Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam K2 + pianownica PA. Piana z tego taka sobie :) napewno jest to lepsze rozwiązanie niż mycie z węża. Auto umyć 1-2 razy w miesiącu spoko. Mam już ją chyba z 5 lat i działa bez zarzutu, ale teraz będę szukał czegoś lepszego np K5 chodzi mi po głowie. Jedynie co mnie wkurza w niej, że muszę latać z tą myjką dookoła auta (krótki wąż), co chwilę mi się przewraca jak nie zwracam na nią uwagi.

Porównując ciśnienie z myjki K2 do ciśnienia na myjka bezdotykowych to tak jakbyś wiercił dziurę w ścianie na korbkę, a wiercił wiertarką :D Efekt podobny, ale czas 2x dłuższy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, powalla napisał:

W OBI 335zł ;)

alegrosz od 200zł :)

@Domel, @david2888, dzięki. Szukam czegoś właśnie do okazjonalnego mycia - zamiast węża ogrodowego. Wiadomo, gdybym miał dom z podwórkiem szukałbym czegoś mocniejszego.

@david2888, PA brałeś od techkar'u?

No muszę jeszcze pogłówkować. Do wiosny mam jeszcze troszkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, powalla napisał:

200zl ale za myjke ze starej serii z jedna lanca rotacyjna ktora nie nadaje sie do mycia auta ;) 

To tylko przykład :) Nowa seria, to ta Full Control czy jak? Co powiesz o tej: 6794050794 ? Ewentualnie co innego byś zaproponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2018 o 12:13, CoolBreeze napisał:

Co powiesz o tej: 6794050794 ?

Dziwna sprawa, bo raz koleś pisze o szybkozłączu węża ciśnieniowego co sugerowałoby nowy model ale potem pokazuje stary,  czyli skręcany model połączenia , no i wspomina o wężyku do podawania chemii , a tego już nowsza seria nie ma , bo chemia podawana jest tą małą pianownicą.  Nawet ta ona jest jakby z innego zestawu (K3 kit car? ) , bo w nowym zestawie jest pianownica ale bez butelki i po prostu butelkę szamponu się nakręca na nią . 

Czasem warto wydać kilka zeta więcej i mieć problemy z ewentualnymi reklamacjami z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaba piana z PA na K2 wynika z tego że myjka ma ciśnienie 110bar a średnica dyszy w pianownicy jest za duża (1,25mm). gdyby średnica dyszy była 1-1,1mm wtedy myślę że piana byłaby podobna co na dyszy 1,25mm na K5. sam mam taki zestaw i piana nie jest jakoś super gęsta/bita śmietana, ale mlekiem też tego nie można nazwać. jako budżetowe i kompaktowy sprzęt wg mnie dobrze się sprawdza. faktem jest że ten krótki przewód jest uciążliwy i żeby oblecieć auto trzeba przestawiać myjkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na poczatku mi to nie przeszkadzało, ale byly to czasy co mylem szamponem z k2 i gąbką zwykła😁 teraz jako maniak autodetalingu zaczyna mnie irytować ten krótki kabel i słabe ciśnienie. 

Tak z ciekawości jakie proporcje stosujecie aktywny pian w PA+k2? Ja zawsze 1:10. Czy to Adbl Yeti czy SG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2018 o 13:30, david2888 napisał:

@CoolBreeze Tak PA kupiłem od techkaru przed alledrogo :) Napewno lepsza piana niż po pianownicy, która była w zestawie z K2

Dzięki.

22 godziny temu, powalla napisał:

Czasem warto wydać kilka zeta więcej i mieć problemy z ewentualnymi reklamacjami z głowy ;)

Mam czas do wiosny, wiec... :) Dzięki za info o wersjach. 

16 godzin temu, S3ci0r napisał:

słaba piana z PA na K2 wynika z tego że myjka ma ciśnienie 110bar a średnica dyszy w pianownicy jest za duża (1,25mm). gdyby średnica dyszy była 1-1,1mm wtedy myślę że piana byłaby podobna co na dyszy 1,25mm na K5. sam mam taki zestaw i piana nie jest jakoś super gęsta/bita śmietana, ale mlekiem też tego nie można nazwać.

O i bardzo fajnie to pisałeś. Wiem na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać.

16 godzin temu, S3ci0r napisał:

jako budżetowe i kompaktowy sprzęt wg mnie dobrze się sprawdza. faktem jest że ten krótki przewód jest uciążliwy i żeby oblecieć auto trzeba przestawiać myjkę :P

Ot to właśnie. Ma to być budżetowy zestaw do okazyjnego mycia. Wąż? Myślisz, że na dłuższym K2 uciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zamierzam kupić do K2 wąż ciśnieniowy 10m, tak na dobrą sprawę starczyło by mi 7m ale takich nie ma. już wstępnie się kontaktowałem z techkarem w sprawie długości węża i spadku mocy i chłopaki powiedzieli że nie będzie różnicy. taki mam zamiar wziąć:
https://sklep.techkar.pl/waz-nylon-10m-zawleczka-gwint-m22-karcher-techkar,3,3612,3110

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grabek246 czy taki wąż jest bardziej elastyczny od tych oryginalnych? Mam nilfiska i też myślałem nad wymianą ale to bardziej dlatego, że denerwuje mnie sztywność tego co był w zestawie.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S3ci0r napisał:

chłopaki powiedzieli że nie będzie różnicy

mam karchera 8m i dokupiłem techkara 15m, jest spadek ciśnienia i jest w mordę jeża twardy/sztywny... na szczęście używam go tylko zimą, jak myjka stoi w piwnicy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli średnica jest ta sama to może dlatego. poza tym K2 ma mniejsze ciśnienie i na długości 10m może nie być spadku przez to. przepływ nie będzie na tyle burzliwy przy tym ciśnieniu jak to ma miejsce przy 15m z K5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



jest w mordę jeża twardy/sztywny...

No właśnie... Kojarzy ktoś czy jest do nabycia bardziej elastyczny wąż ? Ułatwiłoby to pracę, zwłaszcza, że nie mam za dużo miejsca na podjeździe.



Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.