Skocz do zawartości

Car Pro FlyBy30 co jest wart?


kupszczelisty

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja jest na prawdę banalna, w zestawie jest wszystko co niezbędne, żeby szybę przygotować, czyli ceri-glass i eraser. Jedyne, czego kategorycznie trzeba przestrzegać, to czas od aplikacji do zmoczenia szyby wodą - min. 12 godzin.

Żeby ocenić trwałość w różnych warunkach jeszcze za wcześnie, bo produkt jest na rynku od niedawna, ale auta, na których położyliśmy go około 2 miesięcy temu mają się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziękuję za odpowiedzi. Długi czas od aplikacji do kontaktu z wodą to chyba norma w technologii tego producenta. Kupię ten produkt.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nakładałem tydzień temu jedną warstwę flyby30 i byłem zadowolony z uciekania wody, smugi dużo mniejsze niż przy rainxie ale dziś w lekkim deszczu dramat - wycieraczki chodzą po szybie baardzo tempo, za pierwszą aplikacją flyby nie przeskakiwały ale szły tak tempo że wydawały dźwięk jak po ślizgu na papierze, jakieś pomysły?

Aplikacja - jedna solidna warstwa wytarta po minucie z górką, 12h na zewnątrz bez deszczu/rosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na prawdę woda ucieka już od 30mph (45km/h)?

 

Zależy to też od stanu szyby, czasami nie wystarczy czyszczenie szyby IPA przed położeniem, i dla pełnego efektu trzeba polerować by usunąć zarysowania...

 

Z innych produktów, narazie dobrze idą moje testy Nanolex Urban Glass Sealant, wróciłem właśnie z drobniutkiego deszczu i po mieście (noc, pusto) nie używałem wycieraczek :) Doceniłem produkt gdy nagle ciężarówka na prawym pasie obok mnie wjechała w ogromną kałuże zakrywając szybę :kox:

Cudów mitologicznych nie było, ale o wiele szybciej odzyskałem widoczność. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akcja z dziś -

Oczyszczenie szyby nu-glass

Odtłuszczenie zmywaczem

Na suchą szybę 1 warstwa, po chwili dotarcie. Po kilku minutach druga warstwa, dotarcie i jutro wyjazd (dzisiaj pogoda niepewna, a wyjazd na deszcz przed upływem 12h = fuck up).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś wie jak to stosować krok po kroku? Na stronce piszę że robić na sucho, a na filmiku koleś wali na mokro Więc jak to robić?

 

Zalecenia i sposób użycia:

 

* Nie nakładać na mokrą lub nie przygotowaną szybę.

 

1. Umyj dokładnie szybę. Następnie wypoleruj ją (ręcznie lub maszynowo) przy użyciu CeriGlass lub innego produktu przenaczonego do czyczenia szyb o właściwościach polerujących.

 

2. Umyj szybę ponownie, osusz i przemyj CarPro Eraser (ewentualnie mocnym stężeniem IPA - dwukrotnie!) - Używaj tylko czystych mikrofibr, ściereczek bawełnianych.

 

3. Nałoż na aplikator kilka kropel FlyBy30 i rozsmaruj równomiernie na szybie. Po 1 minucie zetrzyj dokładnie przy użyciu mikrofibry lub gładkich ściereczek bawełnianych. (wraz z upływem czasu dotarcie produktu sprawia większą trudność)

 

4. Unikaj kontaktu szyby z woda przez 12h. Ewentualnie wygrzej powłokę, rozgrzewając szybę do 80 stopni przy uzyciu promiennika IR lub innego źródła ciepła - taka kuracja pozwoli na przyśpieszenie utwardzenia powłoki.

 

5. Zaleca się równoczesną wymianę piór wycieraczek lub jednorazowe przemycie przy użyciu CarPro Eraser.

 

I tego się trzymaj! Koleś leci na sucho FlyBy. Na mokro z ceriglass.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć dlaczego buteleczka ma u góry taki gumowy dzyndzel? Czy to jest dozownik do nakładania po kropelce na aplikator? U mnie coś to nie działa :/

 

A drugą warstwę po jakim czasie nakładać?

 

Nałożyłem przed chwilą pierwszą warstwę i wycierałem po minucie, ale nie wiem czy jest wszystko OK, ponieważ docieranie tego specyfiku poszło o wiele łatwiej niż rain x? Docierałem najzwyklejszą MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem że gdy spryskam obficie szybę płynem, to przy ostatnim ruchu wycieraczek one już popiskują bo idą na sucho :(

Wycieraczki na pewno są OK bo kilka dni przed aplikacją je wymieniłem i było OK.

Mam nadzieję że powłoka się trochę wyrobi i nie będzie takich efektów dźwiękowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wycieraczki i kilka dni pracowały na szybie bez flyby i było wszystko OK. Po prostu po spryskaniu szyby wykonują o jedno machnięcie za dużo gdy mam na szybie flyby. W tamtym roku miałem rainX i nie było tego problemu.

Obecnie nic z tym nie robię, może gdy się umyje kilka razy auto to będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.