Skocz do zawartości

Jak to usunąć lub wyczyścić?


Silver_Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc w takiej sprawie... mam motocykl który przez okres zimowy stał w garażu pod pokrowcem. Kilka dni temu jak wziąłem się za przygotowanie do sezonu znalazłem taki oto nalot na spodzie silnika. Domyślam się że to jest tzw.śniedź. Proszę o porady jak to usunąć. Boję się użyć mocniejszej chemii, myślałem o mocniejszym stężeniu APC (np. 1:5 lub nawet 1:2). Czy może trzeba skorzystać z Tanzi lub innego hardcorowego środka? i czym to zabezpieczyć aby podobnych sytuacji uniknąć? :o . Foto w załączeniu.

59442aacf1625_nokia057_2.jpg.ac6e85e8edb73f25ac5b92ea47578f51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem nigdy autosolu. Aluminium polerowałem zawsze białą pastą polerską w kostce i krążkiem filcowym. Ale w tym przypadku będzie ciężko bo to silnik i sporo zakamarków. Jak masz jakąkolwiek pastę polerską to spróbuj w mało widocznym miejscu przetrzeć jakaś gąbką i zobacz czy schodzi i jaki jest po tym efekt. Raczej nie zakładam, że silnik ma na aluminium warstwę lakieru bezbarwnego tylko czyste - stąd pewnie ta śniedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... próbowałem wczoraj bez żadnej pasty takim czyściwem do polerowania. I nawet jest efekt ;) ale roboty troszkę będzie :o a później mam zamiar pociągnąć to autosolem lub MOTHERS MAG & ALUMINIUM POLISH (którego jeszcze nie mam ale widząc jaką furorę robi na naszym forum to warto kupić). Oczywiście zdam relację jak poszło. Zastanawiam się jak następnym razem do tego nie dopuścić. Jak to zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.