Skocz do zawartości

Przedłużka do polerki M14


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak w temacie, rozglądam się za przedłużką do polerki i mam kilka pytań:

 

1. Jeśli kupić to gdzie polecacie i na co ewentualnie zwracać uwagę?

 

2. Jeśli zrobić:

 

a) z jakiego materiału? Przychodzi mi do głowy pręt aluminiowy fi 18. 18 dlatego, co by zostało po 2 mm ścianki po wywierceniu otworu na gwint i zrobieniu gwintu wewnętrznego M14. Aluminium - ze względu na wagę rzecz jasna. ;)

b) jaka długość? - wydaje mi się, że 200 mm było by ok, ale może poradzi ktoś z doświadczenia, czy może jakąś inną długość, bądź ewentualnie np. dwie o różnych długościach :dontknow:

 

 

Bardzo chętnie oprę się na opiniach tych co używają, używali. Ewentualne głosy typu "bez sensu", również mile widziane :kox: - $$$ zostaną na piwo :P

 

Z góry dzięki za pomoc, opinie... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, kolega http://forum.kosmetykaaut.pl/profile.ph ... ile&u=2417 robił kiedyś te przedłużki. Możesz go o szczegóły podpytać ;)

 

Nie pamiętam jakie długości mają moje dokładnie. Ale myślę, że 200mm to jest już max. Z dłuższą to by była katorga pracować :) Druga przedłużka jest krótsza. Warto też pamiętać o obklejeniu tego pręta, żeby był "bezpieczniejszy" w przypadku jakiegoś kontaktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką przedłużkę można ogarnąć w 10 minut na częściach z marketu budowlanego. Pręt gwintowany M14, po jednej stronie wysoka nakrętka (tulejka) kontrowana zwykłą, po drudziej stronie 2 kontrowane nakrętki.

A na koniec założyć koszulke termokurczliwą
myślę, że 200mm to jest już max

 

Fajny pomysł, faktycznie chyba mniej pitolenia się niż dorabianie od zera :good:

 

Dzięki panowie za pomoc, w weekend pędzę do Castoramy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakieś zdjęcie tej przedłużki?

 

Mamy ;)

 

11962763.jpg

 

11962764.jpg

 

Taką przedłużkę można ogarnąć w 10 minut na częściach z marketu budowlanego. Pręt gwintowany M14, po jednej stronie wysoka nakrętka (tulejka) kontrowana zwykłą, po drudziej stronie 2 kontrowane nakrętki.

Nie wyobrażam sobie pracować takim badziewiem... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na sprzedaż? Jak tak to ile za to? :-] :-]

 

PS> dodam jeszcze, że pomaluję sobie (i jeśli byłby ktoś jeszcze chętny - również) proszkowo i będze: git malina, funkiel nówka nieśmigana po emerycie, lekarzu z Niemiec" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.