Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ;) Czy przerabiał ktoś z Was temat adaptacji innego pistoletu niż fabryczny ? Chodzi mi o myjkę Nilfiska seria C 125.7-6 X-TRA. Diabli by wzięły ten pistolet, już drugi raz reklamowałem i za każdym razem pęka rączką. Prośba z mojej strony o doradzenie w kwestii pistoletu + adapteru oraz ewentualne wskazanie jaka pianownica pod ten zestaw podejdzie :) Dzięki ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam dziś od 8 rano... I wciąż nie potrafię rozwiązać swojego problemu... K5 czy nilfisk c130 ? Różnica w cenach to K5 jest droższy 200zl i ma według mnie lepsze wyposażenie. Ale co Wy o tym myślicie? 

Żeby nikt się na mnie nie denerwował i nie pisał że jestem głąb :D po prostu 200 złotych na ucznia technikum to dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chris18404 napisał:
Mam myjke ciśnieniową Parkside.  Chcę kupić PA Pianownice.  Znalazłem pianownice MJJC warto?  Z jaką końcówką muszę kupić? Bardzo proszę o pomoc. 

To napisz jaki model tego Parksida masz. W 99% potrzebujesz końcówki do Nilfiska,Lavor powinno być :) tzw bayonet.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dreamer42 napisał:

Mosiężnegi przyłącza? A to tańsze na aukcji nie zda egzaminu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu tematu zdecydowałem się na zakup nilfisk tylko teraz mam problem z modelem. Patrzę na dwa c120 (399zl) c125 (499zl) allegro u oficjalnego sprzedawcy. Używał jej będę do mycia 2 samochodów osobowych, motocykla,  raz w roku ciągnika ogrodniczego, kawałka dachu z brudu oraz kawałka kostki brukowej. Budżet max 500zl. Czy warto dopłacać 100zl? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wixser napisał:

Witam po przeczytaniu tematu zdecydowałem się na zakup nilfisk tylko teraz mam problem z modelem. Patrzę na dwa c120 (399zl) c125 (499zl) allegro u oficjalnego sprzedawcy. Używał jej będę do mycia 2 samochodów osobowych, motocykla,  raz w roku ciągnika ogrodniczego, kawałka dachu z brudu oraz kawałka kostki brukowej. Budżet max 500zl. Czy warto dopłacać 100zl? Dzięki z góry

tez mam ten dylemat. Ten oficjalny sprzedawca bodajże ma te same dane kontaktowe co sklep z allegro phu wera. Wiec a od wery biore bo przy okazji pianownica pa zamowie jeden koszt wysyłki. /choc niedawno chyba w tym temacie ktos bardzo narzekał na ten sklep/ Ja biore C120 na wcześniejszych stronach można znaleźć filmiki użytkowników z mycia aut i daje rade /np. na stronie 37 - przeczytaj cała/. Co do mycia dachu/kostki ona ma cisnienie robocze 85 tylko wiec nie wiem czy da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pixma napisał:

tez mam ten dylemat. Ten oficjalny sprzedawca bodajże ma te same dane kontaktowe co sklep z allegro phu wera. Wiec a od wery biore bo przy okazji pianownica pa zamowie jeden koszt wysyłki. /choc niedawno chyba w tym temacie ktos bardzo narzekał na ten sklep/ Ja biore C120 na wcześniejszych stronach można znaleźć filmiki użytkowników z mycia aut i daje rade /np. na stronie 37 - przeczytaj cała/. Co do mycia dachu/kostki ona ma cisnienie robocze 85 tylko wiec nie wiem czy da rade.

