Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jaką minimalną ilość barów powinna mieć myjka? widzę, że wiele budżetowych modeli ma 100 barów np KARCHER K 2.155. Szukam dość taniej myjki, tzn do 300zł. Zależy mi, żeby użyteczna i żeby się nie rozleciała po 10 użyciach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wydać kase na myjkę która ma 100 barów wolałbym sobie kupić koncówkę na weża i tak myć :P używałem myjek 100, 140 i 160 barów. 140 i 160 są moim zdaniem dobrym wyborem reszta to słabizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkside z Lidla za 399zł bodajże teraz jest. Posiadam go i jak narazie wszystko działa bez zastrzeżeń. Kostki nim jeszcze nie myłem, bo dopiero położona, ale na przyszły rok sprawdzę, czy wytrzyma dłuższą pracę. Pompa niby aluminiowa. Do mycia auta w zupełności wystarczy i nawet pianownica PA od Lavora do niego pasuje. http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_35932.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ok. 500 zł na myjkę i spory dylemat, Parkside z Lidla, Lavor STM150, Nilfisk Alto C110.2-5 X-TRA czy Black&Decker PW 1700 TX? Chodzi mi głównie o dostępność części zamiennych, integralność z ogólnodostępnymi pianownicami i niezawodność. Co byście polecili?

 

EDIT: Takie jeszcze jedno pytanie - opłaca się dołożyć i kupić coś do 1000 zł? Sikawka potrzebna mi do czyszczenia czystego auta z czystego kurzu. Dlatego nie wiem, czy dołożyć te pięć stówek czy sobie darować. Wolę dołożyć niż potem żałować, ale niech wypowie się ekspert! :-]

 

Opłaca się kupić używaną myjkę ciśnieniową, czy łatwo nadziać się na bubla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem myjkę z serwisu (lidlowy Parkside) - chłopaki się nie bawią tylko odsyłają nówkę ;) przynajmniej ja tak dwa razy miałem.

Tym razem odesłali mi wersję B2 (miałem A1) - różnią się czymś oprócz koloru włącznika? Może B2 nie będzie się już psuła... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam już drugi sezon Nilfisk tyle że C125.3-8 a u sąsiada jest C110 - jak na razie nic się nie psuje i pracują dobrze te sprzęty. Przez wiele lat miałem starego Lavor Coala który został wymieniony na Nilfisk'a bo lanca się spitoliła ale urządzonko działało do końca. Nilfisk'a kupiłem bo było dużo pozytywnych opinii na temat tych urządzeń - używam go z pianownicą PA i daje radę bez problema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sezon zbliża się na dniach ku końcowi

i chyba nadszedł czas na zmianę, tak zastanawiam się czego szukać, na co polować

wcześniej miałem lavor skipper junior który dawał radę dzielnie nawet z ciepłą wodą

myślę nad czymś bardziej konkretnym żebym poczuł znaczącą różnice w jakości

Nilfisk... nawet c120-130 nie wzbudza mojego zachwytu (wizualnie i na papierze) myślę że nie będzie to duży krok po skipperze

jeśli miałbym szukać taniego "shitu" to chyba postawiłbym na myjkę z LIDLa z 3L gwarą

podoba mi się karcher z linii HD ale nie wiem czy warto tylko szmalcu kłaść za zimnowodną myjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy ktoś może sie wypowiedzieć o STIHL RE 128 PLUS ((cena 1100zł nowa)

Napięcie sieciowe V/Hz 230/1-/50

Moc kW 2,3

Ciśnienie robocze bar 10-135

Min. wydajność pompy l/h 420

Maks. wydajność pompy l/h 500

Maksymalne ciśnienie bar 1) 150

Maks. temperatura wody zasilającej °C 60

Długość przewodu wysokociśnieniowego m 9,0

Ciężar kg 20

Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2) 69,9

Poziom mocy akustycznej dB(A) 2) 82,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce pomóc bratu w zakupie myjki i wybieramy pomiedzy: Stihl RE 128 PLUS za 1200zł , HD 5/11 C KÄRCHER za 1840zł , Nilfisk ALTO P 150.2-10 za 1500zł, Karcher K 7.700 za 2050zł

 

Karcher 5/11 jest chłodzony ponoć olejem i powietrzem a karcher 7,7 i stihl wodą. Za stihlem przemawia cena i w miare porównywalne parametry z myjkami za 2tys. Nilfisk ALTO P 150.2-10 musiał by kupic przez allegro bo w okolicy nie ma sklepu ani serwisu.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce pomóc bratu w zakupie myjki i wybieramy pomiedzy: Stihl RE 128 PLUS za 1200zł , HD 5/11 C KÄRCHER za 1840zł , Nilfisk ALTO P 150.2-10 za 1500zł, Karcher K 7.700 za 2050zł

 

Karcher 5/11 jest chłodzony ponoć olejem i powietrzem a karcher 7,7 i stihl wodą. Za stihlem przemawia cena i w miare porównywalne parametry z myjkami za 2tys. Nilfisk ALTO P 150.2-10 musiał by kupic przez allegro bo w okolicy nie ma sklepu ani serwisu.

Proszę o pomoc

Karcher HD 5/11 będzie najlepszym wyborem z w/w. Ja u siebie na miejscu w sklepie widziałem po 2250zł :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

-KARCHER HD 5/11 1840zł jako jedyny ma stałe cisnienie nie regulowane, wydatek wody 500l, cisnienie robocze 115 bar

 

-karcher hd 5/15 2250zł, wydatek wody 230-500l, cisnienie robocze regulowane 30-150 bar i pistolet Easy Press co kol wiek ma to znaczyć (pewnie chodzi o to regulowane cisnienie i wydatek wody)

 

Czy to są jedyne różnice tych myjek? Czy jest sens dopłacić 400zł za 5/15? 400zł dla przeciętnego zjadacza chleba to duzo no ale jesli jest jakaś sensowny powód to może i by się dołozyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam myjki - karchera do mycia aut, Karcher typu profesjonalnego ale bez podgrzewania wody, ważne abym mógł pianownicę do niego przyczepić. Kwota do 2500 zł myślę, macie już coś sprawdzonego wartego zakupu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mialem myke zimnowodna i chcialbym teraz cos w miare nnieduzego i taniego na ciepla h2o

jednak nawet jak podlaczylem do swojej ciepla wode to mycie/oplukiwanie auta to inna bajka w porownaniu do lania zimna woda

co powiecie nt lavor xtr 1008 na ciepla wode ? jak mam wydac 2,5 kzl na zimnego karchera to moze taki lacvor spelni moje oczekiwania...

mial ktos moze stycznosc z lavorem na goraca wode ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.