Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, marcell napisał:

Mam tą myjkę i z czystym sumieniem mogę ją polecić, tylko odradzam zakupy w WERA RZESZÓW.

 

Mam też HDS i powiem, że jakbym miał wybierać miedzy Nilfisk-iem a HDS-em bez wahania brałbym tą drugą.

Ale HDS to w tej kwocie tylko używany i do tego nawet ciężko może być takiego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przeglądać oferty używanych myjek. Na znanym wszystkim portalu akcyjnym jest tego całkiem dużo. W moim budżecie mieści się sporo o wiele mocniejszych myjek z serii Karcher HD. Są to takie modele jak 7/18 C, 7/18-4 M, 9/20-4 M. Najwięcej widziałem ofert na HD 1090. Ceny wahają się od 1500 do 2500 zł. Wielu sprzedawców zaznacza, że myjka jest po "generalnym remoncie" lub "zostało wymienione to i tamto". Dają często również gwarancje na 3 lub 6 m-cy. Wrażenie niestety psuje lekko fakt, że wygląda to trochę jak kopiuj wklej przy każdej ofercie. Zdaję sobie sprawę, że w przypadku takich zakupów można trafić lepiej lub gorzej. Jednak o ile taka myjka jest nadal serwisowalna to mogę podjąć takie ryzyko.

Czym należy kierować się przy wyborze takiej myjki?

Ile maksymalnie lat może mieć taka myjka aby posłużyła mi kilka lat w weekendowych myciach?

Jakie elementy są drogie w naprawie (np. pow. 500zł)?

Jakie elementy są nienaprawialne?

Czy obecnie dostępne akcesoria będą pasować do starych myjek? Ewentualnie czy nadal można dostać akcesoria pasujące do starych modeli (np. szczotka Patio)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My hds-a kupiliśmy używanego wynegocjowaliśmy podczas zakupu rok gwarancji gratis. Do tej pory mieliśmy jedną mała usterkę mianowicie myjka nie pobierała chemii ze zbiorniczka. Usterka została usunięta w ramach gwarancji od ręki. Podczas zakupu kierowałem się tym, aby serwis był blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2017 o 21:46, marcell napisał:

My hds-a kupiliśmy używanego wynegocjowaliśmy podczas zakupu rok gwarancji gratis. Do tej pory mieliśmy jedną mała usterkę mianowicie myjka nie pobierała chemii ze zbiorniczka. Usterka została usunięta w ramach gwarancji od ręki. Podczas zakupu kierowałem się tym, aby serwis był blisko.

A gdzie kupowaliście tego HDs-a?

Ja się zastanawiam nad takim zestawem -> http://allegro.pl/myjka-karcher-k7-full-control-home-plus-all-in-one-i6905893446.html

w sumie za tą samą cenę mam nowego 5/15c -> https://www.olx.pl/oferta/karcher-hd-5-15c-promocja-myjka-wysokocisnieniowa-CID628-IDoYvN0.html

Więc mam dylemacik, bo ciśnienie i wydajność pewnie te same nie mówię o katalogach a w realu, ale mosiądz to mosiądz.

Jest  :o:o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nr tel. do wlasciciela 504182204. Trzeba się z nim potargować. W naszym przypadku trochę z ceny urwaliśmy, gwarancję przedłużyliśmy do roku i 10 m przewodu używanego z myjki Nilfisk dorzucił-teraz jest 20 m. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/myjka-karcher-kranzle-720mx-CID628-IDoG0KI.html

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2017 o 18:02, marcell napisał:

 Nr tel. do wlasciciela 504182204. Trzeba się z nim potargować. W naszym przypadku trochę z ceny urwaliśmy, gwarancję przedłużyliśmy do roku i 10 m przewodu używanego z myjki Nilfisk dorzucił-teraz jest 20 m. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/myjka-karcher-kranzle-720mx-CID628-IDoG0KI.html

Dzięki kolego.

Jesteście zadowoleni rozumiem z myjki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Alfa47 napisał:

Panowie szukam dobrej myjki a zaraz taniej do 380zł i polecicie cośdobrego z Nilfisk ? Chodzi mi o nowe myjki :) 

Kup se k2. Poważnie bez sciem. Do mycia auta raz na tydzien - super. Nic wiecej nie potrzeba. Oplukanie, mycie na 2 wiadra i oplukanie. Ja używam - do tego celu - ok.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Alfa47 napisał:

Panowie szukam dobrej myjki a zaraz taniej do 380zł i polecicie cośdobrego z Nilfisk ? Chodzi mi o nowe myjki :) 

Weź sobie Nilifisk C120 , na twoje potrzeby starczy ;) Dokup sobie pianownice PA do prewash i nic lepszego bym nie kupował :)

http://www.narzedzia.pl/myjka-cisnieniowa-nilfisk-c-120-7-6-x-tra,65632.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
47 minut temu, AreK napisał:

Co do ok 1tyś zł:blush:

na dzień dzisiejszy jak miałbym brać coś w okolicy 1k - tylko i wyłącznie do mycia auta to brałbym Nilfisk 140 albo 130 - obowiązkowo z BĘBNEM na wąż.

c-pg-1302-8-x-tra-eu-130bar-520lh-myjka-

Cholernie dobra rzecz. Oprócz K2 mam jeszcze K5. Walczenie z tym wężem (zwijanie i składowanie) doprowadza mnie czasem do białej gorączki.

