Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie siadł mi stary Bosch aquatek 110 plus. Poszukuje czegoś do 1000zł . Mycie dwa razy w tygodniu prywatnego auta. Zastanawiam sie nad trzema modelami

-Karcher K5

- Nilfisk E 130.3-9 X-tra 

-Bosch AQT 45-14 X

Moja stara myjka szalu cisnienia nie miala. Ale chodzila bezawaryjnie pond 10 lat. Dlatego mam sentyment do Boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemas22 napisał:

Panowie siadł mi stary Bosch aquatek 110 plus. Poszukuje czegoś do 1000zł . Mycie dwa razy w tygodniu prywatnego auta. Zastanawiam sie nad trzema modelami

-Karcher K5

- Nilfisk E 130.3-9 X-tra 

-Bosch AQT 45-14 X

Moja stara myjka szalu cisnienia nie miala. Ale chodzila bezawaryjnie pond 10 lat. Dlatego mam sentyment do Boscha

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Poświęciłem trochę czasu i zrobiłem zestawienie parametrów myjek Nilfisk`a. Jak widać podstawowe modele serii C to zabawki, nalezy oddać producentowi, że nawet najtańszy model ma metalową pompę.

Karcher K5 to plastikowa pompa i konieczność przeglądów.

Małe objaśnienie do tabelki:

Silnik komutatorowy to już historia, posiada zużywające się elementy, jest mniej wydajny, przy tym samym poborze energii elektrycznej silnik indukcyjny oddaje większą moc lub przy tej samej mocy sinik indukcyjny pobiera mniej energii.


P-max - ciśnienie maksymalne w barach, podawane wyłącznie w celach marketingowych, nie ma żadnego przełożenia na pracę myjki.
P-pracy - ciśnienie podczas pracy w barach, to właśnie ciśnienie, które nas interesuje i informuje o możliwościach myjki.
Q-max - maksymalna wydajność tłoczenia wody, litry na godzinę. Kolejny parametr bez znaczenia, ewentualnie dla instalatora dla myjek o dużej wydajności.
Q-pracy - nominalna wydajność tłoczenia wody podczas pracy, litry na godzinę. Ważny parametr, im więcej tym lepiej, szczególnie przy pracy na dużych powierzchniach.
T-max - maksymalna temperatura wody doprowadzonej do myjki. Im więcej tym lepiej, jednak przy zasilaniu myjki z kranu i amatorskim użyciu bez znaczenia. Parametr ten w pewnym sensie mówi nam o jakości pompy i co za tym idzie całej myjki.
 

 

 

Nilfisk.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rygryss napisał:

@Ricambi zarejestrował się 2h temu i już Nifilsk jest debeściak, achy i ochy... czuję spamik.

Zarejestrowałem się, ponieważ chcę kupić nową myjkę, stara z lidla zaczyna coraz mocniej śmierdzieć i jest coraz słabsza. W pierwszej chwili kupiłem wczoraj kolejną z lidla, jednak trochę poczytałem i ciesze się, że jej nie wypakowałem, jutro ją oddam. Na początku szukałem czegoś do 500zł, potem do 1000-1200 i tutaj wpisuje się Nifilsk serii E, dobrze wyposażony 150 lub prawie goły 160. Dokładając kolejne kilka setek mamy już serię P i tutaj pojawia się kolejny dylemat, ponieważ za 1500 zł można już dostać Kranzle K 1050 P i to już jest inna bajka jakościowa, niestety ta myjka nie posiada kół, za które trzeba dopłacić kolejne setki i robi się 1900 zł, niestety nadal nie mamy bębna na waż, gdybym znalazł wersję K 1050 TST z bębnem do 2000zł, to bym się nie zastanawiał ani chwili. Nadal zastanawiam się co kupić, jeśli macie propozycje do 2kz, to chętnie przeczytam.

Tabelkę z prawdziwymi parametrami Nilfisk`a zrobiłem sam dla siebie i postanowiłem wrzucić na forum, ponieważ sporo osób pyta o te najtańsze serii C sugerując się zupełnie bezwartościowymi parametrami maksymalnymi, a nie roboczymi, uważam, że będzie przydatna dla zainteresowanych.

Zawodowo jestem związany z branżą motoryzacyjną i nigdy nawet nie myślałem o elektronarzędziach, jeśli źle sklasyfikowałem myjki, to mnie poprawcie.

