Skocz do zawartości

Jaki środek optyczny po wypraniu tapicerki samochodowej


p1212

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, niby wszystko ładnie i cacy wymyte karcherem rm 760, ale kolory takie jakieś blade tej tapicerki, czy jest jakaś chemia żeby dodać barwie tkaniny wyrazistej barwy? może jakiś impregnat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z doswiadczenia wiem ze klienci nie sa zainteresowani impregnacja. Masz racje..czasem po praniu tapicerka jest zszarzała, ale ja tłumaczę sobie to tym, że brud w jakiś sposób wpływa na barwę włókien. Często fotele mocno eksploatowane mają po prostu wytartą, cieńszą warstwę materiału i ona też będzie trochę wyblaknięta. Ja do prania używam texwasha i sobie go chwalę. Gdy są mocniejsze zabrudzenia, z którymi nie radzi sobie texwash to wcześniej spryskuję roztworem Perfekta i wcieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem sam co mam o tych całych impregnatach myśleć:)

 

bardzo efektywne jest płukanie środków wysoce zasadowych czymś kwaśnym, po takim zabiegu materiał również brudzi się znacznie wolniej.

*Nawet płukanie samą wodą nie neutralizuje całkowicie zasadówki.

na problem z 1 postu również może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z Prochem Fibre & Fabric Rinse a Tersus ma Sourrinse. Dzięki niskiemu PH środki te mają za zadanie stabilizacje kolorów oraz zmiękczenie włókna.

Po wtarciu prespray-a o wysokim pH np: np S789, Trafficlean powinno sie zneurtalizować wysoki odczyn detergentem do płukania jak Fibre&Fabric Rinse, Ashbys Supreme Finish, Stapro Fibre Bond w celu stabilizacji koloru. W ogólnej skali odczynu pH 14 to kwas czyli prespray o pH 11.5 (rozwrór roboczy) jest bardzo mocny i może powodować wyblakanie, matowienie. Tkaniny po złym wypłukaniu zostają szorskie a w przypadku środków enzymatycznych naniesionych na zabrudzenia również kleiste.

 

Neutralizatory dodajemy do zbiornika roboczego w płukaniu, dodatkową cechą tego typu środków jest fakt że posiadają kompozycje zapachową, lepiej wypłukują prespray, stabilizują i ożywiają kolory oraz pozostawiają tkanine miekką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnej skali odczynu pH 14 to kwas czyli prespray o pH 11.5 (rozwrór roboczy) jest bardzo mocny i może powodować wyblakanie, matowienie.

1-6 Kwaśny 7 obojętny 8-14 ZASADOWY!!!

 

Prespray to środki wysoce zasadowe przez co zalecane jest płukanie środkami o niskim PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólnej skali odczynu pH 14 to kwas czyli prespray o pH 11.5 (rozwrór roboczy) jest bardzo mocny i może powodować wyblakanie, matowienie.

1-6 Kwaśny 7 obojętny 8-14 ZASADOWY!!!

 

Prespray to środki wysoce zasadowe przez co zalecane jest płukanie środkami o niskim PH.

Oczywiście prespray ma odczyn silnie zasadowy. Roztwór kwasu solnego ma pH równe 0.

Zawsze powinniśmy zneutralizować wysokie pH aby zapobiec wyblakaniu oraz matowieniu.

Myślalem wodorotlenek sodu napisałem kwas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.