Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chce kupić myjkę do mycia samochodu (nie jest zapalonym detailerem ale w miarę się słucha i zmienił złe nawyki) :)

 

W grę wchodzi zakup używki Karcher a jako, że niezbyt znam się na myjkach nie wiem co mu doradzić.

 

Ma do wyboru takie modele jak: K2.97, K2.98, K3.65, K3.98, 4000M, K4.80, K4.68 (wszystkie z gwarancją w cenach 250-400 zł).

 

Jeśli im wyższy numerek tym lepiej to wiadomo - ale czy są jakieś mocne różnice w tych myjkach czy wszystko to jeden plastik-fantastik ?

 

[ Dodano: 28 Grudzień 2013, 01:32 ]

Nikt nie pomoże ?

 

Wpadł jeszcze do porównania Parkside PHD150B2 - nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupować za te 2000-2500 używane karchery z podgrzeniwaniem (podgrzewa do 150*C) ?

czy może w tej cenie nowego lavora (ale tam temp max osiąga 80*C)

+jest mniejszy niż karcher

+jest nowy

+jest na 220V (chociaż mam "siłe")

-parametrami nie zbliża się do karcherów

-podgrzewa tylko do 80 (ale może to wystarczy?)

 

 

 

doskwiera mi brak myjki :/ wcześniej miałem lavora skipper junior i dawał rade ale chciałbym czegoś więcej

a kupować byle czego nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie sobie spokój z B&D, to nie jest już marka z przed 10lat tylko jakaś kpina.

Mam nowego B&D model coś powyżej 2000, chyba najmocniejszy, teraz kupiłem starego karchera mod k6.50 to jest to czego poszukiwałem. To ma nieporównywalna siłę na lancy, oczywiście ma pompę bez ciśnienia wstępnego dzieki czemu można podczepic baniak z ciepłą wodą itp.

Jak ktoś chce moge tego B&D oddac za niewielkie pieniądze.

Oczywiście nie myślcie że te B&D na tych lancach w komplecie zaciągną Wam chemię, trzeba lance z regulacją ciśnienia a nie tylko z reg strumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat myjek marki Hamron z Juli?

Właśnie jest jedna w promocji za niewielkie pieniądze http://www.jula.pl/myjka-wysokocisnieniowa-140bar-1-8kw-220117 Zastanawiam się czy nie kupić jej na nowy sezon :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat myjek marki Hamron z Juli?

Właśnie jest jedna w promocji za niewielkie pieniądze http://www.jula.pl/myjka-wysokocisnieniowa-140bar-1-8kw-220117 Zastanawiam się czy nie kupić jej na nowy sezon :o

 

to lepiej kup sobie lavora skipper junior

albo czekaj na promocje w lidlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eratez, Obawiam się że z bębnem i tak się średnio dogadasz, zwłaszcza w tych tańszych myjkach węże po dość krótkim czasie takiego zwijania na bęben potrafią pękać, nie mówiąc już o tym, że wąż który ma w sobie wodę jest dość sztywny i cięzko się go zwija na bęben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eratez, Obawiam się że z bębnem i tak się średnio dogadasz, zwłaszcza w tych tańszych myjkach węże po dość krótkim czasie takiego zwijania na bęben potrafią pękać, nie mówiąc już o tym, że wąż który ma w sobie wodę jest dość sztywny i cięzko się go zwija na bęben.

 

po tym jak miałem lavora również nie wyobrażam sobie zwijania plastikowego węża z tych tanich myjek... a co do długości przewodu to fakt te 6m jest niewystarczające ale jakoś dawałem z nim rade przez prawie 3 lata dość intensywnego używania

 

sam teraz myślę nad taką :

 

xtr1007.jpg

 

ale nie ma regulacji temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena ok 3000

niestety w sieci niewiele jest opinii i brak filmów jak to działa... a parametrami (na papierze) nie odbiega znacząco od np skipper juniora pod względem mocy i ciśnienia, fajnie że grzeje wodę i ma kompaktową wielkość

niestety używane karchery wyglądają dość leciwie i są jak konkretne taczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nilfiska e140 i najsłabszym elementem myjki jest właśnie wąż,

twardy, skręca się, trudno go nawinąć, raz tylko próbowałem i dałem sobie spokój.

Mam nadzieję że przy wyższych temperaturach zrobi się bardziej elastyczny.

Myjka kupiona w Juli na wyprzedaży za 800 zł z wszystkimi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nilfiska e140 i najsłabszym elementem myjki jest właśnie wąż,

twardy, skręca się, trudno go nawinąć, raz tylko próbowałem i dałem sobie spokój.

Mam nadzieję że przy wyższych temperaturach zrobi się bardziej elastyczny.

Myjka kupiona w Juli na wyprzedaży za 800 zł z wszystkimi dodatkami.

 

 

to jest to przy zimnej wodzie z kranu te węże są jak sprężyna,

jak zacząłem jechać z ciepłą wodą w lavorze wtedy był w miarę miekki i gdyby był bęben to może i dałby się nawinąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciśnienia nie mam żadnych zastrzeżeń. Domywanie na bardzo wysokim poziomie. Po 12 latach użytkowania wciąż było jak w dniu zakupu. Na prawde czuć duża różnice w porównaniu do niższych modeli. Jestem bardzo zadowolony i polecam ten model. Mam nadzieję, że ta awaria to jakiś włącznik albo coś bo niechciałbym się z nim rozstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.