PS. Jeśli ktoś ma dostęp do danych i czas oraz chęci to zachęcam do wrzucenia podobnych tabelek ze sprzętem innych firm. Dane do tabelki czerpałem z instrukcji obsługi, które są do ściągnięcia na stronie Nilfisk.

Gdzie te moje ochy i achy? Napisałem jedynie, że nawet najtańsze modele mają aluminiowe pompy, napisałem także, że tanie modele to zabawki.

  • Lubię to 2
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yas napisał:

A gdzie to wyczytales, ze Karcher K5 ma plastikową pompe, jak wszyscy są przekonani, ze aluminiową. Poza tym jest teraz w promocji w ktoryms z marketow budowlanych za 900pln

Poniżej cytat z forum elektroda od serwisanta myjek:

"Jak każdą K5 wszystkie takie same są, plastikowo-aluminiowe pompy. Czy kupione na necie czy z castoramy czy od dealera, schody zaczynają się jak padnie na gwarancji."

"K5 - plastik z aluminium
K7 - mosiądz z aluminium

W obu przypadkach w razie uszkodzenia głowice wymieniane są na
K5 - pełne aluminium
K7 - mosiądz"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką myjke wybrać ? Budżet 600~~ PLN

1. NILFISK C 135.1-8 EU (silnik indukcyjny, 115bar roboczego)

2. NILFISK C125.7-6 PCD (silnik komutatorowy, 95bar roboczego)

3. Myjka Stihl - modele: RE 88 / RE 98 / RE 109 (Silnik indukcyjny, 100-110bar roboczego)

Trzeci wybór nie jest przypadkowy z tego powodu, że mój dobry kolega posiada swój sklep i dużo narzędzi potrzebnych do napraw głównie pilarek (ale myjkę pewnie też by zrobił) dlatego serwis miałbym koło siebie w dobrych rękach. Czy ktoś z was miał przyjemność posługiwać się takim sprzętem ? Budowa takich maszyn jest chyba podobna? Czy lepiej się nie pakować w to i zakupić Nilfiska ?

Chyba, że macie jeszcze jakieś inne propozycje na które jestem śmiało otwarty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nabyłem C135 i wydaję mi się trochę słaba.

Za te pieniądze (100 zł taniej z visa checkout) to i tak chyba nie ma się co spodziewać lepszego ciśnienia. Dokupiłem filtr wody i PA. YETI jak bita śmietaną. Ogólnie do mycia auta spoko, potem mycie na dwa wiadra i bajka, ale do elewacji czy kostki to myślę, że trochę powera brakuje.

 

Nie mam pewności czy tam jest silnik indukcyjny czy komutatorowy.

 

Według tabelki dodanej wyżej przez @Ricambri to ta C135 ma komutatorowy silnik i ciśnienie robocze 105 barów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Lidlowego Parkside PHD 150 c2. To będzie jego chyba trzeci sezon. Działa, pompuje, ale już nie mogę wytrzymać z jego krótkim i przede wszystkim sztywnym jak drut przewodem ciśnieniowym. W tamtym sezonie szukałem po sklepach i wysyłałem zapytania czy dostanę jakiś pasujący dłuższy i lepszej jakości zamiennik. Niestety nigdzie nie było. Dzisiaj mam już tego dość i zastanawiam się czy warto wymienić w/w bądź co bądź sprawną myjkę na Karchera K5 Compact? Wziąłbym go z Orlenu i wyszedłby mnie 550zł. Do tego dokupił dłuższy przewód i miał w końcu, mam nadzieję, komfort pracy. Czy ktoś może posiadał obie myjki i jest w stanie powiedzieć jak naprawdę wygląda porównanie ciśnienia roboczego z obu urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i na Techkarze mają tylko, że mi się nie zgadzają wymiary nakrętek. Opisałem im wymierzone suwmiarką wymiary i odpisali, że nie mają pasującego węża. Te z allegro mają identyczne jak z Techkaru czyli teoretycznie niepasujące :/.

Co do K5 nie myślę, że jest wypasiona. Nie wiele o niej wiem, dlatego pytam tutaj ;). Czy jest lepsza od obecnie posiadanej. Jedyny powód nad zmianą akurat na K5 to jej cena względem ceny rynkowej. W sumie jakbym jakimś cudem zdobył dobrej jakości, niezawijający się, wąż do Parkside to bym jej nie zmieniał puki działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Snickers napisał:

Widziałem i na Techkarze mają tylko, że mi się nie zgadzają wymiary nakrętek. Opisałem im wymierzone suwmiarką wymiary i odpisali, że nie mają pasującego węża. Te z allegro mają identyczne jak z Techkaru czyli teoretycznie niepasujące :/.

