Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam k5 juz parenascie autek zaliczyl 2x czyszczenie polbruku narazie dziala dobrze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, paperson napisał:

wg Was iść w Nilfisk:

wiesz, wyraziłem swoją opinię wyżej. Na chwilę obecną brałbym Nilfisk'a mimo, że "na co dzień" używam Karchera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spoko, dzięki. Może jeszcze ma ktoś jakieś uwagi: za lub przeciw. Na tą chwilę jestem za podlinkowanym wyżej modelem serii D Nilfiska z bębnem na kabel i regulacją ciśnienia w pistolecie. Myjkę będę używał standardowo do mycia auta i raz w roku elewacji oraz kostki polbrukowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, paperson napisał:

Myjkę będę używał standardowo do mycia auta i raz w roku elewacji oraz kostki polbrukowej.

uważam, że obojętnie co kupisz w tym przedziale cenowym z tych myjek - których recenzji i opinii było tu już dużo - będziesz zadowolony. Bierz Nilfiska - do tych zadań o których piszesz - plus bęben - będzie OK. Parametry sa prawie identyczne - więc pytanie jak serwis i leć do sklepu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o myjkę to ta D130 jest ok - E130 jest dobrych kilka kilo większa, więc jeśli chodzi o mobilność D130 jest ok. Co do wydajności - 130 barów/ 500 litrów na godzinę - umyłem ok 40 m2 elewacji + 40 m2 kostki i jakoś nie widzę pracy tymi mniejszymi myjkami. Ale E130 z silnikiem indukcyjnym na pewno będzie mogła pracować dłużej między przerwami. Serwis to spoko sprawa - jak masz na miejscu to spory plus.

Byłem w Stihl - oryginalna przedłużka lancy ok 70 zł brutto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Pogoda w kratkę, ale udało się coś dziś umyć (nilfisk D130). Zrobiłem prymitywny test wydajności - koneweka plastikowa 10 litrów i dysza ta co można ustawiać wydatek - w ok 48 sekund napełniła się konweka ok 50% - czyli na oko wychodzi ok 375 litrów/h wydajności. Powiedzmy że można zaokrąglić do 400 bo ciśnienie powodowało "wiry" i deczko się wychlapało. Nie testowałem dyszy turbo, ale pewnie będzie jeszcze mniejsza wydajność - chyba że się mylę? Czyli te katalogowe 550 / 450 litrów/h to chyba wydajność pompy na samym pistolecie - czyli bez żadnej końcówki która podnosząc ciśnienie tłumi wydatek wody.

Kolega wyżej pisał, że ma Nilfiska E130 (teoretycznie te same parametry, ale silnik indukcyjny a nie szczotkowy) - możesz zrobić podobny test? Bo jestem ciekaw czy będzie lepiej z wydatkiem.

Może zróbmy w temacie ranking rzeczywistych wydajności myjek - na zwykłych dyszach "płaskich". Wiadro/konweka i w ile sekund/minut myjka to napełni? Jestem ciekaw podobnego testu np Nilfisk C130 - tam książkowa wydajność to 380/440 litrów na godzinę.

Aha - nie wiem o co kaman, ale jak zmywałem ciągnik to ta turbo dysza co kilka sekund widać było jak leci mniej wody - już by padła bieżnia? ok 40 m2 elewacji + 40 m2 kostki.

A i prosiłbym doświadczonych użytkowników o podpowiedź jak długo "trzymać włączony spust" i jak długo myć wliczając puszczony spust. Chodzi mi bardziej o np mycie kostki/elewacji bo przy aucie to i tak nie ma znowu tak dużo "lania wody" ciągiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta