Skocz do zawartości

Czym najszybciej doczyścić pozostałe zabrudzenia


Sabat

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wiosna przyszła , postanowiłem doczyścić felgi letnie które kupiłem w tamtym roku.

Generalnie wszystkie wyglądają podobnie:

 

 

IMG_1798.jpg

 

po kilkudziesięciu minutach działania doprowadziłem jedną do tego:

Rozcieńczonymi n/w środkami:

 

 

IMG_1802.jpg

 

 

czym jeszcze mogę doczyścić takie zabrudzenie żeby mi to nie zajęło wieki.

Nie sa to zabrudzenia smołą (prickbort dział wcześniej)

 

IMG_1803.jpg

 

 

Do dyspozycji mam:

Tenzi Alux

Tenzi Prix

IronX

Shiny Garage E.F. Wheel Cleaner

VP Bilberry Wheel Cleaner

 

 

IronX wolałbym odpuścić bo po minucie pokazała się żona i zagroziła że mnie pogoni z tym wszystkim :>

Dużo pomogła magiczna gąbka.

ale nad tymi zakamarkami średnio daje radę :/

 

czy uzbroić się w cierpliwość czyli Alux czekać 5 min i twardą szczotą robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannie nic się nie dzieje. Jeden problem to smród ironx, a reszta jest do wytrzymania, Oczywiście z VP nie ma żadnego problemu bo można rzec, że się nawet przyjemnie nim pracuje.

No i lepszy by był brodzik jednak, bo w wannie opona stoi w pionie.

Ale chyba skonczy sie tak że podjade wieczorem na bezdotyk i na spokojnie potraktuje aluxem i ironem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannie nic się nie dzieje.

W wannie takie środki używacie? (Iron,Prix) :shock: A tyłki Was potem nie swędzą?

 

Rano sie kąpałem i nie odczuwam żadnych dolegliwości :)

Przecież wanna później jest myta normalnymi środkami więc raczej nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannie nic się nie dzieje.

Ale chyba skonczy sie tak że podjade wieczorem na bezdotyk i na spokojnie potraktuje aluxem i ironem

 

Wannie nic, ale wystarczy, że pryśniesz gdzieś niechcący na baterie, czy słuchawkę prysznicową i zobaczysz jak to sreberko pięknie schodzi... dużo szybciej niż brud z felgi.

Bezdotyk i szczota :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie destrukcyjnego działania środków do felg na różne powierzchnie, to załączam zdjęcie odbarwionych kafelek podłogowych - wygląda jakby biały osad np. po mydle. Winnym jest Nielsen Aluminium Cleaner. Spryskałem felgę, zostawiłem na 5min. i spłukałem - tyle czasu wystarczyło aby kwas wżarł się w powierzchnię. Wcześniej wielokrotnie używałem pod prysznicem Blue Gel prosto z butelki i nigdy nie narobiło takich szkód. Niemniej polecam produkt Nielsen`a - killer do felg jakich mało :good:

 

lazienka_zps2ce1c958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannie nic się nie dzieje.

Ale chyba skonczy sie tak że podjade wieczorem na bezdotyk i na spokojnie potraktuje aluxem i ironem

 

Wannie nic, ale wystarczy, że pryśniesz gdzieś niechcący na baterie, czy słuchawkę prysznicową i zobaczysz jak to sreberko pięknie schodzi... dużo szybciej niż brud z felgi.

Bezdotyk i szczota :good:

 

Ja załatwiłem baterię prysznicową w łazience płynem do czyszczenia toalet. Kilka razy przed tym czyściłem brodzik i ładnie bez zbędnego wysiłku wszelki brud schodził. Za jednym zamachem chciałem wyczyścić prysznic. Nie spłukałem płynu od razu i po chwili poczułem jakby coś się jarało. Płyn zaczął zżerać chrom i stąd ten zapach. Bateria wyglądała po tym okropnie.

 

To był zwykły płyn do czyszczenia toalet, podobnie lub jeszcze gorzej działo by się zapewne po kwasie typu alux, blue gel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorową porą podjechałem umyć pozostałe felgi.

I dzięki Aluxowi GT efekt jest zdecydowanie lepszy, chociaż nie idealnie ale dzisiaj jeszcze w garażu nad nimi popracuję

Na początku umyłem EF Wheel Clenerem 1:3 później Pricbort , Prix i na koniec jak były w podonym stanie jak w/w fela Zalałem Aluxem Szczoteczka i prawie czysta

 

Polecam do mycia felg szczotkę do zmywania

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30149556/

 

Jest poręczna długa ma długie włosie i można właśnie takie zakamarki spokojnie domyć.

Zdecydowanie lepsza niż pędzelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wannie nic się nie dzieje.

W wannie takie środki używacie? (Iron,Prix) :shock: A tyłki Was potem nie swędzą?

 

Rano sie kąpałem i nie odczuwam żadnych dolegliwości :)

Przecież wanna później jest myta normalnymi środkami więc raczej nie powinno być problemu.

Ale środki do mycia wanny śmiem twierdzić nie są takie mocne jak Prix czy Iron :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, gdyż mam zbliżony problem.

Też próbowałem doprowadzić kupione używane alufelgi. Fronty udało się doczyścić do końca, natomiast od środka został taki czarny brud, który opiera się wszelkim moim działaniom:

 

GIAmkRTl.jpg

 

Próbowałem prickborta, aluxa, ironx-a - w takiej kolejności i to wielokrotnie.

Czym (albo jak) to ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę podziękować endrju89 za użyczenie pasty mothers i szybki kontakt.

 

Dziś próbowałem użyć pasty, z niewielkim skutkiem. Nakładałem i rozprowadzałem bawełnianą szmatką i szorowałem twardą stroną zmywaka. Jedyne co się podziało po 3-4 próbach w jednym miejscu to lekkie przyciemnienie warstwy tego "brudu".

Przegrana bitwa, ale nie wojna. Koła zostają już na aucie bo założone i nie widać z zewnątrz, ale po sezonie idą na renowacje i nowe malowanie.

 

Poniżej foto po zastosowaniu pasty:

20-dsc_0330.jpg?w=265&h=353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.