Trwałość maja porównywalną. Serwis i części - OK.

Przy myjkach zawsze trzeba pamiętać, żeby nie pracowały na sucho. Czyli jak podłączasz szlauch z wodą, wciśnij spust lancy żeby woda przeszła luźno całym układem.

Dopiero potem włączasz napięcie do pracy pod ciśnieniem. Wystarczy o to pamiętać i myjki te służą w 90% kilka dobrych lat bez awaryjnie.

W tej cenie cudów nie ma.

Ale do garażu jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nilfiska z serii E, model 130. Jest super, cichutka (silnik indukcyjny), bardzo dobre ciśnienie. Kupowałem właśnie w Rzeszowie i złego słowa nie mogę na nich powiedzieć (wcześniej brałem od nich PA i też wszystko było w jak najlepszym porządku). Co do myjki, to jedynie brakuje mi właśnie wspomnianego bębna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Domel zastanawiałem się nad K5 z OBI cena niecały tysiąc. Mam starą myjkę Karcher jest praktycznie niezniszczalna. Dlatego skłaniam sie ku tej marce.
Nilfisk kusi, w Pl firma chyba niedoceniana. 
Co z parametrami?
K5-2100W, 500l/h, max 145 Bar. 
Nilfisk C 130.1-6 P X-TRA 1800W, 440l/h, max 130 Bar.
Nilfisk E 130.3 X-TRA 2100W, 500l/h, max 130 Bar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, AreK napisał:

Co z parametrami?

Wedle mojej skromnej oceny i nazwijmy to jakiemuś tam "doświadczeniu" z tymi myjkami - nie zauważysz różnicy pomiędzy 440l/h a 500l/h. No chyba, że będziesz używać ją regularnie do mycia kostki, elewacji, dachu, ogrodzenia. Mówimy tu o myjce w 99% do mycia auta.

Jestem na 99,99% pewny ze nawet twój rachunek za prąd nie zauważy różnicy pomiędzy 1800W a 2100W - no chyba, że zamierzasz je używać 24h/7dni w tygodniu.

Według mnie to są mikro różnice w parametrach - a mogą być odczuwalne tylko jeśli zachodzą jakieś zdarzenia przyczynowo skutkowe jak np: słabe ciśnienie wody z sieci, skoki napięcia etc etc.

Jeśli lubisz Karchery - ja też złego słowa nie mogę powiedzieć - bierz tą K5. Mam + piaskownica PA - jest bajka:

Ale zobacz czy są te bębny. Na prawdę warto mieć. No chyba, że masz jakiś fajny, optymalny system składowania tego.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zdaję sobie sprawę ,że nie zauważę różnicy. Raz w roku umyję kostkę i to max wysilenie maszyny. O rachunek się nie martwię ;-)
Rozczulam się jakbym miał kupić sprzęt za 10 tyś zł. Dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK Ja dla siebie kupiłem B&D . Myję raz w tyg max 3 auta i tyle . Myjka stoi w garażu , jak narazie jestem zadowolony zobaczymy po roku czasu :) Zależało mi żeby myjka miała bęben na wąż , zdecydowałem się na BD . Jak za te pieniądze jestem zadowolony :D

DSC_0234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK jak zastanawiasz się nad Karcher K5 to polecam odkupić póki jeszcze są na Allegro za punkty Orlen Vitay. Ludzie sprzedają, bo była za 129000 punktów. Po zmianach na początku października zmienili cenę w katalogu na 200000 punktów, więc raczej więcej nie będzie nowych w tej cenie. Ja właśnie wymieniłem Nilfiska 120 na K5 za 720zł. Tysiąc bym nie dał za K5 compact, już raczej zbierałbym na Kranzle 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po czasie. Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem tego Nilfiska D130. Sprzęt przyszedł nówka, ale brak karty gwarancyjnej - kupiłem na FV, zadzwoniłem do serwisu Nilfisk - mam 12 miesięcy rękojmi na podstawie FV. Tyle dobrego. Zapłaciłem 750 zł.

