Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, czy cena 515 zł za  Niflisk C 130.2-8 128470704 to dobra cena?

Lub 555zł za Myjkę ciśnieniową 130 bar 1800W z systemem Power Grip NILFISK C-PG 130.2-8 X-TRA 128470712 to też dobra cena, czy tylko się różni zmianą ciśnienia?

Oczywiście myjki są gołe tylko z lancą, dwie dysze, pianownica (już posiadam pianownicę PA) i lanca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej źle zacząłem, że nie uzyskałem odpowiedzi i nie chcecie mi pomóc. Przebrnąłem więc przez wszystkie strony tego wątku i wybrałem modele, które mnie interesują. Ale na niektóre pytanie dalej nie uzyskałem odpowiedzi, ale po kolei

Stanąłem przed wyborem nowej myjki ciśnieniowej, ponieważ obecna Macallister Mac140Xtra wyzionęła ducha po 9 latach (Tzn czy jest włączona czy wyłączona to woda z takim samym ciśnieniem wypływa z lancy). 
Myjka używana była do mycia maszyn rolniczych i ciągników ( 3-4 razy w roku około) i 4 aut 2 razy w miesiącu i tak będzie kolejna myjka użytkowana, myjkę używam wraz z pianownicą PA. 

Myjki firmy Karcher odpuszczam sobie, że względu na pompy kompozytowe (plastik+aluminium) lub w myjkach za 1800zł aluminiowe a nie mosiężne w tych pieniądzach. 

Myślałem nad dwoma przedziałami cenowymi do około 600zł: 
Nifisk C 130.2-8 (515zł) 
Nilfisk C 135.1-8 EU (590zł) 
Czym te myjki się różnią i czy warto dopłacać do C135? I zauważyłem, że nie ma już w sprzedaży C130 więc 135 jest jest nowszym bratem? 
W tych myjkach martwię się, że będą zbyt słabe, bo opinie są różne na temat ciśnienia, a to wszystko zależy kto z jakimi sprzętami miał okazję pracować, bo ja nie miałem innych myjek. 

I do około 1500 zł: 
Nilfisk P150 (1700zł) 
Kranzle 1050P (1500zł) 
O Kranzle boję się, że trafię na starszy model z wadą fabryczną z blokowaniem się myjki, a po drugie brak z Polsce serwisu, bo myjki są odsyłane do niemiec. Ale tutaj w obu przypadkach mamy już pompy mosiężne. 

Nie chciałbym aby nowa myjki była słabsza od poprzedniej. Jeśli pytacie dlaczego dwa przedziały cenowe to zastanawiam się czy do ilości rzeczy, które myję jest mi potrzebna myjka z pompa mosiężną. 

Co sądzicie o każdej z wybranej przeze mnie myjce? I które rozwiązanie byście mi polecili? 

Dzięki z góry z odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 06:39, rudi0018 napisał:

Może wcześniej źle zacząłem, że nie uzyskałem odpowiedzi i nie chcecie mi pomóc. Przebrnąłem więc przez wszystkie strony tego wątku i wybrałem modele, które mnie interesują. Ale na niektóre pytanie dalej nie uzyskałem odpowiedzi, ale po kolei

Stanąłem przed wyborem nowej myjki ciśnieniowej, ponieważ obecna Macallister Mac140Xtra wyzionęła ducha po 9 latach (Tzn czy jest włączona czy wyłączona to woda z takim samym ciśnieniem wypływa z lancy). 
Myjka używana była do mycia maszyn rolniczych i ciągników ( 3-4 razy w roku około) i 4 aut 2 razy w miesiącu i tak będzie kolejna myjka użytkowana, myjkę używam wraz z pianownicą PA. 

Myjki firmy Karcher odpuszczam sobie, że względu na pompy kompozytowe (plastik+aluminium) lub w myjkach za 1800zł aluminiowe a nie mosiężne w tych pieniądzach. 

Myślałem nad dwoma przedziałami cenowymi do około 600zł: 
Nifisk C 130.2-8 (515zł) 
Nilfisk C 135.1-8 EU (590zł) 
Czym te myjki się różnią i czy warto dopłacać do C135? I zauważyłem, że nie ma już w sprzedaży C130 więc 135 jest jest nowszym bratem? 
W tych myjkach martwię się, że będą zbyt słabe, bo opinie są różne na temat ciśnienia, a to wszystko zależy kto z jakimi sprzętami miał okazję pracować, bo ja nie miałem innych myjek. 

I do około 1500 zł: 
Nilfisk P150 (1700zł) 
Kranzle 1050P (1500zł) 
O Kranzle boję się, że trafię na starszy model z wadą fabryczną z blokowaniem się myjki, a po drugie brak z Polsce serwisu, bo myjki są odsyłane do niemiec. Ale tutaj w obu przypadkach mamy już pompy mosiężne. 

Nie chciałbym aby nowa myjki była słabsza od poprzedniej. Jeśli pytacie dlaczego dwa przedziały cenowe to zastanawiam się czy do ilości rzeczy, które myję jest mi potrzebna myjka z pompa mosiężną. 

Co sądzicie o każdej z wybranej przeze mnie myjce? I które rozwiązanie byście mi polecili? 

Dzięki z góry z odpowiedź i pomoc.

Wybór raczej oczywisty.

Kranzle 1050 lub nilfisk p 150.

Maszynki podobne w parametrach rzeczywistych.

Na plus nilfiska dłuższy wąż  w oplocie, na plus kranzle ceramiczne tłoki i niższa cena.

