czyt.przy rozprowadzaniu natomiast przy 3 przejeździe na wyższych obrotach maszyna zaczyna szaleć) 

3.Przy wymywaniu pasty IPĄ 1:1 mam taki lakier za mgłą? nie wiem czy dobrze robię ale przecieram tylko na mokro i praktycznie po przejeździe 

4.Czemu kawali się pasta tak jak na zdjęciu i tak mocno pyli pasta do k2 luster (tak wiem gówno) 

 

ktoś podpowie? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 08:31, patys napisał:

1.Panowie mam parę pytań odnośnie polerowania zasadnicze pytanie jak impregnujecie pady? 

2.Czemu może podskakiwać mi maszyna w czasie polerowania ( na początku gdy jest dużo pasty jest okej czyt.przy rozprowadzaniu natomiast przy 3 przejeździe na wyższych obrotach maszyna zaczyna szaleć) 

3.Przy wymywaniu pasty IPĄ 1:1 mam taki lakier za mgłą? nie wiem czy dobrze robię ale przecieram tylko na mokro i praktycznie po przejeździe 

4.Czemu kawali się pasta tak jak na zdjęciu i tak mocno pyli pasta do k2 luster (tak wiem gówno) 

 

204957581_qpqhrxp.jpg

 

 

Ad.1 Pierwsze użycie pada dużo pasty i wcierasz w pada ,żeby go dobrze zaimpregnować  później już mniej w zależności od pasty

ad.2 Jaka maszyna ? Moze za duży docisk ? Maszyna nie dolega równo ? ewentualnie za duża temperatura i pasta za szybko wysycha

ad.3 Po polerowaniu najpierw zbierz nadmiar pasty suchą mikrofibrą a dopiero później przecieraj IPĄ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W jakiej temperaturze można przeprowadzać korektę lakieru? Wiadomo lakier nie może być rozgrzany ale nikt nie pisze o temperaturze otoczenia czy 28 stopni to nie za dużo? może się wstrzymać ten tydzień czy 2 aż fala upałów przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, piotr@sta napisał:

lakieru?

W takiej temp pasty będą szybko schły, docieranie będzie uciążliwe. Temperatura marzenie to 18-20 stopni.

Na większości past powinno pisać jaka temperatura jest optymalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

Co ma większą siłę cięcia Meg Ultimate Compound czy Sonax Profiline EX 04-06 ?

 

22 minuty temu, Domel napisał:

:!:

Oba produkty pod DA. Jeżeli nie doszło do nadinterpretacji, przez wykrzyknik rozumiem, że EX zdecydowanie mocniejszy. I o to mi chodziło. Dzięki za szybką odp kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, ghost napisał:

Dzięki za szybką odp kolego :)

się polecam :)

1 godzinę temu, ghost napisał:

Meg Ultimate Compound

Dla mnie UC to bliżej cleaner niż pasta "ścierna". Ale nie będę zaczynał gówno burzy;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dajecie się nabrać na takie coś? Przecież ta maszyna do nabijania postów i tak wam nie odpowie, to ma tylko reklamę na forum robić... Szkoda czasu, lepiej kliknąć i zgłosić od razu post. A najlepiej wszystkie jakie coś pod loginem Federico napisało :) Tym razem was wyręczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2017 o 18:38, ghost napisał:

Co ma większą siłę cięcia Meg Ultimate Compound czy Sonax Profiline EX 04-06 ?

Nie wiem jak Sonax ale mam foto co potrafi Megs UC na DA z zółtym flexi. To nie jest korekta, a jedynie szybki 2 krotny przelot aby sprawdzić możliwości maszyny DA.

H6lUXEw.jpg

3nEKPlX.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pływak napisał:

Nie wiem jak Sonax ale mam foto co potrafi Megs UC na DA z zółtym flexi. To nie jest korekta, a jedynie szybki 2 krotny przelot aby sprawdzić możliwości maszyny DA.

Jak na dwa przejazdy to całkiem spoko, oczywiście nie wszystkie ale większość swirli odeszła w niepamięć, o ile foto robiłeś po odtłuszczeniu.

Wiem co potrafi UC, bo pracowałem na nim ręcznie oraz robiłem one step na DA. Testowałem na różnych samochodach, różnych padach: polishingowy żółty nat, pomarańczowy one step royal, nawet biały twardy nat zostawił ładny finisz na twardym lakierze. Na zadbanym lakierze sprawdził sie ładnie, usunął mikro ryski i większosć swirli widocznych w słońcu. Śliskość i połysk ok. Świetna opcja na odświeżenie jak ktoś nie chce drzeć za bardzo lakieru :)

Natomiast EX mnie zaciekawił jako jedna z bardziej polecanych past pod DA i szukałem czegoś mocniejszego, co by wycięło średnie rysy albo zrobiło ładny one step gdyby sie trafił bardziej zaniedbany lakier.

Bazując na tym co napisał @Domel już wiem, że po UC, i Koch Antihlo kolejną pastą, która wpadnie do kolekcji będzie właśnie EX :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Szybka kasku motocyklowego. Czy da się z tym coś zrobić? Jak do tego podejść, by usunąć te rysy i nie mieć później problemów z złym widzeniem, odbiciami światła, itp.. Czy to tworzywo da się w ogóle polerować bezpiecznie? 680335c068514c2b7ff39ab1ebb5cd50.jpg1f5110b98aba7d3fe4ea255eb2f889d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przetestować pastę od Menzerny, lakier ogólnie jest w dobrym stanie, lecz posiada swirle, chce usunąć swirle i mikro ryski.

Chciałbym załatwić to jedno etapowo, czy mógłby mi ktoś polecić jakaś paste od Menzerna i odpowiedni pad do tego?

 

@EDIT : Maszyna rotacyjna, lakier to ciemny zielony - Mercedes W211.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rybicki napisał:

Na jakim wozie planujesz taki zabieg? Jaki kolor? Jaką maszyną dysponujesz rotacją czy DA?

A no tak, przepraszam za utrudnienia :)

Ciemny zielony lakier Mercedesa W211 ( chodź prawdopodobnie był już ponownie lakierowany ) a maszyna to rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko teraz rozjaśniłeś ;) 

Na W211 raczej nie nastawiał bym się na one step, do miękkich nie należą. Ale jak był lakierowany to różnie może być. Jak masz pracować rotacją to tym bardziej w jednym etapie może być ciężko wyprowadzić lakier bez hologramów. Jeżeli chcesz coś z menzerny to mogę polecić Ci medium cut 2500. Dosyć uniwersalna pasta która nie robi zbyt dużego bałaganu a i można nią wykończyć. Co do padów to musisz sprawdzić różne żeby dobrać odpowiedni do lakieru. Może być potrzebny pad tnący (np. niebieski NAT, niebieski Royal) a równie dobrze może sprawdzić się coś średniego (np. żółty NAT lub Royal) lub typowe pady do one step (np. Royal). Dobrze jednak żebyś miał jakiś zapas czasu na wszelki wypadek gdyby jeden etap to było za mało. Jakiś zestaw do wykończenia też warto mieć w zanadrzu :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy rotacją osiągnę korektę 90-99% (pomijając mega głębokie rysy) czy muszę finiszować DA? 

RcrWg0.jpg

Efekt po żółtym padzie flexi i menzerna 2500 + czarny finish pad i menzerna 3500 wychodzi takie coś. 700 obrotów 3-4 szybkie przejazdy dla rozłożenia  pasty, później 4-6 przejazdy 1300-1500 obrotów i na koniec 2-3 przejazdy około 1000 obrotów. Co To nie nie tak ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.