Skocz do zawartości

PH chemii a jej skuteczność


Shmatan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Przeczytawszy post Evo zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno mądrze używam silnej chemii:

do usuwania osadów wapiennych używa się środków kwasowych, a nie zasadowych

Czy mógłby mi ktoś rozjaśnić kwestie dopasowywania PH do czyszczonych elementów? myślę że jako tanie przykłady można użyć np. polecanych tenzi alux i tenzi truck (ph 1 i 14). Czy np. mieszanka zrobiona z 50% aluxa i 50% trucka będzie lepsza, czy też gorsza od każdego z tych środków osobno? czy dalej będzie destruktywna dla wosków i innych dressingów mimo tak ważnego na forum neutralnego ph?

 

Jakiego ph (w stronę kwaśnego czy zasadowego) powinniśmy użyć do:

-prewashu przed korektą i bezpośrednio po niej żeby domyć resztki pasty

-mycia felg

-mycia opon

-mycia silnika

-mycia podwozia

-typowych zastosowań do których uzywamy apc

-innych zabrudzeń?

 

Zdrów

Jaqb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze z chemii ( a moge mało kojarzyć bo już stary jestem) to jak zmieszasz mocny kwas z mocną zasadą 50/50 to ci wyjdzie ph w okolicy 7 czyli neutralne :P Czyli one się zoobojętnią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pewnie niepotrzebnie odgrzewam ale może ktoś to przeczyta i nie będzie później zaskoczony, że po zmieszaniu 50/50 roztwór "obojętny" zjada mu wosk albo i lakier:D

Nie będę się wdawał w szczegóły ale przy miareczkowaniu kwasów i zasad nie jest tak prosto jak piszecie. Przy okazji przy takim procesie zobojętnienia oba środki straciłyby prawdopodobnie swoje właściwości bo wytrąciła by się sól ( ciało stałe) i może nawet została by z tego sama woda:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.