Jak masz możliwość to najlepiej pooglądaj sobie obie myjki na żywo.

A skąd masz informacje że w Polsce nie ma serwisu Kranzle?

Z tego co wiem autoryzowanych serwisów jest z kilkadziesiąt.

Jeśli chodzi o starą serię to chyba ciężko na nią jeszcze trafić.

Zresztą ja mam osobiście 1050 p na starej(końcowka 2015 r) i nic się nie dzieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkr Dziękuję, że Ty jako jedyny wysiliłeś się i pomogłeś w wyborze, bo reszta forumowiczów nie ma ochoty pomagać, tłumacząc się głupio, że wszystko było napisane, ale i na nich kiedyś przyjdzie pora, że będą potrzebowali pomocy. 😉 

Oczywiście, wybór padł na Kranzle 1050P, którą kupiłem 2 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dobrze trafiłem akurat piszecie o kranzle. Rownież zakupiłem myjkę kranzle 1050 TS, chciałbym się dowiedzieć od Was w sklepie techkar które najlepiej kupić pianownice PA do kranzle 1050 TS, Czy mógłby mi ktoś polecić podesłać link która będzie pasowała ? Z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dobrze trafiłem akurat piszecie o kranzle. Rownież zakupiłem myjkę kranzle 1050 TS, chciałbym się dowiedzieć od Was w sklepie techkar które najlepiej kupić pianownice PA do kranzle 1050 TS, Czy mógłby mi ktoś polecić podesłać link która będzie pasowała ? Z góry dziękuje .

Napisz do techkar bezpośrednio - ogarną wszystko pod Twoja myjkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sklepkranzle.pl/sklep/seria_k_1050/k_1050_ts?gclid=CjwKCAjw6-_eBRBXEiwA-5zHaTJry3NIU0PcezaxOaNrZoYxYDuZYSTfRaE22L3hVhPA1YQsNEeTSBoCCpgQAvD_BwE czy

https://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-hd-5-11-p-professional-i7474720704.html

Bo najpierw miał byc stihl re88. Potem nilfisk lub stihl za drugie tyle. Ale teraz sie zastanawiam, czy nie kupic raz a dobrze, o ile te myjki to jest raz a dobrze.
Przeznaczenie to mycie 3-4 aut w tygodniu, dwa razy do roku mycie oczka, czasami dywany w domu plucze. Generalnie ma co robic myjka.
K7 jakos nie chce. Wyglada bardziej na gadzet. Potrzebuje niezawodnego sprzetu a nie bajerow. Chodz zastanawiam sie nad czyms za 5 stowek, bo moj B&D 1700 wytrzymal 4 lata zanim poszedl z niego dym i bylem zadowolony :D

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszyscy tylko idziecie w stronę zwykłych klasycznych myjek na kółkach , nie wierze, że nikt nie zrobił sobie podobnego projektu do "Obsessed Garage" 

Teraz gdy zobaczyłem zrealizowany projekt, który już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie też w końcu chyba zbuduję.
A mianowicie silnik z pompą plus bęben z bardzo wygodnym przewodem oraz wszystko na szybko złączki nic nakręcanego. Jeden z dystrybutorów mówił mi, że na pewno coś takiego mają "Bracia Pietrzak" jednak próżno ich tu przecież szukać. Jedyne co mnie martwi to wydajności kranzle 130b i 10l/min. Mam mamuta karhera na wrzątek, którym można ciąć skórę człowieka, w sumie nawet za połowę "wymyślonego" zestawu na wzór, który podałem.

Może ktoś się jednak pochwali podobnym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ciśnienie ze zwykłej baterii umywalkowej będzie się nadawać do zasilenia myjki Parkside phd 110b? 

Ma pewnie z 70 bar ciśnienia roboczego. 

Nie będzie pracować niemal na sucho? 

Krany zewnętrzne na zimę pozakręcane coby nie pozamarzały, więc pomyślałem o czymś takim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beeercik Zobacz jaki jest przepływ wody z takiego kranu, po prostu podstaw sobie wiadro najlepiej z podziałką i zobacz ile się naleje wody w jedną minutę. Później sprawdź jakie myjka ma zapotrzebowanie na wodę i będziesz znał odpowiedź na swoje pytanie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyła już kilka razy traktory i kilka razy maszyny rolnicze i bez problemu poradziła sobie z zaschnięty błotem, chociaż nie wykluczone, że Np 1152 z wydajnością wody 10l/min( przy 7,5 l/min 1050) radziła sobie by lepiej z wypłukiwaniem ziemi i błota, tyle ze kosztuje 2 razy tyle. Ciśnienie jest wystarczające do uniwersalnych zastosowań. Z autami osobowymi i pianownica PA radzi sobie doskonale. Jak z jakością i bezawaryjnością czas pokaże. Ale przedstawiciele kranzle i punkty sprzedaży stoją na bardzo wysokim poziomie. W porównaniu do poprzedniej myjki macallister 140 przeskok ogromny. 😉  polecam i jeśli masz 1,5 -2 tyś zł nawet się nie zastanawiaj tylko bierz 😉  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tylko jest problem taki, że dużo więcej kosztuje i dla samego bębna mówisz warto? Czy coś jeszcze w nim lepszego znajdę bo ciśnienie widzę jest słabsze o 5 B. W C135 jest 135, a w E130 jest 130. Silnik jest indukcyjny w E130 bo nie mogę doszukać tej informacji, bo w C135 jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.