Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się właśnie za jakąś myjką ciśnieniową w cenie do około 550zł. Znalazłem dwie, wydaje mi się najrozsądniejsze w tej kwocie myjki- Parkside PHD150(aktualnie w Lidlu na promocji 444zł), lub Lavor STM150(cena na allegro około 500zł). A może polecicie coś innego? Ewentualnie która z tych dwóch będzie lepsza, parametry mają podobne, a jak z wykonaniem?

Dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie główny temat o myjkach niestety został usunięty, i ciężko coś wynaleźć... ;) Domyślam się że ten parkside czy też lavor posiadają ciśnienie 150bar maksymalne, jakie jest więc średnie cisnienie robocze? Może lepiej trochę dozbierać do czegoś lepszego? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam myjkę Parkside i tą pianownicę i pasuje idealnie. Niestety, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak działa. Może w niedzielę jak będzie pogoda uda mi się coś umyć to wtedy napiszę jak ten zestaw się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dzisiaj ogarnąłem służbową Fokę i muszę powiedzieć, że daje radę. Piana super. Pianownica skręcona na minimum. Roztwór to 500ml wody destylowanej + 100 ml piany NSF + 50ml APC DG. Nie robiłem zdjęć, ale piana jaka wyszła była o konsystencji gęstej śmietany i leżała na lakierze dobre kilkanaście minut. Co do myjki to jedyna jak na razie wada to zbyt sztywny wąż od lancy, a poza tym jest malina :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do myjki Parkside PHD150 idzie jakoś dostać części zamienne typu np. wąż, lance czy do czyszczenia kostki brukowej ? Widzę że w Lidlu ma być teraz po 400 zł ta myjka. W sumie często bym jej nie używał ale nie chciał bym żeby kiedyś mi się rozleciała i wyląduje w śmietniku. Wiadomo że do Karchera to wszystko się dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem NILFISK C120.6-6 http://pl-pl.forum.ibood.com/31984-myjk ... gwarancja/

Nie miałem styczności z myjkami z Lidla, ale podejrzewam że są lepsze (przynajmniej pod względem ciśnienia. W nielsisku mogło by być więcej mocy). Za te $ co dałem za NILFISKa to rzeczywiście w tej cenie nic lepszego nie ma (nie ma zbyt dużej mocy, ale dobre dysze z zestawu dobrze myją). Ale w chwili obecnej, brałbym coś o mocy powyżej 1.4 kWh i od 130 - 140 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem tą z lidla i jak użyje to dam znać... u mnie cena normalna była czyli 444zł więc może to jakiś wyjątkowy lidl...? :)

 

zamierzam dokupić jeszcze tą pianownicę której był link ale muszę przeczytać opinie heh

 

Użyłem i moje wrażenia są bardzo pozytywne... jestem mile zaskoczony co prawda wąż rzeczywiście jest twardy i moim zdaniem pojemnik na detergent nie do końca działa... ale jako urządzenie budżetowe sprawdza się super... no to teraz ogarniam tylko pianownice i będzie się działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons, dziś myłem takim auto a na codzień używam swojej lidlowej myjki i:

 

- karcher ma bardziej miękki przewód ale jest krótki

- parkside ma bęben

- strumień wody praktycznie identyczny ale tutaj lidlowa myjka jest górą bo ma regulacje strumienia, mozna ustawic wąski i jest taka moc że wszystko zrywa, lub dzięki temu można myć felgi z odległości 3-4 metrów, karcher ma tylko regulowane ciśnienie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.