Napisz do użytkownika allegro "PTR-przewody" ,odnośnie węży bazujących na speed pro jet wash hose (czarno-żółtych) -- może tu coś znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nich też pisałem. Też nie mają. Pomierzyłem moje końcówki i tak. Przy pistolecie jest nakrętka 21, a na Techkarze niby wąż podpisany do Parkside ma nakrętkę 14. Końcówka od strony myjki jest na klucz 17 średnica wewnętrzna nakrętki 12.4, łepek 11.5mm szerokości. Od pistoletu średnica wew nakrętki 15.2, element wchodzący w pistolet 9mm szerokości, dziurka 3.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą PHD 150 c2 czy e, w każdym bądź razie wygląda identycznie. Kupiłem w techkarze  10m i działa. Muszę tylko sprawdzić jak mam rozwiązane połączenie tych węży. Bo w garażu mam jeszcze parkside 100 i tam tez mam przedłużenie.

Najprostsze jest kupić ten wąż lidlowy, bo tam są w zestawie różnego rodzaju końcówki przyłączy, aby właśnie dopasować sobie.

Myłem K5, bo tez chciałem zrobić sobie upgrate, jak mi lanca strzeliła w Parkside i jakoś nie widzę większej różnicy, szczególnie po zmianie dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi użytkownika oczekiwałem :) Czyli widocznie błędnie zwymiarowalem. Szkoda, że we zwrotce nie dostałem info że wąż pasuje do większości myjek Parkside. Jak z jakością tego węża z Techkaru? Też taki drut jak fabryczny? Pistolet masz fabryczny tylko sam wąż wymieniłeś z Techkaru? Zamówię go i sprawdzę. Jak się okaże że jest ok to też wstrzymam się z wymianą myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, jak sprawdzę Ci połączenie :). Bo w tej myjce jest z dwóch stron M14 jak pamiętam, a wąż z Techkaru ma z jednej M22 a z drugiej M14 - jak dobrze pamiętam :) i nie wiem, czy czasami z węża Lidlowego nie wykorzystałem złączek :) bo mam oba węże.

Z Techkaru nie jest taki sztywny, ale do elastyczności, to mu dużo brakuje. Pistolet mam fabryczny, tylko drugą połowę z dyszą dokupowałem. Dokładnie taką aukcja allegro nr 6673586097. Lanca jest pod przyłącze Parsidowskie, potrzebowałem przejściówki pod Karchera do PA, którą mam. O tym teście K5 wspominałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym domówił cos takiego, niech wyślą jedną wysyłką:

https://sklep.techkar.pl/nypel-zlaczka-weza-m22-techkar,3,3550,3028

Na allegro chyba tez to ma :), po co później płacić za przesyłkę.

nie  pamiętam, czy Parkside nie wymaga 15mm średnicy wew, jak by taki mieli to bierz z 15mm ;) lub sobie rozwiercisz.

 

Edit:

Parkside ma na 100% 15mm trzpień, wiec trzeba rozwiercić na 15mm po stronie M22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ostarnio przymierzam sie do zakupu myjki, zastanawialem sie czy kupic c135 nilfiska czy zbierac kase na k7 indukcyjna, ogolnie mam zamiar uzywac ja do mycia auta, wtedy pewnie 135 starczy ale moze cos na lata zakupic porządnego?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dreamer42 No i od strony myjki przewód pasuje, natomiast od strony pistoletu już nie. Nie wiem dlaczego opisują ten wąż jako pasujący do m. in. Parkside skoro nie pasuje. W starszych modelach tych myjek jest tak jak w mojej więc nie wiem na czym się wzorowali :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem Nilfiska E160.1 Wyobrażenie miałem większe, bo myślałem, że będę miał coś porównywalnego ciśnieniem do myjki z myjni :D ;) no ale i tak jest nieźle. Silnik indukcyjny oraz mega długi i miękki przewód robi robotę :good:

myjka.jpg.ebe3a667c2bb703d4d4551f3b720e2a7.jpg

Pytanie do posiadaczy Nilfisków: czy też ta zwykła dysza oprócz płaskiego strumienia wody puszcza Wam sporo wodnej mgiełki? Na myjni z tego co pamiętam leci tylko płaski strumień wody

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.