Skocz do zawartości

Trójmiasto - szukam kogoś kto rozklei mi lampy


szaryjurek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, chciałbym przełożyć szkła z jednego kompletu lamp do drugiego w Golfie V. W jednym zakładzie powiedzieli mi że się nie podejmą, bo zbyt duże ryzyko, ale po forach widać jak ludzie to robią i jakiejś większej krzywdy nie ma. Więc szukam kogoś, kto się tego podejmie (osoba prywatna/zakład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz opalarkę to spróbowałbym opalarką podgrzać porządnie klej i np. śrubokrętami podważać - powoli, delikatnie. Ja tak rozklejałem lampy w Lanosie. Co prawda przeźroczyste "szkło", szkłem nie jest, bo plastikiem :D niemniej nie potrzebowałem jakoś dużej siły do rozklejenia po podgrzaniu. Więc myślę, że nawet w przypadku szkła nic nie powinno się stać. Chyba że tam łączenie jest jakieś specyficzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyciągaj wszystko z lampy, zdejmij wszystkie uszczelki, gumki itp., do piekarnika na 60-70C (można później podkręcić jak klej nie będzie puszczał), nie jest to takie hop-siup ale dasz rade :good:

Później skleisz klejem Soudala FixAll Turbo i będzie git :) U mnie już 3 rok po takim zabiegu i wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, trochę się boję z tym kombinować, dlatego chciałem to oddać w ręce kogoś bardziej ogarniętego, no ale skoro z tym piekarnikiem jest taki dobry sposób, to może spróbuję sam to zrobić :)

dziękuję bardzo za rady :) mam nadzieję że nie uszkodzę lamp, bo muszę w sumie 4 sztuki rozkleić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozkleiłem szklane halogeny samą suszarką, skleiłem silikonem do wklejania szyb od Boll'a. Szczelność jest. Jeszcze reflektory mnie czekają ale to już plastik z którym jest dużo trudniej :x Łatwiej o pęknięcie. Szkło idzie jak masło, bez stresu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.