No właśnie czytałem wątek o tym phu Wera no i nie wiem. Z tego co widziałem to tylko tam jest c125 w dobrej cenie. Kostki mam kawałek daszku też bardziej chodzi żeby spłukać brud z drzew jakiś mech itp takie lżejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nilfisk c100 i w pianownicy Mjjc zmieniałem dyszę na mniejszą. Wraz z pianą SG Fruit  piana jest okej z ciekawości zamienię dyszę na większą i sprawdzę efekt czy mniejsza dysza coś daje lub pogarsza efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TiZi napisał:

Ja mam nilfisk c100 i w pianownicy Mjjc zmieniałem dyszę na mniejszą. Wraz z pianą SG Fruit  piana jest okej z ciekawości zamienię dyszę na większą i sprawdzę efekt czy mniejsza dysza coś daje lub pogarsza efekt.

Hmm.. ja kupiłem PA w Mr Cleaner, i żadnej dyszy w tym zestawie nie było. Dziś otrzymałem przedłużkę adaptera aby swobodnie podłaczyć PA do pistoletu, ale znów pogodna zaczyna niedopisywać bym mógł spawrdzić jak mi pieni mój zestaw (Lavor r135 + ADBL YETI + PA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś informację jak sprawdza sie lavor prime r165. Do mycia 3 aut, czasem elewacji i kostki się nada?

Ma ktoś jakieś informację jak sprawdza sie lavor prime r165. Do mycia 3 aut, czasem elewacji i kostki się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem miłą pogawędkę z przedstawicielami Lavora w Polsce , bo ich sprzęt wchodzi do Obi . Ta myjka , to nie jest profi seria , ot tyle że ma kolorek szary , że niby profi jak u karchera ;) 

Czas pracy tych myjek to 15 min i potem 10 min odpoczynku i jeśli tego będziemy przestrzegać, to wszyscy będą zadowoleni ;)Co fajne, to do takiej myjki można zamówić prawie każdą część w sensownej kasie i czasie dostawy, jednak tego jeszcze nie miałem sposobności przetestować, gdyż ich myjki mam 2 tyg na półce ....aaaa no i mają gwarancję door to door :smile:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, niby ten lavor R165 ma parametry podobno do nilfisk E140, a cena prawie o połowę niższa.

Ciekawe czy jest ktoś w stanie to sprawdzić w rzeczywistości, bo papier jak to papier.. zniesie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/lavor-myjka-wysokocisnieniowa-tormenta-28/p/2936771

Ta może ciągle pracować 30min .

PS: teraz na wyprzedaży są myjki LUX tools i model HD170  za 549zł , ma silnik idukcyjny , alu pompę, złącza bayonet  , można za 19zł dokupić przejściówkę na standard Karchera i co ważne jest solidnie ciężka ! ;) Lavor Ninja 145 lub Galaxy 150 i 160 wyglądają przy HD170 jak bidne kuzynostwo :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fyox no właśnie patrzyłem na ten model i wygląda on zachęcająco. Pamiętam jednak taką dyskusję na forum sprzed roku, że niby papierowe parametry lavora w rzeczywistości trzeba podzielić na dwa. Nie zgłębiałem tego tematu, więc nie mam zdania. Zastanawiające jest to, ze rzeczywiście myjka nilfiska z takimi parametrami kosztuje prawie 2x tyle :o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paperson napisał:

parametry lavora w rzeczywistości trzeba podzielić na dwa.

Mam dostać parametry ciśnienia roboczego (nie ciśnienia max ) razem z innymi papierami (wspomniany wykaz części z numerami katalogowymi) ale czy dostanę , to inna bajka ;)  Nie mniej w przyszłym tygodniu będę się upominał o to ostro, bo ponoć w 5 dni w obi opchnięto  aż150 lavorów i mamy swoje prawa, tzn chcą mieć sprzedaż, to sprzedawcy muszą wszystko wiedzieć o ich  43 letniej firmie  :tongue:  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie jakaś wiarygodna informacja :good:Tylko czy jeszcze jakiś Lavor się przy tym wiosennym bumie ostanie? :D 

Ktoś pisał, że przy sztywnym wężu i zamontowanym bębnie ważna jest wbudowana prowadnica (ten wygięty drut, czego w lavor 165 nie widzę). Ponoć trudno nawinąć węża na bęben szczególnie w chłodniejsze dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.