Jeśli chodzi o sam sprzęt:

  1. umyłem elewację dyszą rotacyjną - idzie dosyć szybko i sprawnie, ładnie się domywa tynk akrylowy.
  2. mycie kostki - dysza rotacyjna rwie ładnie brud z kostki, mech itp. Chlapie się przy tym nieźle - ściany ubrudzone od mycia kostki zmywałem zwykłą dyszą bo jednak wody idzie wtedy wiecej i syf się ładnie spłukuje. 
  3. myjka ma silnik szczotkowy - jest stosunkowo głośna, ale spoko.
  4. pianownica oryginalna - do niczego, ale to standard
  5. bęben na wąż - super sprawa! Po robocie wszytko zwinięte, końcówki można przypiąć do obudowy bo są 2 miejsca. Lanca i pistolet też się wsuwa i jest wszytko przy myjce.
  6. wąż długi, ale deko plastik. O ile do mycia kostki czy elewacji to nie problem, o tyle do mycia auta - sporo przemieszczania się - deko upierdliwy. Trzeba go rozwinąć i "odkręcić" bo inaczej robi się lekka sprężyna.
  7. niestety ten model ma jakiś dziwne rozwiązanie mocowania węża do myjki - kątowe. Nie rozkręcałem jeszcze ale podobno jest to samo co w E130. Wszędzie jak widzę na allegro to są przyłącza "proste" a nie 90* więc nie wiem czy nie będzie problemu jeśli chodzi o dorobienie węża zbrojonego.
  8. Lanca - wg mnie za krótka. Po pierwsze myjąc (spłukująć) ciągnik chlapie po człowieku błotem. Po drugie myjąc kostkę trzeba się deko schylać. Niby Stihl ma przedłużkę lancy http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Urządzenia-czyszczące/Myjki-wysokociśnieniowe-i-akcesoria/Akcesoria-do-RE-88-RE-163-PLUS/21810-74110/Przedłużacz-lancy.aspx muszę się dowiedzieć jaki koszt bo powinna pasować na 100%. Myślałem jeszcze dorwać gdzieś lancę i rozciąć ją na dwie części a w środek dać 1 m czy 1,5 m rurki nierdzewnej wkręconej na gorąco. Wtedy by się super robiło.
  9. Maszyna jest stosunkowo lekka - E130 chyba + 7 kg - no ale tam siedzi silnik indukcyjny - też się zastanawiałem na E130 właśnie ze względu na silnik, no ale + 150 zł a myjka tyrana nie będzie. Ale do dłuższego użytku wolałbym chyba dopłacić do E130 za 900 zł.
  10. Przyłącze do wody jest deko niefortunnie zagłębione - kupiłem nieświadomie filtr taki  prod12767100124730059_popup.jpg i nie pasował, musiałem obciąć szybkozłączkę do węża żeby podpasowało. Taki ma być lavor-filtr-wody-do-wszy_371.jpg

 

Teraz garść informacji od serwisanta z nilfiska - idzie z gościem spoko pogadać:

  1. filtr, filtr, filtr ....
  2. nie pożyczać - "Pan będzie dbał, a ktoś raz weźmie i zepsuje bo np filtra nie założy"
  3. podłączyć pistolet (MYJKA NIE WŁĄCZONA!) >odpowietrzyć wąż>zapiąć wąż>nacisnąć spust pistoletu żeby odpowietrzyć wszystko - woda się "wypierdzieć" z powietrza>włączyć myjkę żeby parę sekund pochodziła bez lancy/końcówki> można pracować.
  4. Przedłużać - nie jakaś popierdułka 2x0,75. Przy 20 m przedłużacza najlepiej 3x2,5 - taki kupiłem OW 100 zł z wtyką/gniazdem do samodzielnego zarobienia.
  5. po robocie wyłączyć myjkę > odpiąć wąż > nacisnąć spust żeby woda zeszła.
  6. Na zimę myjka do ciepłego żeby nie przymrozić. Można na kilka sekund włączyć myjkę bez podpinania wody, ale i tak zawsze coś zostanie.
  7. Nie bawić się pistoletem co "sekundę" bo przy starcie idzie większy prąd i szkoda szczotek.
  8. Ceny części zamienny w porównaniu do Karchera sporo tańsze - podawał koszty chyba pierścieni to Nilfisk ok 3 razy taniej.

Teraz ja mam do Was pytania:

1. Jak długo pracować myjką? Jak długo można dosłownie "trzymać włączony spust pistoletu"? Jak długo można myć w sumie - bo wiadomo że 10 minut nie będę psikał non stop.

2. Jaki patio cleaner dokupić? Są 3 modele do nilfiska

A. NILFISK COMPACT PATIO ACC Accessory 128500700  ok 80 zł (widziałem w Praktiker - z wyglądu malutkie) https://consumer.nilfisk.com/en/products/Pages/product.aspx?pid=128500700

B. NILFISK PATIO ACCESSORY 128500702 ok 150 zł https://consumer.nilfisk.com/en/products/Pages/product.aspx?pid=128500702

C. PATIO CLEANER PLUS ACC  126411376 ok 200 zł  https://consumer.nilfisk.com/en/products/Pages/product.aspx?pid=126411376

3. Czy ktoś dokupywał wąż do E/D 130 gdzie jest przyłącze kątowe?

W sobotę zrobię test na obu dyszach jeśli chodzi o wydajność - wezmę wiadro i zobaczymy jak długo będzie napełniać. Zobaczymy jaka jest realna wydajność.

Pozdrawiam :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.