Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zabieram się do jednoetapowej korekty, małe ryski do usunięcia, bez większego dramatu, myślę żeby pociągnąć jedną pastą wykończeniową na początek. Postawiłem na kocha antiholo bądź manzernę 3w1. Jak wg was wypadają te dwie pasty i którą wybrać?

Śmigam na DA, z miękkim padem od BosskiPad :)

Nigdzie nie mogę znaleźć porówania tych dwóch past pod względem ścieralności, bo właśnie zależy mi żeby nie była za duża, ale żeby coś tam usunęło:)

Chociaż w grę wchodzi też SF4500.. Pomocyy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koch zbiera mniej niż menz 3in1. SF 4500 odstaw, nie dopieszczasz tego auta przecież tylko coś tam ściąć jednak chcesz. Jeśli to ma być 1 step to Menzerna 3in1 albo rupes uhs, a pad weź średnio miękki (np czerwony nat) albo nawet średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koch zbiera mniej niż menz 3in1. SF 4500 odstaw, nie dopieszczasz tego auta przecież tylko coś tam ściąć jednak chcesz. Jeśli to ma być 1 step to Menzerna 3in1 albo rupes uhs, a pad weź średnio miękki (np czerwony nat) albo nawet średni.

 

A po mazernie 3w1 bądź tym rupes, lecieć Kochem lub manzerna na dopieszczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, ale w poście wyżej pisałeś o jednoetapowej korekcie, jak już polecisz drugą pastą to robi nam się dwuetapowa. Idąc dalej - jak już robisz dwa etapy, to raczej nie pastami dedykowanymi do onestepow.

 

Dodane po 49 sekundach:

Jakie to auto? Marka i kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja pierwsza akcja polerką DA i już problem. Pacjent Honda Civic Type kolor czerwony. Pracuje na pastach menzerna.

Czarny pad NATa + SFP3800 pasta szybko zasycha, ciężko ją dotrzeć po wypracowaniu, bardzo pyli. Jak skończę przejazd na padzie robi się kulka z pasty.

Proszę podpowiedzcie co robię źle. Na ta chwile przejechałem tylko maskę, ale pod latarką wygląda tragicznie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu zmień pastę i pada i zobacz efekt ?:)

Czy temperatura w garażu może miec znaczenie?

Bylo w okolicach 10 stC.

Co byś polecił niestety dotychczas miałem jedną kombinacje.

 

Tak jak kolega wyżej napisał sprawdź sonaxa, ewentualnie sprawdź inny produkt od manz.

Co do pada, to pady dedykowane pod DA od bosskipad dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz myśli pisząc " nie mogę wykończyć" ale Wypracowując pastę nawet na niskich obrotach i tak nabijesz 20kilka stopni na elemencie pracy. Raczej ślady po poprzednim etapie są zbyt głębokie do wyciągnięcia kochem. Spróbuj dołożyć jeden etap pomiędzy. Np koch na twardszym padzie przed kochem na wykończeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee0tpcpb84ox_t.jpg

Ktoś pomoże nie mogę tego się pozbyć????

Maszyna DA Krauss S8;pasty koch havy na padzie flexi z microfibry do ciecia; wykonczenie koch anti hol na czerwony royalpad. Z past mam jeszcz Sf3800 menzerne;Megsa D300; menzerna 2500;sonax 4/6.

pady żółty oraz niebieski z Nata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]toxic1988[/ref], sonax na żółtym nat'cie (spokojne przejazdy na tej paście można dość długo popracować) jak nie pomoże to heavy cut ale na gąbce.

[ref]czech4[/ref], masz piękny zestaw do kilku etapowej korekty a chcesz one step robić? ;) jaka maszyna i pady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DA lare pady nat czarny czerwony żółty biały niebieski futro ;masz rację ale chciałbym usunąć rysy jedną pastą zobaczę może usunę antihologramem, jak się nie da to będę próbował kombinacji past i padów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże nie mogę tego się pozbyć????

Maszyna DA Krauss S8;pasty koch havy na padzie flexi z microfibry do ciecia; wykonczenie koch anti hol na czerwony royalpad. Z past mam jeszcz Sf3800 menzerne;Megsa D300; menzerna 2500;sonax 4/6.

pady żółty oraz niebieski z Nata

 

Teraz kolego jeste m po flaszce cava i clouet silver champagne :good: to Ci powiem bez opowiadania bajek cała wina jest z Twojej strony. Zobacz jak wygląda ten lakier no bez kitu. Na zawszonym youtube masz tysiąc wideo o tym jak możesz nie wyciągnąć wniosków? ?? /?? /???

Jak to nie możesz się tego pozbyć? To znaczy niby, że żadna z tych past nie powoduje żadnej zmiany w wyglądzie lakieru?? Niby jest na forum żeby sprawdzać czy mikrofibra powoduje rysowanie i czym się wymywa ale jakoś do tego nie dotarłeś? Nie kupuj więcej past weź wypróbuj w końcu każdą możliwą kombinację 10 razy i nagle znajdziesz :good:

 

 

Chyba, że jeśli tak właśnie jest, że masz taki lakier z Lourdes całkiem cudowny który nie poddaje się żadnej paście ani padowi to cofnę każde moje słowo ale już bez przesady, nie lamuj tylko wypiczdalaj do garażu i wymrażaj zadek dopóty dokóki nie ogarniesz tego. Tak proste to jest.

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700856 Ktoś pomoże nie mogę tego się pozbyć????

Dziwne. Po samym kochu i futrze powinien zostać lekki haze, a tu haze, holo i swirle... Obstawiam, że przy cuttingu musisz trochę posiedzieć. Ciężko w takim przypadku odpowiedzieć co robisz źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.