Skocz do zawartości

Mr Cleaner Detailing Expert Shop


MrCleaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Michał126 KC na to:

Art.84 § 1 k.c. przewiduje, że w razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć.

Ciekawe z drugiej strony, jak byś się zachował gdybyś sprzedawał np S klase z 2017 roku i przez pomyłkę podał na aledrogo cenę 99,9 tyś zł zamiast 319,9 tyś zł i ktoś natychmiast by ją kliknął🤔 

Michale, ja Ciebie zapytam inaczej: co Twoja przyzwoitość na to?

@powalla Co ma honor do tego że popełniło się błąd przy wprowadzaniu ceny artykułu na stronę sklepu?🤔 

Ktoś napisał że wziął dziesięć butli. Załóżmy że reszta wzięła drugie tyle.

Butelka 4 litrowa Prepa w sklepie to 320 zł. Mr Cleaner omyłkowo wpisał 100 zł. Na dwudziestu butlach są zatem w plecy 4400 zł. Tu kupa kasy!

 

Powiem Wam że smucą mnie takie zachowania ludzi. Z jednej strony, czytając wpisy naszych rodaków na przeróżnych forach internetowych, odnoszę wrażenie że w tym kraju mieszkają sami "świętsi od Papierza" a jak przychodzi co do czego i można wyrąbać bliźniego na 220 zł to nikt nie zadzwoni / napisze do sklepu że ma błąd w cenniku tylko wszyscy na hura kupują i się cieszą że "zrobili interes". Wspaniali z Was ludzie🤑

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie kliknalbym ale nie 10 sztuk 🙂 Tyle ze nie oczekiwalbym ze musze to dostac za ta cene 😄

to juz by zalezalo od sklepu. Zadzwonic czy wyslac maila ze cena byla pomylka ( mimo ze wiedzialem ) nie robilbym problemu 🙂

a.gdyby sprawa byla olana przez sklep i brak kontaktu i produktu to bym sie klocil 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eryczek napisał:

@Michał126 KC na to:

Art.84 § 1 k.c. przewiduje, że w razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć.

Ciekawe z drugiej strony, jak byś się zachował gdybyś sprzedawał np S klase z 2017 roku i przez pomyłkę podał na aledrogo cenę 99,9 tyś zł zamiast 319,9 tyś zł i ktoś natychmiast by ją kliknął🤔@powalla

Tak czy owak, ciężar udowodnienia, że dana osoba wiedziała o błędzie lub mogła z łatwością go zauważyć spoczywa na sprzedawcy, zaś oświadczenie o przyjęciu zamówienia do realizacji to klasyczny przykład dowodu zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Kupujący może, ale nie musi w takiej sytuacji zrezygnować z nabycia towaru. Osobiście, jako kupujący, nie zrezygnowałbym z zakupu w takiej sytuacji. I to nie z powodu januszowania, tylko faktu, że rodzi ona skutki prawne w przypadku sprzedawcy, a nie mnie.

11 minut temu, Eryczek napisał:

Michale, ja Ciebie zapytam inaczej: co Twoja przyzwoitość na to?

Nic. W sklepach zdarzają się znaczące obniżki i ich motywacje są różne. Nie ma tutaj możliwości wykazania, że wiedziałbym o popełnionym błędzie. To akurat wniosek uczestników dyskusji, wysunięty na podstawie tego, że oferta została szybko wycofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Ty się znasz.. otwórz swój biznes zobaczymy czy tez bedziesz taki mądry, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Możesz chodzić sobie nawet po sądach, a sprzedawca nie ma obowiązku Ci tego sprzedać. Na Allegro zawsze omijali to tak, ze jak produkt X był sprzedany zbyt tanio - pisali, ze uszkodził się w trakcie pakowania i zwrócą pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@powalla super że tylko pora dnia powstrzymała Cię przed zachowaniem się przyzwoicie.

@Michał126 

Po pierwsze, udowodnienie że osoba kupująca specjalistyczny produkt w specjalistycznym sklepie, znała jego rynkową cenę jest bardzo łatwe.

Po drugie, nie odpowiedziałeś mi na pytanie jak Ty byś się zachował gdybyś sam zrobił analogiczny błąd i to Ty występowałbyś w roli sprzedającego. 

O swojej przyzwoitości też wiedzę że postanowiłeś się nie rozpisywać😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkeolowy napisał:

@Michał126 Ty się znasz.. otwórz swój biznes zobaczymy czy tez bedziesz taki mądry, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Możesz chodzić sobie nawet po sądach, a sprzedawca nie ma obowiązku Ci tego sprzedać. Na Allegro zawsze omijali to tak, ze jak produkt X był sprzedany zbyt tanio - pisali, ze uszkodził się w trakcie pakowania i zwrócą pieniądze.

Po korzystnym dla mnie, prawomocnym wyroku sądu też nie ma obowiązku sprzedać? 😂 Sam piszesz o omijaniu, a nie niesprzedawaniu, bo tak.

1 godzinę temu, Eryczek napisał:

@Michał126

Po pierwsze, udowodnienie że osoba kupująca specjalistyczny produkt w specjalistycznym sklepie, znała jego rynkową cenę jest bardzo łatwe.

Po drugie, nie odpowiedziałeś mi na pytanie jak Ty byś się zachował gdybyś sam zrobił analogiczny błąd i to Ty występowałbyś w roli sprzedającego. 

O swojej przyzwoitości też wiedzę że postanowiłeś się nie rozpisywać😉

Ale nie ma mowy o cenie rynkowej, tylko o błędzie sprzedającego. Ile jest sytuacji, że danego produktu szuka się w możliwie korzystnej cenie, a w różnych miejscach są one znacząco zróżnicowane? Mnóstwo.

Prawdopodobnie sprzedałbym produkt albo poszukał korzystnego dla mnie sposobu odmowy, ale nie jest to art. 84 kc.

Moja przyzwoitość ma się bardzo dobrze 😉 I korzystanie z okazji cenowych nie naraża jej na szwank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.