Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest naprawdę spoko cena C130 ;)  w Leroy :) Może warto się pokusić o troszkę lepszy sprzęt niż 120 i mieć troszkę zapasu w razie W ?
Do mnie zawita dopiero w poniedziałek :( więc opinię o produkcie dam jak tylko pozwoli mi pogoda. Co do produktów budżetowych... Po przerobieniu cały dzień tematu myjek stwierdziłem że 100zł nie jest aż tak dużą różnicą a warto dołożyć na coś polecanego i spać spokojnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Panowie pytanko:

jaka jest różnica (na przykładzie tej myjki Nilfisk C130) pomiędzy 

Ciśnienie robocze (w barach) : 104

a

Ciśnienie maksymalne (w barach) : 130

Bo mam obecnei K2 i tam producent podaje:

Ciśnienie robocze (w barach) : 80

Ciśnienie maksymalne (w barach) : 110

 To kiedy i jakim ciśnienie pracuje myjka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dylemat pomiędzy:

NILFISK E 160.1-10 H X-TRA 1030zl

KARCHER K5 Home 950zl

Nilfisk c135 za 389zl

I c130 z Leroy za 699zl

Ewentualnie

NILFISK E140.3 X-TRA za 900zl

Jak to wypada wszystko w stosunku do Black deckera pw1700 którego miałem poprzednio? Nie umiem znaleźć jego ciśnienia roboczego i właśnie nie wiem do czego go porównać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, buka napisał:

Panowie mam taki dylemat pomiędzy:

NILFISK E 160.1-10 H X-TRA 1030zl

KARCHER K5 Home 950zl

Nilfisk c135 za 389zl

I c130 z Leroy za 699zl

Ewentualnie

NILFISK E140.3 X-TRA za 900zl

Jak to wypada wszystko w stosunku do Black deckera pw1700 którego miałem poprzednio? Nie umiem znaleźć jego ciśnienia roboczego i właśnie nie wiem do czego go porównać

 

 

Gdzie masz tego nifliska e160 za 1030zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, buka napisał:

Panowie mam taki dylemat pomiędzy:

NILFISK E 160.1-10 H X-TRA 1030zl

KARCHER K5 Home 950zl

Nilfisk c135 za 389zl

I c130 z Leroy za 699zl

Ewentualnie

NILFISK E140.3 X-TRA za 900zl

Jak to wypada wszystko w stosunku do Black deckera pw1700 którego miałem poprzednio? Nie umiem znaleźć jego ciśnienia roboczego i właśnie nie wiem do czego go porównać

 

 

C135 za 389zl o.O 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troche się wtrące w dyskusje ale stoje przed wyborem myjki i prosze o podpowiedz, wybieram pomiedzy:

-Kranzle 1050TST 

-Karcher K7

Obie mają cisnienie max 160, Kranzle podaje robocze 130, natomiast Karcher nie moge znalezc natomiast wydajnosc tloczenia jest po stronie Karchera (460Kranzle/600K7)

Aha i dlugosc weza chyba tez troche po stronie K7-10m/1050TST-8m

Zastosowanie do studio, nie do myjni tylko do przygotowania aut pod korekty, czyli pianownica PA,domywanie nadkoli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka pianownica, zależy jaki stan, czy ma gwarancję czy też nie.
Ogółem myjki bardzo polecane (nilfisk) , do Karcher przymierzaj się dopiero od k5 (teraz na promo w leroy za 899) bo dopiero one coś pokazują i są trwałe, jak koledzy chwalą.
Osobiście nie kupowałbym używanej, nigdy nie wiesz co jest w środku, zasada nie ufaj nikomu nawet nikomu w przypadku takich zakupów sprawdza się idealnie ;)
Dołóż trochę i kup sobie coś z gwarancją, coś czego nie będziesz musiał obawiać a raptem dołożysz 100zł i masz nową z tego co kojarzę. 
W tej cenie ostatnio na giełdzie była rzekomo nowa nieużywana c130 z gwarancją na 2 tyg rozruchową :D Miałem brać, ale ostatecznie speniałem ;) jakby padło to jedyne co bym zrobił to strzelił sobie w łeb za takie głupie pomysły :D 
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 18:22, p.d. napisał:

Witam, troche się wtrące w dyskusje ale stoje przed wyborem myjki i prosze o podpowiedz, wybieram pomiedzy:

-Kranzle 1050TST 

-Karcher K7

Obie mają cisnienie max 160, Kranzle podaje robocze 130, natomiast Karcher nie moge znalezc natomiast wydajnosc tloczenia jest po stronie Karchera (460Kranzle/600K7)

Aha i dlugosc weza chyba tez troche po stronie K7-10m/1050TST-8m

Zastosowanie do studio, nie do myjni tylko do przygotowania aut pod korekty, czyli pianownica PA,domywanie nadkoli itp.

1050 TST ma 12 m wąż na bębnie.

Realnie k7 będzie miał około 550l wydatku, więc troszkę lepiej.

Natomiast w Kranzle masz głowicę z kutego mosiądzu i ceramiczne tłoki, więc wykonanie lepsze niż w podstawowych modelach hd karchera .😊

W Karcherze k7 głowica jest  już tylko aluminiowa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci wrzucę foto plakatów formatu A0 informujących o tym iż 1000W WD3 ma 1400W  ...co ja zrobię ze debilne opisy "paniuś z biura" mają mało wspólnego z rzeczywistością ? 

Zobacz > https://www.obi.pl/osprzet-do-myjek-cisnieniowych/lux-zestaw-do-zasysania-wody-do-myjki-cisnieniowej-3-czesciowy/p/5941380

 

"umożliwia użycie myjki ciśnieniowej nawet bez dostępu do bieżącej wody. Może zasysać wodę z oczek wodnych czy basenów. Służy też do osuszania tarasów lub innych miejsc, w których zbiera się woda."

Taki opis , a ten przedmiot służy do czyszczenia basenu pod ciśnieniem  (widać przyłącze pistoletu myjki ). 

 

Tak więc jeszcze raz > K7 serii X range ma jako ostatni model pompę mosiężną . Nowsze K7 z serii Ful control i full control plus mają już pompy alu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, powalla napisał:

Nie wiem jakie masz  źródła ale ten model ma własnie pompę mosiężną. 

Nie wiem jakie masz źródła, ale według mnie ten model ma pompę aluminiową.

5 godzin temu, Tomas22 napisał:

@powalla  z linku którego wrzuciłeś :)

Aluminiowa pompa urządzenia pracuje z wydajnością 600 l/h. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody wynosi 60° C. Maksymalne ciśnienie to 160 bar.

Nawet to co wkleił Tomas22 to potwierdza.

To jest temat, który się tu przewija więc powalla podaj proszę źródło,które pozwala Ci  twierdzić, że myjka Karcher k7 posiada mosiężną pompę.

Z góry dziękuję.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.